www.asu.pl :: Zobacz temat - Porzadne auto kupić chciałem
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Porzadne auto kupić chciałem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Kita
*
*


Dołączył: Feb 21, 2012
Posty: 5
Skąd: Goleniów

PostWysłany: Nie Mar 04, 2012 23:26    Temat postu: Porzadne auto kupić chciałem Odpowiedz z cytatem

Jako , że jestem nowy ładnie przywitać się chciałem Very Happy

Po sprzedaniu wozidełka produkcji francuskiej planuję zakup vana produkcji "amerykanckiej" Cool

Jako , że miałem okazję przejechać się kilkoma autami po długim biciu się z samym sobą wyłoniłem zwycięzców w postaci :

Chevy venture/montana/trans sport

Ford windstar

Jeżeli któryś z szacownych członków tegoż forum chciałby sprzedać któreś z wyżej wymienionych modeli to ja bardzo chętnie bym się zainteresował .

Oczywiście nie dyskwalifikuję Chryslera/Dodge'a Grand Voyagera jeżeli byłby takowy w stanie dobrym również propozycję rozważę Very Happy

Nadmienię jedynie , że budżet nie jest zbyt wysoki i chciał bym się zmieścić w 11000 pln .

Dyskwalifikacji podlegają silniki diesla pod każdą postacią Twisted Evil
ponieważ uważam , że do tego typu aut po prostu nie pasują .

Najchętniej widziałbym auta z instalacją gazową .

Gdyby ktoś chciał podesłać jakieś zdjęcia lub złożyć jakąś ofertę nie do odrzucenia Very Happy to podaję e-mail :

hiv70@wp.pl

Propozycję również mile widziane w tym temacie , nie tylko na e-mail ponieważ stałem się wiernym czytelnikiem (na razie tylko czytelnikiem zdobywającym wiedzę) tegoż forum i obawiam się , że zabawię tu dłużej .

Odpowiem na każdą propozycję i z góry za wszystkie dziękuję .

Pozdrawiam wszystkich miłośników amerykańskiej motoryzacji .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zereb
*
*


Dołączył: Aug 29, 2010
Posty: 337
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 6:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

we wrocławiu w okolicach pętli pilczyce stoi i jest do sprzedania dodge grand caravan bordowy 99r 3.3L chyba z gazem. Z zewnątrz całkiem ok. Pracuję niedaleko to mogę zorganizować nr. Jak dzwoniłem jakiś czas temu to gośc chciał coś koło 10-11tys złotych.
_________________
Chrysler T&C AWD 3.8LPG 1998r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym celowal w caravana albo windstara dobre auta a windstar po lifcie nie jest drogi a calkiem dobrze sie spisuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 21:58    Temat postu: voyager Odpowiedz z cytatem

Ja znowu w Voyagera (i tu teraz temat rzeka bo każdy ma swoje plusy i minusy opisywane 1000 razy na forum Very Happy )

Tak czy inaczej jedyne co mogę ja doradzić to zakup auta z kimś kto się na tym zna. Jak kupisz dobry zadbany model to TS/Montana, Windstar czy Voyager będzie służył latami.
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to fakt ale coraz czesciej slysze opinie ze auta USA te nowsze zaczynaja sie sypac juz 2-3lata od kupna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 22:15    Temat postu: niestety Odpowiedz z cytatem

Alexander25 napisał:
no to fakt ale coraz czesciej slysze opinie ze auta USA te nowsze zaczynaja sie sypac juz 2-3lata od kupna


Niestety ale też to zauważyłem Confused Widocznie taka polityka firm. Ma pojeździć max. 5 lat i trzeba kupić nowy Confused
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak wszystko niestety.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

civic sie podobno nie sypie:D JaBolek Very Happy chociaz nie UFO tez idzie elektryka i zawieszenie:D
jeszcze w miare te mustangi 2005+ byly ok ale jak mnie prosza z forum zeby cos sprawdic i jade gdzie mopwia ze bezwypadkowy a dach jest przyspawany(juz 3 w stolicy takie stoja gt bezwypadki ) to sie ciesze ze udalomi sie trafic cos z czystym carfaxem i bez szpachli:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 22:28    Temat postu: carfax Odpowiedz z cytatem

