www.asu.pl :: Zobacz temat - prośba o poradę
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

prośba o poradę

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
tomek_wroc
*
*


Dołączył: Jul 19, 2010
Posty: 4
Skąd: wrocław

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 21:54    Temat postu: prośba o poradę Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
przymierzam sie do zakupu dużego van-a. Zakup planuję na jesień także mam jeszcze trochę czasu. Zastanawiam się nad Chrysler Grand Voyager lub Dodge Grand Caravan. Czy jest jakaś róźnica między tymi autami, szukam silnika benzynowego do zagazowania. Przeglądając ogłoszenia na serwisach internetowych wiekszośc Dodgów ma welurowa tapicerkę, czy to jakiś standard, Chrysler jest lepiej wyposażony ? Szukam auta z rocznika 2000- 2003, auto będzie służyło głównie do dłuższych wyjazdów rodzinnych z dziećmi i dużym psem. Czy któreś z w/w to dobry wybór ?
Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak - DODGE to auta bardziej "dla ludu" i raczej są słabiej wyposażane ale jest i plus - zawsze jest mniej rzeczy do zepsucia się Laughing Laughing Laughing

Jak kupisz dobrego DODGE czy Voyager'a i będziesz o niego dbał to na pewno nie będziesz żałować ale oczywiście problem ze znalezieniem odpowiedniej nie zajechanej maszyny.
_________________
DODGE Grand  Caravan SPORT 3,3 LPG model 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomek_wroc
*
*


Dołączył: Jul 19, 2010
Posty: 4
Skąd: wrocław

PostWysłany: Wto Lip 20, 2010 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,
dzięki za odzew. Dopiero zaczynam poszukiwania i zauważyłem duże rozbiezności cenowe w danym roczniku. Znacie kogoś polecanego kto sprowadza takie auta ? Na dolnym sląsku jest firma w Złotoryji, która sprowadza voyagery ze szwajcarii ale nie znalazłem żadnych opinii o nich. Mam jeszcze sporo czasu i nie muszę się spieszyć z zakupem więc nie ma ciśnienia. Chyba będę celował w Chryslera ze względu na lepsze wyposażenie. Pozdrawiam
Tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Wto Lip 20, 2010 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Very Happy uważam, że świetnie celujesz. osobiście wybrałbym Chryslerka i to najlepiej z silnikiem 3,3 lub 3,8 /zdania będą podzielone/ i jeszcze dojdzie dyskusja czy napęd AWD czy FWD.
Rozrzut cenowy spory, a nawet duży, a wiąże się on głównie z wypasem auta, tak sądzę.
Jeśli mogę doradzić, to myślę, że powinieneś zwrócić uwagę na to, żeby autko miało wentylację tylnej części pasażerskiej, ja u siebie nie mam i latem jest w 3 rzędzie jak w piekarniku, a zimą jak w lodówce Sad
Poza tym, najważniejsza będzie skrzynia, bo koszt jej naprawy jest ogromny, a doświadczonych mechaniorów w tej dziedzinie jak na lekarstwo, a przeglądając wątki z ASB, to osobiście wątpię czy w ogóle istnieją Cool
Na naszym forum chłopcy pomagają sobie tak jak potrafią, najczęściej na własnych doświadczeniach i nie czynię z tego żadnego zarzutu, bo mnie już parokrotnie uratowali tyłek /czyt. kasę/ przed pseudomechanikami.
To tyle co do moich uwag.
Jedno wiem na pewno, następnym moim autem z pewnością będzie Chryslerek G.V. /3,3 lub 3,8/ ewentualnie Pacyfica za którą namiętnie się oglądam, bez wiedzy mojej kochanej żonki Wink
Tyle, że ta zamiana /aut, nie żonki/ to pieśń przyszłości.
Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Wto Lip 20, 2010 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozbieżność w cenach wiąże się jeszcze z 2 rzezami

