www.asu.pl :: Zobacz temat - ATF3 - nie do kupienia?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ATF3 - nie do kupienia?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
rafal1435
*
*


Dołączył: Jun 18, 2010
Posty: 197
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 8:15    Temat postu: ATF3 - nie do kupienia? Odpowiedz z cytatem

Witam! Mam pytanie poniewaz oddalem auto do mechanika ktory "robil" mi skrzynie na koncu dowiedzialem sie ze jest wlany ATF3(z 3miesiace temu) potrzebuje dolac oleju jednak nie widze zeby gdziekolwiek byl taki dostepny!!?? Zakladam ze "mechanik" zalaz ATF3 dexrona bo powiedzial ze kupil go w hurtowni a tam rownierz ATF3 nie widze!(?) Zatem jaki olej radzicie dolac? Zamierzam za tydzien zrobic wymiane na ATF4 zeby miec pewnosc ale nie chce jezdzic na resztce oleju... A moze jezeli nawet zalal tego ATF3 Dexrona to nie musze go zmieniac?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nivek
*
*


Dołączył: Nov 06, 2010
Posty: 114
Skąd: Łomża, '07 Chrysler 300C SRT-8 -był '98 Mercedes-Benz E55 AMG

PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zalezy w jakim aucie. jezeli 2000 i mlodszy z koncernu Chryslera to olej inny niz ATF+4 nie ma prawa bytu
ATF3 jest cala masa na allegro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ATF 3 to nie jest specyfikacja oleju!To tylko nazwa handlowa. Pod taka nazwa mozna kupic diametralnie rozniace sie specyfikacja oleje. Moze byc np. taki o parametrach jak Dexron III - Mercon http://petroff.com.pl/menu-924,atf-3.html ktory nie powinien byc wogole stosowany w Chryslerze .A moze tez byc i taki,universalny,bez konkretnej specyfikacji ,ktorego tez w zasadzie nie powinno sie uzywac w Chryslerach.: http://www.swistak.pl/a12515295,filtr-olej-ATF-3-JEEP-CHEROKEE-GRAND-WRANGLER.html Tak wiec Twoj mechanik wiedzial ze dzwonia,tylko nie wiedzial w ktorym kosciele.Wiedzial , ze ma byc olej jakis tam z trojka na koncu. Rolling Eyes Rolling Eyes Do chryslerow przed 1999 rokiem wlasciwym byl olej o specyfikacji ATF+3 ( a nie zaden ATF3) napisanej Duzymi Literami z przodu na butelce.Ale zostal on calkowicie wycofany i zastapiony ATF+4. Tylko takiego oleju obecnie powinno sie uzywac w Chryslerach.Wszystkie inne o dziwnych specyfikacjach zamienniki predzej czy pozniej spowoduja awarie skrzyni. Idea Przeczytaj ten temat i sam podejmij decyzje co nalezy teraz zrobic Exclamation http://www.asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=10002
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
demer
*
*


Dołączył: Jun 05, 2011
Posty: 33

PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qubi leje transtar. Ostatnio pojawil mi sie ubytek - slynny simering tudziez oring, ktory przecieka, narazie nie bede tego robil, wole dolac olej. Tez pojawil sie problem, jaki olej, gdyż nie moglem znalezc nigdzie transtara, a inny klasy dextron III to jedynie z przymusu jesli mialbym dolac.
Okazalo sie ze na midparts jest transtrar za 19zl za litr!
transtar dextron IV kupisz tam za 45zl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda slow! I dlatego wlasnie z tymi skrzyniami jest jak jest ....Kazdy robi zupelnie inaczej niz zaleca producent i amerykanskie biuletyny servisowe. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Kiedy w koncu ktos z Was odwazy sie zazadac odszkodowania od mechanika za doprowadzanie skrzyni do ruiny?? Arrow Nie wiem,moze ja jestem z "innej planety" - bo nie moge zrozumiec jednego : dlaczego kazdy leje wszystko inne a nie to co powinno byc wlane Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal1435
*
*


