www.asu.pl :: Zobacz temat - Gaz LPG w PTS 3.1 93r
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gaz LPG w PTS 3.1 93r

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
timon
*
*


Dołączył: Jul 28, 2010
Posty: 7

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 17:41    Temat postu: Gaz LPG w PTS 3.1 93r Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
Mam pytanko o gaz w Pontiacu Trans Sporcie 3.1 z 93r.
Jak zamontować mikser od Rybackiego?Jeżeli ktoś ma fotki z chęcią bym je obejrzał.Druga kwestia to specjalista, który znałby się na montażu lpg do PTSa w okolicach Olsztyna.Po trzecie jaki zbiornik zmieści się pod podłogą (jakie wymiary i pojemność).Czwartą rzeczą są parownik, jakiś sterownik?
Dodam że mam instalację w aucie ale moim zdaniem to totalna rzeźba:
-mikser (nie wiem co to za wynalazek) zamontowany nad wtryskiem i rury doprowadzające gaz do miksera poprowadzone przez rozprutą pokrywę filtra powietrza
-butla od gazu w miejscu siedzenia w 3 rzędzie
Dzięki z góry za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Pon Sty 31, 2011 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mikser rybackiego to tez rzezba:)
ale nie ma bardzo wyboru w 3,1
bierzesz ten mikser i montujesz go w tej patelni co jest filter-dwie rurki biegna w dol-tu musisz powiercic patelni-wszystko uszczelniasz na silkon.

parownik najlepiej lovato.

butla pod spodem max 720 na 250-270

sterownik obojetnie jaki-ale mozesz wziasc jakis z emulatorem na 4 cyl i dwie emulacje wykorzystac do dwoch wtryskow ktore masz
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
karlone
*
*


Dołączył: Aug 18, 2010
Posty: 50
Skąd: Górny Śląsk

PostWysłany: Sro Lut 09, 2011 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim PTSie 3.1 gazownik powidział, że nie da rady tego porządnie zrobić z mikserem. Dospawał więc kawał rury z Blosem i filtrem stożkowym zamiast tej patelni. Działać działa, choć jak pedał gazu jest pozycji neutralnej to troszkę podszarpuje, tak jak by szedł na zbyt ubogiej mieszance. Rozkręciłem pokrętło mieszanki aż gwint wyszedł z gaźnika. Jest ździebko lepiej. Spalanie przy tej rzeźbie mam na poziomie 14,5L / 100km - jazda mieszana.
_________________
98 Crown Vic P71
91 Trans Sport 3.1
05 Town & Country 3.3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
timon
*
*


Dołączył: Jul 28, 2010
Posty: 7

PostWysłany: Pon Lut 14, 2011 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za podpowiedzi.U mnie ten wynalazek też dawał radę, ale myślałem że można to lepiej zrobić, zwłaszcza rozprutą pokrywę filtra powietrza.Spalanie w cyklu mieszanym wychodziło mi ok 14 litrów LPG, chociaż większość spędzał w trasie i palił ok. 13litrów.Nie ruszałbym tego tylko gaz nie jest wbity w dowód a nie mam szans na odtworzenie homologacji, a także denerwuje mnie butla w środku auta.Poza tym parownik pewnego razu powiedział dość, a razem z nim pompa paliwa w tym samym momencie(może to wina 98 oktanowej wachy?).I mój ponton musiał być zlawetowany (mało co nie zostałby sprzedany,tak mnie zjeżył).Pozdrawiam wszystkich miłośników PTSów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medion77
*
*


Dołączył: Feb 07, 2011
Posty: 4

PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj ja tez jestem z okolic olsztyna i posiadam pts 3.1 i tez bawie sie z gazem bo zaduzo pali moze cos podpowiesz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
timon
*
*


Dołączył: Jul 28, 2010
Posty: 7

PostWysłany: Sob Lut 19, 2011 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam kolegę z Olsztyna.Z tego co się dowiadywałem to w Olsztynie gazownicy ze Sprzętowej są gotowi się podjąć instalacji gazu w PTS ale jak posiada się własny mikser.Na dzień dzisiejszy zastanawiam się jeszcze czy będę wkładał LPG czy zdemontuję obecną instalke i wrócę do stanu fabrycznego.Ogólnie mam jeszcze full roboty przy moim pontonie i czasami mam chęć już się go pozbyć ale komfort jazdy i przestrzeń w środku oraz moja żona powstrzymują mnie przed sprzedażą.Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group