www.asu.pl :: Zobacz temat - Rozrząd Voyager 2,4 - pytanie chyba do ASU
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rozrząd Voyager 2,4 - pytanie chyba do ASU

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
turecki
*
*


Dołączył: Sep 21, 2007
Posty: 53
Skąd: Raków Częstochowa

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 0:40    Temat postu: Rozrząd Voyager 2,4 - pytanie chyba do ASU Odpowiedz z cytatem

Pytanie 1. Co ile wymienia się rozrząd w benzynowym Voyagerze 2,4

Pytanie 2. Przeglądam oferty w sklepach internetowych i za cholerę nic nie kumam. Ile może kosztować wymiana rozrządu w takim aucie? Kwota od... do... Czy zawsze wymienia się komplet, czy można zostawić np. pompę, jeżeli nie cieknie i "na oko" wygląda OK?

Pytanie 3. Słyszałem, że z tą wymianą jest trochę roboty. Czy da się to zrobić w jeden dzień?

(Wszystkie pytania skierowane są pod kątem udania się do Wrocławia i zrobienia tej usługi. Chyba, że ktoś mi poleci jakiś warsztat w okolicach Częstochowy, lub na Śląsku, który nie zedrze z pracownika budżetówki jakiejś makabrycznej kwoty Laughing )
_________________
Honda FR-V 2.0 '05

Chrysler Voyager LE 2.4 '97 + LPG (pożegnany z żalem i płaczem w 2011 r)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Wto Kwi 08, 2008 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisz do adu na priva numer vin (jesli chcesz byc anonimowy) on ci poda calkowity koszt,, zabawa wymiany w pasek a rolka nie bo wyglada oki lub bez pompy jest bez sensu, producent daj czas (przebieg) i moze dana rzecz 3 krotnie ci przewyzszyc a moze byc tak ze wymienisz wszystko oprocz pompy a tydzien pozniej zacznie ci cieknac i masz 2 raz te same koszty, wymien calosc i masz z glowy na okolo 80 tysi
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
patrykup
*
*


Dołączył: Apr 13, 2008
Posty: 3

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są dwa rozwiązania dodge do tych silników jakiś czas temu wprowadził zmianę napinacza nowy napinacz się nieco różni jest nieco większy od starego co wymaga umiejętnego założenia w tych silnika jest on samo napinający gdy ktoś robi to pierwszy raz ma duże szanse źle go założyć ,objawia się to zbyt mocnym napięciem paska co do rolki prowadzącej zdejmij ja jedz do skf dobierz łożysko i po problemie gdzie tkwi zasadzka ASO sprzedaje tkzw zestaw ....czyli powinieneś mieć już wszystko za około 1000 zl napinacz pasek rolka prowadząca można tez i opcje numer 2 czyli zamiennik jest firma niemiecka robiąca zamiennik występuje jako sam napinacz pasek osobno niestety rolki prowadzącej już nie robią i na pewno marne szanse dostać ja osobno sam napinacz to koszt około 300 do 400 zl jeśli dobrze pamiętam w Itertimie co do samej wymiany paskudnie niewdzięczna robota z zdjęciem koła masy plastiku zapinek itp. Ponad pul dnia babrania co do reszty w sumie kolega ma racie po wymianie pasków w pompie może odezwać się łożysko ale to nie reguła pompa dużo nie kosztuje a wymiana niczemu nie zaszkodzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
torped
*
*


Dołączył: Jan 11, 2007
Posty: 324
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czlowieku, czy w szkole nie nauczyli Cie, ze istnieje w jezyku polskim cos takiego ja interpunkcja?? Przeciez tego sie nie da czytac !! Evil or Very Mad
_________________
Chrysler Grand Voyager
3,3 V6 LE 96`
I`m a mad Taxi Driver Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczekujesz pomocy-daj nam szanse. przeczytanie tego tekstu moglby byc gwozdziem progamu jakiegos teleturnieju!!! nie musisz pisac jak mickiewicz ,ale pozwol nam sie doczytac.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
patrykup
*
*


Dołączył: Apr 13, 2008
Posty: 3

PostWysłany: Pon Kwi 14, 2008 1:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Embarassed Przepraszam mój błąd , pisałem w biegu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
1dkrzys
*
*


