www.asu.pl :: Zobacz temat - Olej do skrzyni
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Olej do skrzyni

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 6:32    Temat postu: Olej do skrzyni Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
Będę wdzięczny za podanie mi danych oleju ( jeśli to możliwe to również sklepu wysyłkowego w którym mogę go kupić ) zalecanego do skrzyni biegów z przebiegiem ok. 100 tys. mil.
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No , tu bedzie problem,bo masz 2006 rok.Nowoczesna skrzynia i bardzo czula na typ oleju. Niestety,do nowoczesnych skrzyn Chryslera (po 2004roku) nie dopuszcza sie stosowania zadnego oleju typu HighMileage!Oni uwazaja,ze ATF+4 jest optymalny przez cale zycie skrzyni.Zaden amerykanski olej ATF HighMileage czy MaxLife nie ma aprobaty do stosowania w nowoczesnych skrzyniach Chryslera>. Uwaga: w Polsce reklama oleju Valvoline ATF MaxLife klamie - podaja,ze mozna go uzyc zamiast ATF+4. W ameryce absolutnie nie ma takiego zapisu! Owszem,mozna go uzyc ,ale do skrzyn przed 2000 rokiem.Napisalem kiedys post do Valvoline-polska dlaczego pisza nieprawde.Do dzis nie dostalem odpowiedzi. Wspomniany wyzej olej ATF MaxLife jest bardzo dobrym olejem,ma doskonale parametry i sprawdza sie w wielu skrzyniach GM i Forda oraz starszych Chryslera. Sam go uzywam z b.dobrym skutkiem.Ale , niestety, nie wiem dlaczego nie aprobuja go do tych nowoczesnych skrzyn Chryslera. ..)) Reasumujac - masz nowoczesne auto,a wiec najmniej ryzykowne bedzie uzycie oryginalnego ATF+4 MOPAR,albo Pennzoil ( Mopar tez dopuszcza ,uzywa i zaleca ich produkty).Z jedna tylko uwaga - przy takim przebiegu wymieniaj juz czesciej olej w celu przedluzenia zycia. oto link produktow Mopar http://starparts.chrysler.com/starlibrary/marketing/chemicals/chemicals.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz troszkę starszy model i marka: Ford Windstar 95r. Zbliża się wymiana oleju w skrzyni biegów, do tej pory jeździłem na takim: http://midparts.com.pl/pl/p/AXODE-Zestaw-do-wymiany-oleju-Ford-Windstar-uszczelka-GRATIS/2302 Teraz pytanie czy jest to odpowiedni olej (wiem że sprzedaje go firma która zajmuje się remontami skrzyń) ale może jest olej który bardziej nadaje się do Windstara. Po prostu chcę się upewnić jaki mogę wlać i będzie na 100% dobrze.
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
HT
*
*


Dołączył: Mar 25, 2007
Posty: 656

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wniosek z tego , że zaleję do skrzyni ATF+4 MOPAR a do silnika chyba  10W30 MOPAR
_________________
CHRYSLER PACIFICA 2018
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 4:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedz dla diku :Ten olej moze nie jest zly,ale nie ma konkretnej specyfikacji. Ma ZBLIZONE parametry do przestarzalej i obecnie rzadko stosowanej specyfikaci Dexron III/Mercon..Ford od kilku lat zaleca uzywanie w starszych autach specyfikacji MerconV.Poprawia to znacznie prace skrzyni,szczegolnie zima.A jeszcze lepsza propozycja jest olej ATF MaxLife ( Valvoline) - specjalny do skrzyn z przebiegiem.Przewyzsza specyfikacje DexronIII Mercon,oraz Mercon V.Po kilkuletnich doswiadczeniach w servisie z tym olejem obecnie uzywam go w swych dwoch fordach.Jest wielka poprawa plynnosci zapinania biegow i lockupu. Jedyna wada tego oleju - ze nie nalezy go uzywac do nowych skrzyn Chryslera po 1999 roku. ..)) Co do firmy Midparts - bez urazy- ale dla mnie to nie jest autorytet,skoro w swych opisach podaja ze Mopar ATF+4 rowna sie DexronVI. Sorry,ale to dwa zupelnie rozniace sie plyny!Owszem,parametry lepkosciowe sa bardzo zblizone ( to tylko odnosi sie do smarowania) - ale parametry przenoszenia momentu sa zupelnie inne.>><< I jeszcze jedno - firma produkujaca ten olej w usa (Transtar)nie jest absolutnie "wiodaca" w produkcji olejow.I wcale ten olej nie jest ceniony. Kazdy jeden olej Domow Towarowych Walmart czy 7-eleven ma juz specyfikacje.Niektore maja nawet Chrylera ATF+4 !! .A te oleje nie maja zadnej. Dlatego sa tanie i szukaja na nie rynku zbytu wkrajach biedniejszych. Reasumujac - do Windstara uzywaj juz tylko Mercon V albo ATF MaxLife .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 7:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomosc Z ostatniej Chwili : W poscie wyzej napisalem,ze Valvoline Polska nieprawdziwie reklamuje ze ATF MaxLife moze byc zamiast ATF+4. .Mowilem,ze wyslalem kiedys do nich posta w tej sprawie i nikt nie odpowiedzial.Przed chwila ogladalem ich strone i juz jest zmieniony zapis. A wiec ATF MaxLife moze byc tylko w starszych Chryslerach zamiast ATF+3. http://www.valvoline.pl/pr,56,maxlife_atf.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera&#179;tów

PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za wyczerpanie tematu oleju do Forda (jak zawsze można pisać więcej ale to dla mnie wystarczy). To mogę spokojnie zacząć szukać odpowiedniego oleju.
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera&#179;tów

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze troszkę materiałów na temat oleju: http://www.prnd.pl/porady/mercon.htm
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 1:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UWAGA - w linku podanym powyzej jest blad! Mercon V zostal po raz pierwszy zaprezentowany w roku 1996, a nie w 2006! . Wiekszosc Fordow juz od 97-98 roku jest przystosowanych tylko do tego oleju. Poza tym autor tego artykulu w tabeli niezbyt trafnie uzywa dla tego oleju skrotu "MV" , co moze byc mylace z oznaczeniem dla oleju uniwersalnego - MV = MultiVehicle . Powinno byc napisane konkretnie ze chodzi o Mercon V ,albo tylko V - jak jest w tabelach amerykanskich.>,Ponadto nie powinno sie polecac stosowania Mercon V w skrzyniach GM ,w dodatku z 2005 roku. Do tych aut opracowano specjalnie Dexron VI - do stosowania w nowych ,jak i w starszych GM-ach . Kompletna ignorancja! Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group