Właśnie... Przed zakupem koniecznie sprawdź CARFAX Exclamation
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

warto wydac pare zlotych ....kuowalismy focusa zx4 wiedzialem ze byl bity bo zle spalsowali lampy tylne ze zderzakiem sprawdzilem go w carfaxie byl total loss ale go wzialem bo widzialem ze uszkodzenia nie sa duze i z e jedzi prosto. Okazalo sie ze kupilismy dobre auto bezawaryjne i tanio bo dzieki dokumentacji z carfax mialem podstawy do sporej negocjacji ceny . W funduszu gwarancyjnym tez powinna byc mozliwosc sprawdzenia auta chyba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kupilem 2 dziady opcja "Kup Teraz"(89 3.8kompresor i 94 4.6)
Lepsza bude wypiaskowalem,pomalowalem,wsadzilem 5.0 z maly przebiegiem i wiem co mam.
Wiem tez ze nie bylo to warte mojej pracy ale mi sie poprostu konkretnie ten model podoba.Teraz mam najdrozszego Civika ...znaczy sie Tbirda na swiecie Very Happy

Swojego czasu ogladalem pare windstarow i powiem tak: albo rdza albo wlanieta skrzynia.Tesc smiga town & contry 2003 i sobie chwali sypia sie glownie jakies pierdoly.
Ja mam PTS(wol roboczy) i nie robie w nim nic.Auto ma przejechane 400tys a wymiane oleju to widzi jak sobie przypomne ze chyba by wypadalo wymienic.Luksusow takich ja w town&contry moze nie ma ale auto jest ciezkie do zaje....a i trudne do popsucia Wink
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kita
*
*


Dołączył: Feb 21, 2012
Posty: 5
Skąd: Goleniów

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to dobrze mądrych ludzi posłuchać Very Happy O Carfax całkowicie zapomniałem Embarassed Auta na pewno będę oglądał z mechanikiem od siebie z firmy , a ja sam to tak do końca zielony też nie jestem Cool Najważniejsze , że minęły pierwsze "napały" i cieszę się , że miał kto mną potrząsnąć bo pewnie już bym ujeżdżał jakiś wrak bo był tani Very Happy Na ten czas mam upatrzony taki sprzęt :
http://otomoto.pl/chevrolet-trans-sport-venture-montana-3-4l-v6-C21785050.html
Bardzo mi osobiście przypadł do gustu akurat ten model vana , ponieważ mój kolega ma takie auto , ale bez "bimbrowni" . Korzystałem z niego kilka razy i bardzo miło było go prowadzić . Może ktoś z forum zna to auto lub może powiedzieć coś o tej firmie będę wdzięczny .
Drugie autko jakie namierzyłem to :
http://otomoto.pl/ford-windstar-C23121782.html

Ujeżdżałem windstara poprzedniej generacji (mój chrzestny był posiadaczem ) również mile go wspominam .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Mar 05, 2012 23:30    Temat postu: Windstar Odpowiedz z cytatem

Tego Windstara to nawet znam bo wymienialiśmy w nim uszczelki pod głowicą Very Happy
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Kita
*
*


Dołączył: Feb 21, 2012
Posty: 5
Skąd: Goleniów

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 0:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to już jest coś Very Happy Windstar bardziej mi odpowiada ze względów estetycznych (ładniejszy z wierzchu od TS) komfort w obu autach podobny . Windstar wydaje mi się trochę głośniejszy i mniejszy w środku . Do tej pory obejrzałem trzy windstary "po liftowe" dwa były przegniłe a jeden miał tyle chochlików w elektryce , że dramat . Ten mi się spodobał . Szkoda tylko , że mam do niego parę kilometrów i w razie lipy będzie parę stówek w plecy no , ale to tak jest jak ktoś nie chce golfem jeździć Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 6:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Kobylce pod wawa stoi taki z rozwalonym silnikiem za 3tys.Cena rozsadna a i silniki nie sa drogie.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakis gotek z moich okolic chcial mi za 2.5k sprzedac windstara 3.8 z uszczelka pod glowica walona:) na Lopuszanskiej odbieralem mustanga po remoncie i on tam sie doturlal nim.
Jak kupowac windstara to tylko 3.0 albo tego po lifcie 3.0 lub 4.0 chyba tam jest no i koniecznie sprawdzic uszczelki pod glowica i czy dobrze wyczyscili uklad jak byly/jesli byly robione na zimnym otworz zbiornik na ciecz chlodzaca i przejedz palcem tam po sciance jak nie ma piany i brazowego osadu to ok... Juz byly tacy cwaniacy co zalewali uszczelniacz zeby nie robic uszczelek albo wymeiniali je bez czysczenia calego ukladu chlodzacego i auto po paru tygodniach znowu sie rozwalalo albo wczesniej:D
A jaBolek to moze ty sprzedawales Tbirda na allegro po przekladce srebrnego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zereb
*
*