1. Jeśli dbasz o to auto i robisz je na dobrych częściach i ci nagle będzie się spieszyło ze sprzedażą to zapomnij o sprzedaży w rozsądnej cenie, tylko tak jak widać niska cena i sprzedaż

2. Dużo sztuk jest w tragicznym stanie, skrzynia (częśto w agonalnej formie) albo równieczęsto auto popowodziowe sciagniete z USA odpicowane małym kosztem na handel (o konsekencjach nie musze pisać)

ABC kupując GV to długie oględziny tego auta, przejażdzka jako kierowca z 30 km z pełnym testem skrzyni (powoli szybko, ostre wyprzedzanie itd)

Jeśli wszystkiego tego się ustrzeżesz i będziesz dbał to auto na wieki

szerokości w przygodzie z USA
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michal_oca
*
*


Dołączył: Dec 29, 2008
Posty: 349
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Wto Lip 20, 2010 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wersje najlepiej wyposażone to z reguły w USA Chrysler Town&Country a w EU Chrysler Grand Voyager.
Bezpieczniej będzie chyba poszukać wersji EU, no chyba żeby się trafił jakiś pewny T&C Very Happy

Dodge tak jak już napisał cyberda_ z reguły jest gorzej wyposażony.

Mnóstwo tych aut przypłynęło ze stanów w stanie agonalnym, dlatego też mogłoby się wydawać że kupowanie europejskich wersji będzie bezpieczniejsze. Ale wiadomo jak to jest z "bezwypadkowymi" autami od niemieckiego lekarza z rocznika 1925, który jeździł nim tylko raz w miesiącu itd itd. Więc nie ma reguły.

Złotoryja jest zagłębiem handlarzy. Voyagerów, 300M itp. amerykańców jest w tam w brud.
Swoją drogą jeden z nich kupił ode mnie kiedyś doszczętnie rozbitego Grand Voyagera. Za jakiś czas wypatrzyłem go na allegro zrobionego, w nowym kolorze no i "bezwypadkowy".

Ty pewnie masz na myśli firmę AutoSwiss i tego Voyka http://www.autoswiss.pl/limitedAWD/

No wygląda pięknie. Sprzedaje się już długo, ale to może nic nie znaczyć.

Jedni wyrażają się o tej firmie pozytywnie, drudzy zaś mówią że spawają auta z przystanków. Więc ciężko zająć jednoznaczne stanowisko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
zybel
*
*


Dołączył: Jul 07, 2009
Posty: 299

PostWysłany: Wto Lip 20, 2010 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poszukaj cen samochodów na szwajcarskich stronach. Z tego co zauważylem to sa sporo droższe niż takie same u nas, a przecież dochodzi akcyza, transport, vat za marże no i zysk. wiec smiem przypuszczac, że 99% procent sprowadzonych ze szwajcarii jest po mniejszych lub wiekszych stluczkach.
_________________
gmc vandura 5,7 1987
buick rew 5,7 1995
chevrolet caprice clasic 5,0 1991
chrysler grand voyager 3.3v6 AWD 1999
chevrolet transsport 3,4 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tomek_wroc
*
*


Dołączył: Jul 19, 2010
Posty: 4
Skąd: wrocław

PostWysłany: Wto Lip 20, 2010 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal_oca dokładnie o tej firmie pisałem, przed zakupem oczywiście dokładnie sprawdzę auto ... ale fakt w mojej okolicy, tak do ok. 120 km najwięcej voyagerów to zlotoryja ... na szczęście nie ma pośpiechu ... może ktoś z forumowiczów do tego czasu będzie sprzedawać swoje auto Smile
będe szukac, tak jak radzicie, CGV w benzynie 3,3/ 3,8 z nawiewem na tylną strefę, z tym lepszym wyposażeniem
pozdrowienia
tomek
_________________
obecnie Renault Scenic 1,6 16 V/ Pb
w planach Chrysler Grand Voyager
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal_oca
*
*