Dołączył: Jun 18, 2010
Posty: 197
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Nie Paź 23, 2011 2:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

demer napisał:
Qubi leje transtar. Ostatnio pojawil mi sie ubytek - slynny simering tudziez oring, ktory przecieka, narazie nie bede tego robil, wole dolac olej. Tez pojawil sie problem, jaki olej, gdyż nie moglem znalezc nigdzie transtara, a inny klasy dextron III to jedynie z przymusu jesli mialbym dolac.
Okazalo sie ze na midparts jest transtrar za 19zl za litr!
transtar dextron IV kupisz tam za 45zl

Bezsensu, wole kupic Mopara ATF+4 ktory na pewno bedzie dobry i wyjdzie nawet taniej bo 150zl za 4litry.
Ile mam tego kupic? 8l starczy? Z wymiana oleju chyba moge udac sie gdziekolwiek? Raczej kolejny mozg mi niczego nie uszkodzi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sibi77
*
*


Dołączył: Sep 20, 2011
Posty: 659
Skąd: Rawicz/Bytów

PostWysłany: Nie Paź 23, 2011 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a o jaką skrzynię chodzi w jakim aucie bo nie każda skrzynia Dextrona toleruje.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 AWD 94r. + LPG II gen.
www.tajemnicevoyagerow.inten.pl - forum rodziny Chryslera Voyagera


Ostatnio zmieniony przez sibi77 dnia Nie Paź 23, 2011 18:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Nie Paź 23, 2011 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o '96 T&C . DEXRON nie jest specyfikacja zalecana do skrzyn Chryslera .Do tych starszych tez. Nawet do Twego rocznika uzywalo sie oleju o specyfikacji ATF+ 7176 - ktory jest zupelnie inny od Dexrona Exclamation Obecnie wszystkie starsze specyfikacje wycofano zalecajac uzywanie tylko ATF+4.Tak podaja Fachowe Publikacje - i tak robia Fachowcy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sibi77
*
*


Dołączył: Sep 20, 2011
Posty: 659
Skąd: Rawicz/Bytów

PostWysłany: Nie Paź 23, 2011 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli chodzi o skrzynie A604 i A404 to śmiało można lać Mobila ATF220 sprawdzony na tych skrzyniach Very Happy
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 AWD 94r. + LPG II gen.
www.tajemnicevoyagerow.inten.pl - forum rodziny Chryslera Voyagera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Nie Paź 23, 2011 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sibi77 napisał:
jeżeli chodzi o skrzynie A604 i A404 to śmiało można lać Mobila ATF220 sprawdzony na tych skrzyniach Very Happy
Sprawdzony?Przez kogo????Juz wiekszego zabojstwa do tych skrzyn nie ma Exclamation Mobil ATF220 to specyfikacja do starszych skrzyn niemieckich,zupelnie innej precyzji niz Chrysler czy GM!Zamiennie mogl byc kiedys stosowany do starych GM zamiast Dexrona II. Zobacz parametr Visc.Brookfield cp -40st.C wynosi 34,000!!!! Podczas gdy skrzynie Chryslera wymagaja duuuuzo mniej. http://www.bluebaypetroleum.com/wp-content/uploads/2010/10/atf_200.pdf No i zobacz teraz w niebieskiej tabeli wartosc tego parametru i bedziesz wiedzial ze z tym ATF220 jestes w latach osiemdziesiatych Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes http://www.lifeautomotive.com/pdfs/history_of_atf.pdf Zycze Powodzenia Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sibi77
*
*


Dołączył: Sep 20, 2011
Posty: 659
Skąd: Rawicz/Bytów

PostWysłany: Nie Paź 23, 2011 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarkSeven napisał:
..... Sprawdzony?Przez kogo..........


Przez tego kto je robi a robił już ich sporo więc bardziej jemu ufam zwłaszcza ze to zaufana osoba.

