www.asu.pl :: Zobacz temat - Chrysler voyager 2,5benzyna - remont silnika...
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chrysler voyager 2,5benzyna - remont silnika...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
killme
*
*


Dołączył: Oct 21, 2004
Posty: 3

PostWysłany: Czw Paź 21, 2004 19:31    Temat postu: Chrysler voyager 2,5benzyna - remont silnika... Odpowiedz z cytatem

Mam Chryslera Voyagera 2,5 benzyna(gaz) - 1992r. Około 3tys temu robiłem generalny remont silnika - wymiana panewek, szlif wału, tuleje w cylindrach, owalizacja tłoków, wymiana pierscieni, wymiana wszystkich uszczelek, regeneracja głowicy - praktycznie nowy silnik. Po remoncie silnik pali wiecej gazu, jak nie miał mocy tak nie ma, pali olej 1l na 1000km. Pytanie co jest nie tak? jeszcze sie dociera? czy remont niewłasciwie zrobiony? Pytania jakie mi sie jeszcze nasuwaja to czy sa miejsca skad mozna sciagnac prawie nowy silnik 2,5 benzyna do tego samochodu za nieduze pieniadze? Ponadto poszukuję ksiązki - manuala - do chryslera - typu zrob to sam w ver angielskiej. Znalazlem tylko niemiecka - niestety nie moj jezyk. Jesli ktos ma albo wie gdzie mozna kupic, bede wdzieczny za informacje.
Pozdrawiam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Paź 21, 2004 23:30    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Co do instrukcji to nie mam pojecia z kad wziasc ale napewno sa Confused . Co do silnika to ciezka sprawa. Po takim kapitalnym remoncie przeprowadzonym prawidlowo silnik powinien chodzic jak nowy !!! To ze pali wiecej gazu to moze byc wina blednie wyregulowanego gazu lub zlej pracy silnika ( czujnikow itp ). Najbardziej mnie dziwi ten olej. 1L. na 100 km. to w starych autach sie dolewa z przebiegiem 500000 km. Hmmm ale widze ze wszystko to co moze byc przyczyna "brania oleju" jest naprawione (glowica , piercienie itp ). Gdzies ktos cos spapral. Mam pytanie. Nie widac nigdzie oleju?? Moze smierdzi olejem. Moze poprostu jest gdzies wyciek... Czy po przygazowaniu widac niebieski dym z wydechu ?? Najpierw trzeba znalezc przyczyne "znikania" oleju a pozniej trzeba zajac sie brakiem mocy. Co do silnika to nie mam pojecia. Tych z 2,5 litrowym silnikiem duzo nie ma...
Reasumujac ktos gdzies musial czegos niezauwazyc lub zle zrobic, ale nie jestem w stanie powiedziec co i gdzie...

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
killme
*
*


Dołączył: Oct 21, 2004
Posty: 3

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 12:28    Temat postu: silnik 2,5 cd... Odpowiedz z cytatem

po przygazowaniu pojawia się niebieski dymek. wiekszy wycieków nie ma jest delikatny spod osłony zaworów. Cisnienie oleju na zimnym silniku wynosi 1/2, po rozgrzaniu 1/3. Poza ty silnik pracuje bardzo ladnie, choc niekoniecznie równo. Zdarzaja mu sie delikatne czkawki na postoju 1000obr/min.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Paź 22, 2004 17:31    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Czyli bierze olej ( niebieski dymek ). Moze byc cos z piersciniami olejowymi. Jezdzac tak dalej uszkodzi sie gniazda zaworów i remont glowicy pojdzie na marne Confused . Jakie sa swiece ( czy sa czarne, podpalone ?? ).

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group