Dołączył: Dec 29, 2008
Posty: 349
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Wto Lip 20, 2010 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odwiedź kolego www.voyagerklub.pl i klubowe forum Smile Warto tam się przyczaić na ciekawą ofertę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
3000auto
*
*


Dołączył: Oct 21, 2009
Posty: 4
Skąd: Lubin

PostWysłany: Wto Lip 20, 2010 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Złotoryi nie mam daleko i swego czasu pytałem o czarnego Limited Awd. Przyjechałem w umówione miejsce (Orlen) i obejrzałem auto. Wcześniej zostałem przekierowany na inny numer, bo okazało się, że nie sprzedaje numer 665-806-779 tylko 508806156. autoswiss przekierowało mnie do swojego znajomego, któremu użyczył miejsca na stronie - jak widać do dziś. Na miejscu obejrzałem auto. Nie byłem sam i to co dało się zauważyć to robiony przód (prawa strona). Elektrycznie drzwi szwankowały, ale poza tym rewelacja. Zwinęliśmy się szybko, bo celem było inne auto za nieco mniejsze pieniądze - również w Złotoryi.
Numer 502 513686 ma plac na którym stoi sporo aut sprowadzonych ze Szwajcarii. Ceny względnie niskie i przy targowaniu bardzo szybko zeszli. W tym przypadku auto ewidentnie robione o czym dowiedziałem się w OSKP Renoma. Handlarz sugeruje sprawdzić tam auto, a na miejscu pracownicy mówią co dolegało. Z tej okazji również nie skorzystałem.

Jeśli chodzi o AutoSwiss to dawniej (ponad rok) często go spotykałem na giełdzie w Lubiniu. Dawniej stał z pięknymi okazami, a jego monologi przekonały mnie do Voyka. Złożyłem u niego zamówienie, ale zanim miał coś na mój gust nie miałem już miejsca w garażu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomek_wroc
*
*


Dołączył: Jul 19, 2010
Posty: 4
Skąd: wrocław

PostWysłany: Sro Lip 21, 2010 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koleżanki, koledzy a co sądzicie o tych poniżej:

http://otomoto.pl/chrysler-grand-voyager-limited-krajowy-polecam-C14183199.html

http://otomoto.pl/chrysler-town-country-limited-C13534356.html

pozdrawiam
_________________
obecnie Renault Scenic 1,6 16 V/ Pb
w planach Chrysler Grand Voyager
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal_oca
*
*


Dołączył: Dec 29, 2008
Posty: 349
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Sro Lip 21, 2010 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego pierwszego bym już jechał obejrzeć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierwszy gustownie wyglada-moglbym sie przyzwyczaic Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 jest naprawde sliczny z zewnątrz, też go bym przytulił z chęcią Razz
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michal_oca
*
*


Dołączył: Dec 29, 2008
Posty: 349
Skąd: Oleśnica

PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A poza tym zajebiste zestawienie kolorów. Ciemna lśniąca karoseria, chromowane dodatki i skórzane beżowe wnętrze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taka wersja mi sie najbardziej podoba. szkoda,ze gm nie robil niczego podobnego...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Lip 22, 2010 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy jest piękny. Patrząc na foto, a nie zawsze jest to miarodajne, bo czasami pada cień i robi zmyłkę, wygląda jakby prawe przednie drzwi nie przylegały właściwie do przedniego słupka. Wnętrze można ocenić na jakieś 200kkm.
Taki Chryslerek mi się podoba, piękne kolorki i "drewienko" Very Happy


Drugi egzemplarz odpuść sobie bo nie wygląda zachęcająco. Nie chce mi się szczegółowo opisywać fotek, ale dzwona to miał raczej mocnego.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
3000auto
*
*


Dołączył: Oct 21, 2009
Posty: 4
Skąd: Lubin

PostWysłany: Sob Lip 31, 2010 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michal_oca napisał:

Ty pewnie masz na myśli firmę AutoSwiss i tego Voyka http://www.autoswiss.pl/limitedAWD/

No wygląda pięknie. Sprzedaje się już długo, ale to może nic nie znaczyć.