MarkSeven napisał:
No i zobacz teraz w niebieskiej tabeli wartosc tego parametru i bedziesz wiedzial ze z tym ATF220 jestes w latach osiemdziesiatych


A Ty Kolego myślisz ze te skrzynie są z jakich lat??? Laughing
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 AWD 94r. + LPG II gen.
www.tajemnicevoyagerow.inten.pl - forum rodziny Chryslera Voyagera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Nie Paź 23, 2011 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to z jakich? Twoja '94 a kolegi rafal1435 z 96 . Inna generacja no i inne wymagania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sibi77
*
*


Dołączył: Sep 20, 2011
Posty: 659
Skąd: Rawicz/Bytów

PostWysłany: Nie Paź 23, 2011 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarkSeven napisał:
Jak to z jakich? Twoja '94 a kolegi rafal1435 z 96 . Inna generacja no i inne wymagania.


Kolego o ile ma on skrzynię A604 to jest ciągle ta sama skrzynia no może poza dyfrem bo u mnie jest AWD.

A604 były ładowane do 2008roku.
A404 do 2000

i oba typy zaczęli produkować już w latach 80-tych
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 AWD 94r. + LPG II gen.
www.tajemnicevoyagerow.inten.pl - forum rodziny Chryslera Voyagera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Nie Paź 23, 2011 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skrzyn A604/41TE bylo ponad 40 modeli ktore na przelomie lat 1989- 2008 roznily sie konstrukcja.W zaleznosci od rocznika i modelu auta i w zaleznosci od aplikacji (jaki silnik). Nazwa A604 lub 41TE to tylko typoszereg.Skrzynia z 89r ma inne wymagania olejowe niz z 95r i inne niz np z roku 2000.Na poczatku,w 89 roku pozwalano (nawet w instrukcji) uzywac tymczasowo do tych skrzyn Dexronu II ,ale z powodu wielu problemow w zimie - szybko wycofano ten zapis i zalecano tylko ATF+ 7176.W miare rozwoju tych skrzyn zaczeto opracowywac nowe do nich oleje. Az wreszcie w r.1999 udalo sie w koncu opracowac olej o najlepszych parametrach - ATF+4. Idea Wiec albo Twoj Zaufany Kolega Mechanik jest w bledzie i robi to nieswiadomie,albo po prostu dobrze wie tylko nie zalezy mu na zbyt dlugim zyciu skrzyn po naprawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sibi77
*
*


Dołączył: Sep 20, 2011
Posty: 659
Skąd: Rawicz/Bytów

PostWysłany: Nie Paź 23, 2011 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarkSeven napisał:
............Wiec albo Twoj Zaufany Kolega Mechanik jest w bledzie i robi to nieswiadomie,albo po prostu dobrze wie tylko nie zalezy mu na zbyt dlugim zyciu skrzyn po naprawie.


Akurat jego skrzynie żyją długo Very Happy
Fakt on sam zalewa Mopar-em ATF+4 ale też nie nie mówi aby unikać tego oleju Mobila.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 AWD 94r. + LPG II gen.
www.tajemnicevoyagerow.inten.pl - forum rodziny Chryslera Voyagera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pon Paź 24, 2011 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sibi77 napisał:


Akurat jego skrzynie żyją długo Very Happy


" Długo" to pojęcie względne i mało precyzyjne.
Dla jednego 50 000 km to odległość astronomiczna, a dla drugiego 300 000 km to zaledwie mały " kroczek "
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kitt78
*
*


Dołączył: May 25, 2009
Posty: 474
Skąd: Torun

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sibi77 przeproś Pana Razz

Czy ktoś przed zadaniem pytania - Co wlać do mojej skrzyni - mam A604- mógłby pochylić się nad tematem choć 1 minutę i poczytać - również cenne uwagi kolegi MarkSeven.

