www.asu.pl :: Zobacz temat - Know-How .. czyli jak ustawic gaz nie majac analizatora?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Know-How .. czyli jak ustawic gaz nie majac analizatora?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 18:43    Temat postu: Know-How .. czyli jak ustawic gaz nie majac analizatora? Odpowiedz z cytatem

wymienilem centralke w moim winnim .. z uwagi na to ze wczesniejsza byla w stanie .. jak to nazwac.... kota przejechanego przez tir'a ? Wink cos w tym stylu.
mam takie samo ustrojstwo czyli LES 98A by Landi. oczywiscie kompa zakupilem z odzysku.. ale dziala. teraz pytanie jest odnosnie parametrow jakie nalezaloby tam ustawic? jak sprawdzac. wstepnie przepisalem to co bylo w starej centralce. na luzie ladnie mozna go wybutowac .. obroty leca pieknie do maxa , zatem wsiadam i jade .. lekko wciskam mu gaz .. jedzie .. przyspiesza .. do pewnej predkosci .. no ja chce jechac szybciej wiec mu gazu daje troszke .. a on dalej tak samo leci .. no to pompuje ... czasem zaskoczy .. przy przejsciu na sporta, tj w deche od razu .. zalapuje obrot i zaraz spada i utrzymuje na poziomie 1500-2000 .. Neutral ? mieszanka ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 15:07    Temat postu: regulacja gazu Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem ( choc nie jestem specjalista od gazu ) to nie da sie bez specjalnego sprzetu dobrze wyregulawac gazu. A regulacja na oko to raczej kiepski pomysl ( to co sie zaoszczedzi na regulacji w specjalistycznej firmie to wyda sie na dodatkowy gaz ).

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz .. ale to jest troszke glupie .. mam wparowac na warsztat z wlasnym kompem, softem .. podlaczeniem do centralki .. i poczekac 30 minut a pozniej zapalacic fakturke na 100zl ? toroszke to nie tak jest ..
tj chodzi mi konkretnie o to zebym ustawil tak na oko w miare .. a znajac zycie za tydzien wyladuje na tym warsztacie i dam chlopakom zarobic Wink


inaczej czytaj: chcialbym byc z siebie dumny ze jako-tako Wink ustawilem sobie gaz w samochodzie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 16:31    Temat postu: Aha Odpowiedz z cytatem

Aaaaa. To co innego. Jesli masz sprzet Very Happy to poczekaj na Jarecka to napewno Ci pomoze.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to po koleji : Ustawić skok silnika krokowego czyli od najnizszego do maksymalnego jaki da ci uzyskac komputer,zaprogramowac prog TPS czyli jezeli TPS na maksie ma 5 V to próg TPS 1,75 V po czym wkrecic auto na 3000 obr/min i ustawic predkosc aktuatora powyzej TPS w taki sposob aby ilosc krokow podczas regulacji mieszanki nie przekraczała 10,Puscic na wolne obroty i ustawic predkosc aktuatora ponizej tps tak aby ilosc krokow przy regulacji mieszanki nie przekraczala 12 krokow,dodac raptownie gazu obserwujac zachowanie sondy lambda powinna spasc na uboga i natychmiast pokazac bogata ma sie to odbywac szybko.Najlepiej zczytaj parametry z kompa swojego i wyslij mi na maila wraz z programem ktory uzywasz do swojej instalacji a ja przegladne co jest nie tak wtedy Pozdr (mail jarecek@asu.pl)
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group