Na http://www.autoswiss.pl zapowiada się kolejny Limited Awd. Pytałem się o szczegóły, ale auto będzie dopiero środa/czwartek.
W porównaniu z innymi cena jest wysoka, ale jak na 2003 rok - sam nie wiem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zereb
*
*


Dołączył: Aug 29, 2010
Posty: 337
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Nie Sie 29, 2010 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Zastanawiam się nad kupnem GV tyle,że nie wiem który silnik? 3.3 czy 3.8. Z mechaniką jakoś sobie radzę. Upatrzyłem sobie lekko rozbitego 2002r. Czy warto kupić i samemu naprawić czy kupić już całego i wierzyć że był nie bity?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Nie Sie 29, 2010 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy jak mocno rozbitego.
Ja bardziej bym szukał do zrobienia kosmetycznie np.wymiana błotnika czy drzwi.
Trzeba zwrócić uwagę czy przy stłuczce nie doszło do uszkodzenia skrzyni.W tym wypadku musisz przejechać się samochodem minimum ze 30km aż skrzynia się dobrze rozgrzeje wtedy wychodzą wszystkie usterki.

Biegi muszą się dobrze i łagodnie przerzucać ale najlepiej zrobić jazdę na zimnej skrzyni aż do rozgrzania.

Sprawdzić czy olej w skrzynie jest czysty np.nie posiada mikro opiłków coś w rodzaju farby metalicznej bo z tym się już spotkałem oraz czy nie jest czarny lub spalony poznać po zapachu.

Silnik musi równo pracować bez falowania.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zereb
*
*


Dołączył: Aug 29, 2010
Posty: 337
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Auto nie mocno uszkodzone. Lampy, zderzak, maska do wymiany. No i poduszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz przeliczyć wszystkie koszty z zakupami elementów oraz założeniem lub malowaniem abyś przypadkiem nie dołożył do interesu zbyt dużo.

Wklej dokładne fotki to koledzy z forum ocenią.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zereb
*
*


Dołączył: Aug 29, 2010
Posty: 337
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10486179
mniej więcej taki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Sro Wrz 01, 2010 7:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
wiec wyglada to tak: jesli masz dobrego lakiernika i taniego to spokojnie sie zmiescisz ponizej ceny rynkowej
pod warunkiem ze nic z bebechow nie zostalo uszkodzone (poduszki silnika chlodnica itd, nie mówiąc juz o skrzyni)
masz tu kilka elementów karoserii do wymiany + lakier do tego dochodzi ci poduchy + sensory i być moze komputer sterowania poduchami i chyba taśma pod kierownice i pod poduche pasażera(to są cięże rzeczy to zakupu)

jeśli te 2 opcje nie są spełnione to chyba bym sie nie bawił

po drugie pamietaj, że pozniej przy odsprzedazy są jeszcze problemy przy wiekszej stłucce
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Sro Wrz 01, 2010 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie źle nie wygląda praktycznie kosmetyka.
Zastanawia mnie ,że przy takich niewielkich uszkodzeniach są poduchy wystrzelone chyba ,że już zmienili wizualnie uszkodzenia dla niepoznaki.

Najdroższe to te poduchy i komputer bo to musi być igła.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zereb
*
*


Dołączył: Aug 29, 2010
Posty: 337
Skąd: Wroclaw

PostWysłany: Sro Wrz 01, 2010 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poduchy nie tak źle najdrożej deska. Chłodnica wody o klimy uszkodzona. na reszte jest gwarancja sprawności. Wszystkie naprawy będę robił we własnym zakresie łącznie z malowaniem. Jak to się mówi masz głowę i dwie ręce to kombinuj. Zagadnienia mechaniki i podstawy lakiernictwa nie są mi obce:D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 7:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no jesli sam bedziesz robil to musisz sam sobie przekalkulowac ile cie to wyjdzie i czy gra warta swieczki
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Samochody Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group