Dołączył: Mar 16, 2008
Posty: 6

PostWysłany: Nie Kwi 20, 2008 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam dołanczam sie do pytanka mam rozebrane autko z silnikiem 2.4 poczym teraz rozpoznac jaki to napinacz , rolka napinacza dociska jakis mechanizm przykręcony do obudowy dwoma śrubami cos wrodzaju tulejki z niego wystaje jakiś sworzen który dociska rolke ,wiec jaki to napinacz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Kwi 20, 2008 18:51    Temat postu: rozrzad Odpowiedz z cytatem

1dkrzys napisał:
Witam dołanczam sie do pytanka mam rozebrane autko z silnikiem 2.4 poczym teraz rozpoznac jaki to napinacz , rolka napinacza dociska jakis mechanizm przykręcony do obudowy dwoma śrubami cos wrodzaju tulejki z niego wystaje jakiś sworzen który dociska rolke ,wiec jaki to napinacz


Masz napinacz hydrauliczny. Rodzaj rozrządu można poznać po numerze VIN
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Kwi 20, 2008 18:54    Temat postu: Re: Rozrząd Voyager 2,4 - pytanie chyba do ASU Odpowiedz z cytatem

turecki napisał:
Pytanie 1. Co ile wymienia się rozrząd w benzynowym Voyagerze 2,4

Pytanie 2. Przeglądam oferty w sklepach internetowych i za cholerę nic nie kumam. Ile może kosztować wymiana rozrządu w takim aucie? Kwota od... do... Czy zawsze wymienia się komplet, czy można zostawić np. pompę, jeżeli nie cieknie i "na oko" wygląda OK?

Pytanie 3. Słyszałem, że z tą wymianą jest trochę roboty. Czy da się to zrobić w jeden dzień?

(Wszystkie pytania skierowane są pod kątem udania się do Wrocławia i zrobienia tej usługi. Chyba, że ktoś mi poleci jakiś warsztat w okolicach Częstochowy, lub na Śląsku, który nie zedrze z pracownika budżetówki jakiejś makabrycznej kwoty Laughing )


Da sie w jeden dzien (chyba ze cos pojdzie nie tak.... np. kolo pasowe nie bedzie chcialo poddac sie bez walki...) Ceny sa rozne i wycenic mozna taki rozrzad po numerze nadwozia. Najlepiej wymienic wszystko. Wymiana co 80tys. km.
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
leo2805
*
*


Dołączył: Feb 23, 2011
Posty: 14
Skąd: Skarżysko-Kamienna

PostWysłany: Czw Mar 24, 2011 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dołączę się do pytania bo czytam czytam i już się pogubiłem i nic nie rozumiem stary typ, nowy typ, hydrauliczny napinacz, rany jak ktoś może to podaje VIN żeby pomógł mi go rozszyfrować i odpowiedzieć na pytanie jaki mam rozrząd Voyager 2,4 B+G 1996r
VIN 1C4GYN2B5TU132087
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie do konca po vinie mozna rozszyfrowac napinacz-dlatego ze mozna zamienic stary typ na nowszy ponoc lepszy-wymieniajac tez podstawke i czesc serwisow to wczesniej zrobila-wiec nawet jesli po vinie wyjdzie ze masz starszy napinacz-moze okazac sie ze masz juz nowszy.mowimy o napinaczu mechanicznym
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dex
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 366
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Sro Mar 30, 2011 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej zlecić to jakiemuś dobremu mechanikowi. Powinien się uwinąć z tym spokojnie w max. 3 godzinki. Jeśli robisz sam i nie masz o tym pojęcia.... Shocked Laughing
Części to jak sam szukasz - to najlepiej stare na wzór, i szukać po numerach zamienników. Do tego modelu jest sporo dobrych zamienników np: SKF, RUVILLE - EVR, INA itp. Koszt tych części ( pasek, rolka-napinacz , pompa wody) to max. 800zł. I pamiętaj- na rozrządzie się nie oszczędza!!! Lepiej wydać 100-200zł więcej, niż potem robić remont silnika. Pozdrawiam.
_________________
Chrysler Town & Country 3,8 stown&go 2005.
Dodge Grand Caravan 3,3 Sport 02 - sprzedany
Grand Voyager 2,4i 1999- sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group