www.asu.pl :: Zobacz temat - Przed zakupem - Dodge Caravan 2.4 SMPI (2005)
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przed zakupem - Dodge Caravan 2.4 SMPI (2005)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Fikol2
*
*


Dołączył: Jan 09, 2006
Posty: 2

PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 15:13    Temat postu: Przed zakupem - Dodge Caravan 2.4 SMPI (2005) Odpowiedz z cytatem

Jako "nowy" witam Wszystkich po raz pierwszy.
Stoję przed dylematem - bo to, że kupię auto amerykańskie jest już przesądzone - albo wspomniany wyżej Dodge albo Chrysler Voyager. Obydwa są z silnikami 2.4 bo mam nadzieję, że przy moim jeżdżeniu poradzę sobie bez instalownia gazu. Pytań jest wiele ale najważniejsze to na co zwrócić w szczególności uwagę ? Widziałem zdjęcia obydwu aut przed przysłaniem ich ze Stanów, widziałem je w stanie obecnym i wygląda, że wszystko jest OK. Osobiście bardziej podoba mi się Dodge gdyż ma lepsze wyposażenie i jakiś taki ogólnie "nowszy" wygląd. Jednak w przeciwieństwie do Chryslera auto to nie było jeszcze rejestrowane i nawet nie można go zabrać do jakiegokolwiek serwisu w celu sprawdzenia poszczególnych podzespołów. Pewną wątpliwość budzi we mnie fakt, iż Dodge przyjechał do Polski "posiadając" Destruction Certificate, a nie normalne świadectwo własności albo nawet Salvage Certificate.
Czy ktoś się orientuje jak można rozpoznać ślady wody w aucie popowodziowym nie posiadając specjalistycznego sprzętu i penetrowania profili zamkniętych ?
Czy ktoś z Was korzystał już ze sprawdzenia auta za pośrednictwem portalu CARFAX (myślę tu o opcji płatnej) ?
Takie to właśnie rozterki i niepewności mną targają więc jeśli ktoś może mi pomóc będę serdecznie wdzięczny.
PZDR Question Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cZyNo
*
*


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 233

PostWysłany: Pon Sty 09, 2006 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle ze od Carfaxa warto zacząć-może wyjaśnić wiele niejasności, a koszt praktycznie żaden. Co do silnika 2,4 - mysle że wcale nie będzie ekonomiczniejszy niż 3,3 a napewno bedzie ciut za słaby na to autko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sro Sty 25, 2006 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carfax raczej nie pomoze jak auto bylo wyprodukowane w Grazu w austrii a raczej tak bedzie skoro jest silnik 2,4 l on jest tak samo oszczedny jak 3,3 wiec nie zaoszczedzisz na paliwie a bedzie sie zolwil pod gorke bo ma maly moment obrotowy a 3,3 bedzie wtedy oszczedniejszy Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
cZyNo
*
*


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 233

PostWysłany: Czw Sty 26, 2006 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Carfax wyświetla historie auta w USA (nawet dość dokładnie). Jesli auto tam było zarejestrowane, to carfax jest o niebo lepszy od sprawdzania auta w europejskich serwisach. Dlatego lepiej brać autko bezposrednio z USA, tak aby nie jeździło po europie. A z tego co wiem w Grazu raczej sie robi auta na europejski rynek i to Chryslery a nie Dodge. M.in. z dieslem 2,5
I dalej uważam że silnik 3,3 jest lepszy od 2,4. Zapewnia właściwą dynamike dla tak dużego auta, myśle że ze względu na to że jest mniej obciążony bedzie dłużej bezawaryjnie działał i wcale nie jest bardziej paliwożerny - to są duże autka i wyciskają ostatnie soki z małych silników Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
SirTrojan
*
*


Dołączył: Dec 28, 2005
Posty: 104
Skąd: W-WA - miasto seksu i biznesu

PostWysłany: Czw Sty 26, 2006 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daj sobie spokój z tym motorem ( 2,4). Ogólnie narzekają na niego wszyscy użytkownicy, zbyt mało mocy. Sam badałem temat i wszelkiej maści mechanicy i spece od amerykanów odradzają ten silnik. 3.0 albo 3,3 nie mówiąc już o 3,8 to jedyne motory do amerykańców ( w automacie) godne polecenie. Już lepiej wykosztować się na instalację gazową niż oszczędzać na pojemności. Swoją drogą 3,0 pali praktycznie tyle samo co mocniejszy 3,3 więc lepiej wziąć ten drugi.

Nie oszczedzaj na wysposażeniu. Potem ciężko dokupić dodatki. Rynek wtórny w Polsce tego rocznika puki co nie istnieje.

Weź opcję z klimatronikiem, overhead console - elektyczne boczne drzwi i tylna klapa. Dobrze jeżeli tylna kanapy są dzielone i mają wbudowane siedziska dla dzieci ( praktyczne rozwiązanie). Miłym dodatkiem jest wbudowany w sufit monitor LCD + DVD rozrywka dla pasażerów na dłuższe podróże.
_________________
-PZDR-

Grzegorz
Infiniti FX35 '06 AWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Czw Sty 26, 2006 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak 3,3 albo 3,8 bo 3,0 jest starym przezytkiem japonskim i jest drogi jak cos w nim padnie a spalanie dokladnie tak samo trzeba sie nauczyc jezdzic automatem to zmiescisz sie w spalaniu BMW z silnikem 2,0 a komfort bez porownania no i ten sentyment jaki ci pozostanie trwale do amerykancow jest nie do opisania ja jusz nawet zle sie czuje po jezdzie swoim stilem poprostu do sklepu 500m jezdze chryslerem nawet a stilo idzie do zyda a dla zony szukam cos w automacie i produkcji USA Smile Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
mama_blizniakow
*
*


Dołączył: Jan 26, 2006
Posty: 40

PostWysłany: Czw Sty 26, 2006 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o różnice w wyposażeniu Dogda i Chryslera to bogatsze wyposażenbie ma napewno Chrysler a nie Dodge-dlatego też Chryslery są droższe.
Automatyczne otwieranie drzwi bocznych i klapy tylnej mają w standardzie tylko Dodge Grand Caravan SXT z silnikiem 3.8.
a jako opcja wystepuje w Dodgach 3.3 Grand Caravan SE Plus.
Natomiast w Chryslerach w modelach 2005 automatyka drzwi i tylnej klapy jako standard wystepuje w modelu Touring,Limited(3.8 silnik).

Przy wyborze zwróć uwage na system siedzeń w systemie Stow'n Go(siedzenia chowane w podłogę).Bardzo praktyczne rozwiązanie a nie we wszystkich modelach 2005 wystepuje jako standard.
Auto najbardziej i najpewniej sprowadzić zza oceanu.
Osobiście przed zakupem i wyborem samochodu przeglądaliśmy wiele ofert i sprawdzaliśmy je w Carefaxie-dużo odpadło ze wzgelu na ich historię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group