www.asu.pl :: Zobacz temat - ABS/ESP błąd czujnika ciśnienia
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ABS/ESP błąd czujnika ciśnienia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Pryjom
*
*


Dołączył: Oct 19, 2005
Posty: 124
Skąd: tychy

PostWysłany: Sob Maj 05, 2012 11:47    Temat postu: ABS/ESP błąd czujnika ciśnienia Odpowiedz z cytatem

Witam,
w samochodzie ford freestar z advancetrac'iem pojawił się problem wyświetlania po kilku hamowaniach kontrolki od trakcji. Komputer pokazał błąd c1288 i znalazłem, że chodzi o czujnik ciśnienia na pompie abs'u. Dla pewności podpiąłem jeszcze kompa i chciałem zobaczyć jakie ciśnienie pokazuje. Podczas nie dotykania pedału hamulce pokazywał ponad 65000 kPa i przy delikatnym naciskaniu lekko rosło tak do 20 kPa różnicy, potem następował przeskok wskazywania ciśnienia i zaczynał pokazywać od 0 aż do prawie 2000 kPa przy odpalonym silniku. Stwierdziłem, że rzeczywiście pokazuje głupoty i postanowiłem go znaleźć. Okazało się, że jest on pod płytą sterującą na pompie abs-u. Czy jest to część wymienna? Czy trzeba całą pompę wymieniać? Obecnie po złożeniu tej płytki trakcja w ogóle nie działa i nie ma odczytu z tego czujnika. Nie wiem czy padł całkowicie, czy coś uszkodziłem ale jak się zwiera na płytce gniazdo od czujnika pokazuje różne wartości z tego czujnika.
Pozdrawiam
_________________
Windstar 3.0 95r- sprzedany
Freestar 4.2 2004 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Nie Maj 06, 2012 2:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kod C1288 dotyczy usterki w obwodzie czujnika cisnienia plynu,ale tego na pompie hamulcowej - Master Cylinder ..Czujnik ten przykrecony jest do pompy od spodu ,jest duzy z duza wtyczka i nigdzie nie jest schowany. Kod ten moze sie wyswietlac takze jak jest za niski poziom plynu hamulcowego. Arrow Jesli jest tylko ten jeden blad,nalezy zaczac od wymiany czujnika , wykasowania pamieci i przeprowadzenia specjalnej procedury SelfTestu - ale to mozna zrobic tylko profesjonalnym skanerem NSG z karta ABSu dla tego rocznika. Idea Jesli okaze sie ze przez "szukanie w ciemno" coz uszkodziles zwierajac te czy inne styki - to nie chce cie straszyc,ale moze byc do wymiany caly modul albo HCU - HydraulicControlUnit.>>< Tak czy inaczej bez przeprowadzenia profesjonalnego Testu ciezko bedzie teraz cokolwiek dokladnie ustalic.Domowy komputer sie do tego nie nadaje,bo nie ma Fordowskiego Servisowego oprogramowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pryjom
*
*


Dołączył: Oct 19, 2005
Posty: 124
Skąd: tychy

PostWysłany: Nie Maj 06, 2012 5:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też początkowo zająłem się tamtym czujnikiem, ale zasugerowałem się wskazaniami tego na abs'ie gdyż były dziwne, a odczytu z tamtego czujnika nigdzie nie miałem. Jeżeli to prawda to mam mały problem :/.
_________________
Windstar 3.0 95r- sprzedany
Freestar 4.2 2004 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group