www.asu.pl :: Zobacz temat - w jaki sposob sprawdzic skrzynie przed zakupem auta
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

w jaki sposob sprawdzic skrzynie przed zakupem auta

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
funkykoval
*
*


Dołączył: Aug 22, 2010
Posty: 111

PostWysłany: Sro Cze 22, 2011 10:08    Temat postu: w jaki sposob sprawdzic skrzynie przed zakupem auta Odpowiedz z cytatem

Witam,
Niestety, w gaszczu watkow, nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie, a chcialbym przed zakupem auta, sprawdzic stan skrzyni.

Zona moja uparla sie na samochod pod tytulem Daihatsu TREVIS (3 cylindrowy silnik o pojemnosci 1000 cm³). Auto wyposazone jest w automatyczna skrzynie biegow w liczbie 4; przebieg to 30tys km.

Gdzies wyczytalem, ze powinienem ja dobrze rozgrzac (nie zone tylko skrzynie Wink ), np: szybka jazda przez ok.15-30 min. Pozatym kolor i stan oleju. Macie jeszcze jakis pomysl?

pozdrawiam
_________________
pozdrav
T&C 3.8 2008
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Cze 22, 2011 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marka jak najbardziej godna polecenia.mialem kiedys daihatsu cuore automat z 3 cyl silnikiem 0.8l;) swietne trwale auto.
jak sprawdzic skrzynie?
oczywiscie najlepiej sie sprawdza po okolo 20 kilometrach.
ja bym to robil tak:
-sprawdzenie czy szarpie przy zmienie biegow w gore i redukcj podczas zwalniania
-czy auto pelza po pozimej nawierzchni bez dotykania stopa pedalu gazu
-czy sie stacza do tylu jak puscimy gaz i hamulewc stojac na wzniesieniu
-czy dziala kickdown(albo redukcja) przy mocnym wdepnieciu gazu przy wiekszych szybkosciach
-jak sie zachowuje jadac z szybkoscia okolo 100km/h pod gore na ostatnim biegu(czy redukuje,czy skrzynia nie warjuje)
-jak sie zachowuje przy szybkim starcie
-oczywiscie kolor,zapach i poziom plynu
-czy auto hamuje silnikiem jadac z gory na 1 lub 2 biegu (lub na L)
to tak na szybko mi przyszlo do glowy
w takimch malych autach stosuje sei czesto skrznie cvt bezstoniowe ktore dzialaja nieco inaczej co mozna w pierwszej chwili odebrac jako usterka. ja mialem w daihatsu skrzynie konwencjonalna.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
jacekz
*
*


Dołączył: Dec 15, 2007
Posty: 326

PostWysłany: Pon Cze 27, 2011 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze by bylo dowiedziec sie takze jak skrzynia/samochod informuje o bledach skrzyni. Czy jest to np kontrolka, jak tak to ktora i jak sie nie powinna zachowywac. Byc moze sie myle, ale moze byc tam skrzynia mechaniczna sterowana automatycznie, ze sprzeglem ciernym i w takim przypadku punkt z pelzaniem by odpal.
_________________
Windstar 3.0 '97 - ręka noga mózg na ścianie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
funkykoval
*
*


Dołączył: Aug 22, 2010
Posty: 111

PostWysłany: Wto Cze 28, 2011 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za podpowiedzi

Na dzien dzisiejszy ciagle zmiekczamy sprzedajacego aby spuscil z ceny. Twisted Evil
Sprobuje poszukac informacji na temat tych skrzyn.

ps: (test pezania niejasny)
rozumiem, ze auto przy ustawieniu wajchy na P, nie powinno samo peuzac po plaskim terenie?
(oczywiscie zalezy od rodzaju skrzyni jak w opisie Jacka Z)
_________________
pozdrav
T&C 3.8 2008
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 28, 2011 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

funkykoval napisał:


ps: (test pezania niejasny)
rozumiem, ze auto przy ustawieniu wajchy na P, nie powinno samo peuzac po plaskim terenie?
(oczywiscie zalezy od rodzaju skrzyni jak w opisie Jacka Z)


nie ,jak ustawisz na D i zdejmiesz nogę z hamulca to auto powinno samo ruszyć do przodu bez dotykania nogą pedału gazu

auto ustawione na P (parking) nie ma takiej opcji ażeby jechało, nawet jak będzie z górki
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
funkykoval
*
*


Dołączył: Aug 22, 2010
Posty: 111

PostWysłany: Sro Cze 29, 2011 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"nie ,jak ustawisz na D i zdejmiesz nogę z hamulca to auto powinno samo ruszyć do przodu bez dotykania nogą pedału gazu"

dzieki za sprostowanie - to oczywista oczywistosc, ze auto powinno na D samo ruszyc do przodu i nawet nie przyszlo by mi do glowy tego testowac...
Tak z ciekawosci - Jaka usterka skrzyni objawia sie brakiem pelzania samochodu?
_________________
pozdrav
T&C 3.8 2008
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekz
*
*


Dołączył: Dec 15, 2007
Posty: 326

PostWysłany: Czw Cze 30, 2011 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzilo mi ze w niektorych samochodach, niezbyt duzych stosuje sie odmienny od znanych z naszych duzych aut rodzaj skrzyn. Sa to praktycznie skrzynie manualne sterowane elektroniczno hydraulicznie, posiadajace sprzegla cierne. Wowczas przy takim rozwiazaniu efektu pelzania na poz D nie ma. Autko gladko rusza z miejsca dopiero po wcisnieciu gazu. Jaki rodzaj skrzyni ten samochodzik ma, nie wiem. Musisz sobie prawdzic.
_________________
Windstar 3.0 '97 - ręka noga mózg na ścianie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Alexander25
*
*


Dołączył: Apr 07, 2010
Posty: 1627

PostWysłany: Sro Lip 06, 2011 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wyrobionej skrzyni w fordzie gdy wrzucisz D bez pedalu gazu i puszczajac noge z hamulca samochod stoi:/ No tyle zedochodza jeszcze wtedy odglos mielenia:)tj jakby wlaczyc pralke z wsypanymi srubami od kol do pojemnika na pranie. Ach ford taurus 1992-1995 skrzynia AXOD to tragedia:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group