www.asu.pl :: Zobacz temat - Oil leak czyli jak fajnie rozwalić miskę na spowalniaczu:D
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oil leak czyli jak fajnie rozwalić miskę na spowalniaczu:D

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Nie Maj 20, 2012 16:12    Temat postu: Oil leak czyli jak fajnie rozwalić miskę na spowalniaczu:D Odpowiedz z cytatem

No i stalo się dwa otarcia miski doprowadzily do wycieku oleju w moim SHO. Wlasnie bylem u sasiada i na kanale zabezpieczylem wszystko sylikonem. Czy w taurusie 1992-1995 miskaolejowa sklada się z jednego czy dwoch fragmentow? Pytam bo na laczeniu mialem wyciek i musialem tam dac uszczelniacz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sipadodge
*
*


Dołączył: Jun 22, 2008
Posty: 332
Skąd: kalisz dodge caravan 3,0 lpg 96

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miske olejową silikonem Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 7:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak ja rozwaliles to moze sie skladac z kilku fragmentow Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wywal ten silikon! Juz bezpieczniej jest zatkac gazeta.A najlepiej znalesc nowa.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Wywal ten silikon! Juz bezpieczniej jest zatkac gazeta.A najlepiej znalesc nowa.

jabol "bezpieczniej" ? ale pod jakim wzgledem?
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To byl sarkazm O.o


Chodzilo mi ze takie klejenie moze sie zle skonczyc to znaczy silikon rozszczeli miske i kolega pojedzie na sucho.Efekt wiadomy
Gazeta jest lepsza poniewaz nie daje zludzen ze trzeba kupic nowa miske.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra silicon z termoutwardzacczem stosowany np jako uszczelka pod glowice dal rade i zatamowal wyciek. Zamowilem ekspresem z USA miske i uszczelki wiec w pon najpozniej bede mial w reku i bede mogl na Lopuszanskiej dac do zamontowania. Szkoda oleju bo od wymiany 5w40 albo 5w50 we wrzesniu zrobilem tylko 2000mil ale kij tam. Silikon zrobil dobra szczelna warstwe sprawdzalem dobry produkt HAMERYKANSKI toksyczny strasznie smierdzial i musialem nakladac z maska na twarzy i przy nawiewie w garazu i otwartych drzwiach ale dziala swietnie.
Jabolek wejdz na katalog rockatuo i zobacz jak wyglada uszczelka do miski olejowej:D dwa skrawki gumy i taki silikon:D wiec nie trafiles:D
Tu nie ma takiej wielkrotnego uzytku uszczelki jak ma corteco i fel-pro ze przy wkrecaniu srub przy pkrywie ona sie jeszcze uszczelnia:D to nie tbird czy mustang
Po kazdej jezdzie sprawdzam poziom oleju do tego miejsce gdzie stoi samochod no i mam czujnki ktory dziala dobrze na desce i pokazuje stan bo jak przywalilem miska to zjechal i zaczal skubaniec mrygac na czerowno i dawac sygnal dzwiekowy co mnie przestraszylo poczatkowo:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
redneck1
*
*


Dołączył: Apr 20, 2012
Posty: 467
Skąd: Okolica Krakowa

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 23:33    Temat postu: Re: Oil leak czyli jak fajnie rozwalić miskę na spowalniaczu Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:
No i stalo się dwa otarcia miski doprowadzily do wycieku oleju w moim SHO. Wlasnie bylem u sasiada i na kanale zabezpieczylem wszystko sylikonem. Czy w taurusie 1992-1995 miskaolejowa sklada się z jednego czy dwoch fragmentow? Pytam bo na laczeniu mialem wyciek i musialem tam dac uszczelniacz.

Zwykle uszczelki maja 3 części,ale nie wiem jak Twój Taurus.
Zresztą,już zamówiłes,więc po sprawie.
Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Czw Maj 24, 2012 8:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już w PL może jutro przywioząVery Happy
Choć nic nie cieknie to chcei tak zamontowaćte uszczelkę bo ma być wszystko 100% sprawne:)
Nie lubie kombinowania a'la Rysiek z klanu w aucie lubie gdy wszystko jest oryginalne 100% i auto wtedy jest pewne.
Zablokował mi się tylni pas od fotelika dziecięcego nie wiem jak to zrobiłem i teraz znajomy w Kanadzie mi szuka pasa pod kolor nadwozia w SHO Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Maj 24, 2012 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Nie lubie kombinowania a'la Rysiek z klanu

o zmarłych źle sie nie mówi!!!! Wink
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Czw Maj 24, 2012 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inna stacja go ożywiła i teraz gdzie indziej straszy:/ a już myslałem że wie kiedy dać spokój:D
Dobry silikon z termoutwardzaczem. Nic nie cieknie z miski świetna sprawa zrobiłem we srode 400km zero straty oleu i w garażu sucho. Wystarczyło 90min pracy i nie trzeba wymieniać oleju. Pojadę w nast. tyg na wymianę a na stacji benzynowej kupie ze dwa opakowania tego bo świetne jest dziś go zastosowałem do uszczelnienia wycieku z uszczelki od termostatu i też ok wszystko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group