www.asu.pl :: Zobacz temat - Wzór umowy
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wzór umowy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Kupię nowe/używane
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
TYNEK
*
*


Dołączył: Mar 23, 2005
Posty: 6

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 18:04    Temat postu: Wzór umowy Odpowiedz z cytatem

Siemka
Witam wszystkich
szukam umowy polsko niemieckiej, by sprowadzić auto z niemiec.
dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 18:34    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Jak gdzies dostaniesz to prosilbym o przeslanie wzoru lub bezposrednie dodanie je do dzialu download. Napewno innym tez sie przyda Wink

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umowa to wazna rezc, ale poczytajcie co znalazlem na stronach "Gazety Prawnej"


Dwujęzyczna umowa kupna/sprzedaży (nr 23182)

Autor: Tomek
Data: 17-03-2005

Sprowadziłem z Niemiec samochód osobowy jako osoba fizyczna. Umowa kupna/sprzedaży jest w języku polskim i niemieckim. Urząd skarbowy wymaga pomimo wszystko uwiarygodnienia przez tłumacza przysięgłego. Czy ma rację? i dlaczego?

(nr tematu: 23182)

Zwiń wszystkie odpowiedzi



grzegorz
19-03-2005

Ma rację ponieważ jest potrzebne przetłumaczenie umowy kupna (nawet jezeli umowa jest w dwóch językach wymagana jest pieczątka tłumacza przysięgłego potwierdzajaca zgodność danych) tłumaczenia wymaga także brief i dowód rejestracyjny pojazdu. Takie niestety sa przepisy w Polsce aby zarejestrować sprowadzony samochód. W wydziale komunikacji podczas rejestracji pojazdu także będą potrzebne przetłumaczone dokumenty(radzę zrobić sobie ksero tych tłumaczeń i dokumentów)

(nr odpowiedzi: 71215)
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zmijan
*
*


Dołączył: Nov 16, 2005
Posty: 5

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 13:05    Temat postu: umowa Odpowiedz z cytatem

umowe piszesz normalnie tak jakbys kupil auto od polaka
czyli normalnie niemiec ci napisze umowe k-s
a tlumaczenie musisz zrobic w polsce niestety takie przepisy albo napedzanie koniunktury tłumaczom Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiem Wam dokładnie, bo dwukrotnie to przerabiałem. Kiedy rok temu mój brat kupił auto z Niemiec spisał umowę dwujęzyczną i bez problemu zarejestrowal auto. Żadne potwierdzenia nie były wymagane.
Ja kupiłem w listopadzie moje i (nie urząd skarbowy-bo im nic do tego0 ale wydział komunikacji podczas rejestracji grzecznie poprosił o stempel tłumacza potwierdzający tłumaczenie umowy (mam taką, jest bardzo prosta i już kilka osób z niej skorzystało- zaraz wrzuce do downlaod), na co ja powiedziałe, że rok wcześniej rejestrowałem auto i nic takiego nie chcieli.... "no ale teraz nowe przepisy żeby potwierdzić". Tymczasowy dowód wydali, blach dali a umowe kazali dostarczyć potwierdzoną przy odbiorze twardego dowodu. poszedłem do znajomej, która jest nauczycielką niemieckiego i przybiła mi pieczątkę "Nauczanie języka niemieckiego ...........(imie i nazwisko)" A pod spodem "potwierdzam zgoność tłumaczenia". Pojechałem po odbiór dowodu i bez problemu!!!
A wiecie czemu tak zrobiłem? Dla zasady! Bo tłumacz przysięgły chciał za taką pieczątkę taką samą kasę jak za przetłumaczenie tego dokumentu.
Pozdr!
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Pią Lut 17, 2006 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm! Nie za bardzo wiem jak to wkleić, więc wysyłam na maila do asu.
_________________
Pontiac Bonneville SE '92
Chevrolet TransSport '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Kupię nowe/używane Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group