www.asu.pl :: Zobacz temat - falowanie obrotów
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

falowanie obrotów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
jussttyna
*
*


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 7
Skąd: Radom/Warszawa

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 15:30    Temat postu: falowanie obrotów Odpowiedz z cytatem

Hej chłopaki.
Mam forda mondeo style ZETEC 2.0 98 rok (szwajcaria). Wiem, ze to nie amerykanski samochod, a w tym sie specjalizujecie:), ale na pewno mi pomożecie Smile
Chodz o to, że czasami jak silnik jest zimny to na niskich obrotach mam takie falowanie od powiedzy 1100 do 200, czasami potrafi zgasnąć. Świece i przewody niedawno wymieniałam. Głównie powtarza się to przy jeżdzie na gazie, ale i na benzynie się to zdarza, czy ktoś się orientuje o co tu może chodzić?
Dzięki z góry za pomoc Smile
POzdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 20:14    Temat postu: Falowanie obrotow Odpowiedz z cytatem

Falowanie obrotow czesto spowodowane jest nieszczelnosciami w ukladzie dolotowym powietrza ( sprawdz podcisnienia itp ). Ewentualnie nie wiem czy tam jest silniczek krokowy ( moze on sie zacina ).

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy kidyś Ci nie strzelił jak tak to za obudową dolotu powietrza nad kolektorem po sirodku są dwa cięnkie wężyki przy kolektorze ssącym kture spadają przy strzale i jest taki właśnie efekt falowania a silniczek krokowy terz jest i ma jedną zasadniczą wadę przy gazie jak mieszanka zapali się w kolektorze przy strzale to topi mu się membrana i robi się dziura jest do niego dostemp od spodu kolektora mocowany na dwie śruby ale najpierw załóż weżyki bo napewno spadły Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
jussttyna
*
*


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 7
Skąd: Radom/Warszawa

PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie gaz mi strzelił, ale te dwa wężyki przy kolektorze ssącym są na swoim miejscu. Przy strzale one w ogóle mi nie spadły, tylko mi spadła jakaś grubsza rurka, która znajduje się "głęboko" Smile Nie wiem dokładnie gdzie, ale trzeba przed samą szybą włożyć rękę aż po lokieć żeby ją założyć spowrotem. Jak wtedy ta rura spadła, to rzeczywiście było falowanie obrotów, ale takie ekstremalne i do tego zasysał wtedy jakieś lewe powietrze. Jedyną rzeczą, którą ty wymieniłeś może się okazać ta membrana. Jutro to sprawdzę, ale jeśli to ona to czy mam tą dziurę jakoś zaślepić? Czy po prostu wymienić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Nie Lut 05, 2006 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest to element nie rozbieralny tylok wymiana wchodzi w grę bo ta membrana znajduje się w środku na tłoczku i jest z cienkiego jakby teflonu ale przepala się na krawędziach bo wygląda jak miech akordeonu Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group