Dołączył: Aug 29, 2010
Posty: 337
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 8:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem w firmie Opla Sintrę to to samo co ventura i inny TS. U mnie był 2.2 16v z opla. Gdyby nie asu kupowałbym bardzo drogie części w sklepie opla. A tak Rafał podpowiedział, że to te same auta oprócz silnika i skrzyni. Generalnie jak ja kupowałem sintrę to aut tych było mało. Więc rynek części używanych nie był zbyt duży. Teraz jest inaczej. Jeździłem dość dużo tą sintrą nawet rozważałem zakup do domu takiej ale przejechałem się Voyagerem i kupiłem sobie w ostateczności Town and coutry.
_________________
Chrysler T&C AWD 3.8LPG 1998r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak ale pchanie sie w opla to masakra. Te auta juz nowe nie sa a opel to opel wszystko jest dobrze do czasu a potem usterki ida lawinowo. Juz vectry C sie sypia i insignie to moim zdaniem nie swiadczy dobrze o jakosci opla...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 9:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba miec hopla zeby kupic opla Wink

Tak to moj byl wystawiony... mialem cicha nadzieje na zamiane na takiego z lat 70 ale niestety.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wymieniam swojego niekompletnego fastbacka 70 na tbirda 60 trafilem ladnego ale lakier masakra do lakierowania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja poprostu nie dalbym rady finansowo doprowadzic tamtego ptaszka do normalnego stanu ;/ szkoda.Ale trzeba liczyc sily na zamiary.
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ciezko jest a jak sie ma 6 aut to dopiero robi sie ciekawie. Ja ograniczam liczbe aut USA do 3ech i koniec z wyglupami za duzo tego bylo choc prawdziwy parking aut USA mialem rok temu w zime 8 amcarow wszystko fordy USA:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JaBolek
*
*


Dołączył: Feb 18, 2012
Posty: 1006

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja fakam to za samo oc dla 8 autek wychodzi fajna kwota :p
_________________
Ford thunderbird 5.0 89r lpg  Chrysler le Baron 2.2 87r - lpg  
Polonez borewicz 89r 1.6 HEMI Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kita
*
*


Dołączył: Feb 21, 2012
Posty: 5
Skąd: Goleniów

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sintra nie odpowiada mi kompletnie , nawet nie brałem jej pod uwagę za krótkie lata produkcji i silniczki jakieś cherlawe Razz Natomiast silnik 3.0 ma w podłodze jakieś "ustrojstwo" co wystaje na pół metra z podłogi Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzi Ci o skrzynie biegow? TO chyba wszystko zalezy od srodkow jak masz do 8tys to bym bral voyager'a jak np 14-16 to windstara po lifcie za wiecej raczej aut nie kupuje wiec nie pomoge:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kita
*
*


Dołączył: Feb 21, 2012
Posty: 5
Skąd: Goleniów

PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak chodzi mi o skrzynię biegów Very Happy ten oplowski lewarek wystający z podłogi to niestety nie przystoi . Budżet jest między 10 a 12 tysięcy . Najprawdopodobniej weekend spędzę pomiędzy wielkopolską a dolnym śląskiem szukając fury i sprawdzając kilka namiarów Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Czw Mar 08, 2012 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z te kase mozesz juz wyczaic niezlego windstara po fl. moze trafisz nawet 4.0 tyle ze z okrojonej wersji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group