Ja rozumiem że jest wielu "speców" "kolegów speców" którzy uważają że ich metoda/olej/część jest najlepsza.
Niestety są w błędzie - diagnostyka i naprawa to nie czarna magia tylko dyscyplina naukowa, i nie po to koncerny zatrudniają tysiące inżynierów abyśmy się spierali przez LATA - "mój Boże" co wlać do skrzyni A604.

Odpowiedź jest zawsze taka sama - to co zaleca producent (mylił na początku to fakt -ale się poprawił).
Do silnika, wspomagania, mostu TEŻ TO CO ZALECA PRODUCENT.

Pozdrawiam
Judyta Idea
_________________
2004 Dodge Stratus 2.4 LPG (A604)
był: Dodge Grand Caravan 3,3l AWD rok 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

plyny w samochodzie sa czescia skladowa samego samochodu w zwiazku z tym trza lac to co podaje instrukcja tak samo jak nie mozna do chryslera wkladac amortyzatorow od wartburga ,do chevroleta klockow od skody ,a do forda wahaczy od citroena. nie wiem po co i skad te "madrosci narodowe" i chec eksperymentowania na wlasnych autach?
ja prowadze niekonczace sie"sledztwo" jakie elementy eksploatacyjne sa dla mojego auta najlepsze, ale zawsze stosuje to co pisze w instrukcji. MarkSeven zupelnie za darmoche dzieli sie z nami swoja nieoceniona wiedza i doswiadczeniem oraz tym co w usa piszczy i dla mnie to jest niesamowicie cenne i uzyteczne.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sro Lis 23, 2011 2:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
MarkSeven zupelnie za darmoche dzieli sie z nami swoja wiedza i doswiadczeniem
Dzieki za zaufanie.Za komuny jak mieszkalem jeszcze w Polsce to tez "dobrzy ludzie" z usa pomagali mi jak tylko mogli w zdobyciu wiedzy, literatury i czesci do sprowadzonego wowczas amerykanca.Robili to za free mowiac,abym z kolei ja pomogl kiedys innym.Obecnie mam taka okazje. Very Happy Przepraszam tylko za bardzo apodyktyczny ton niektorych moich wypowiedzi - ale ja juz po prostu inaczej mysle czego i Wam zycze!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zybol
*
*


Dołączył: Sep 26, 2011
Posty: 10
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio zmieniałem olej w skrzyni (A 604,cirrus z 95r. 2.5V6) zalałem Valvoline maxlife ATFIII (mopar ATF III jest nie do dostania,bo juz nie produkowany,wiec valvoline to chyba najlepszy wybór)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 1:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zybol napisał:
mopar ATF III jest nie do dostania,
Dokladnie to nazywa sie Mopar ATF+3 - nie do dostania,bo jest wycofany i zastepuje go ATF+4. Ale Twoj wybor jest dobry,a nawet bardziej odpowiedni-bo skrzynka na pewno ma za soba troche km. Idea Uwaga: Oleju tego (MaxLife ATF) nie powinno sie uzywac w Chryslerach po 1999 roku - tam gdzie fabrycznie byl ATF+4.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kitt78
*
*


Dołączył: May 25, 2009
Posty: 474
Skąd: Torun

PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oryginał Mopara nie ale
http://www.olejemidland.pl/sklep/olej-przekladniowy-midland-atf-m3-plus/105

Kupowałem taki olej i wlałem go do mojej ledwo żyjącej skrzyni - nie poprawiło ani nie zniszczyło skrzyni. kupiłem z 15l aby wymienić kilkukrotnie olej w skrzyni - zero problemów 10kkm, teraz kupiłem Ravenol ATF+4 z 10 litrów (spełnia normy Chryslera) dostępny w hurtowni FOTA i też jest w porządku.
Olej nie naprawia skrzyń - niestety.
_________________
2004 Dodge Stratus 2.4 LPG (A604)
był: Dodge Grand Caravan 3,3l AWD rok 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group