www.asu.pl :: Zobacz temat - Filtr powietrza, slabo dmucha cieplem
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Filtr powietrza, slabo dmucha cieplem

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
rafal1435
*
*


Dołączył: Jun 18, 2010
Posty: 197
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 15:32    Temat postu: Filtr powietrza, slabo dmucha cieplem Odpowiedz z cytatem

Witam! Mam problem w Town&Country, po 1 gdzie jest filter powietrza?
Po 2 slabo mi wieje cieplym powietrzem, przypuszczam ze to nagrzewnica zapchana tylko gdzie ona jest? Zimnym wieje duzo lepiej chociaz szalu nie robi, jest w nim jakis filtr pylkowy? Jesli tak to gdzie?
Rocznik 1996
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filtr powietrza masz w komorze silnika po prawej stronie patrzac od przodu auta w takiej czarnej puszce.
nagrzewnica znajduje sie m/w w okolicach kolan pasazera.
dmuchac musi zawsze tak samo jedynie grzac moze mniej jesli przytkana.
jak niezbyt chlodzi to pewnie jakis problem z klima.
filtr moze byc zamontowany na podszybiu.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu masz step by step. co prawda "instrukcja" jest od "jajka', ale u Ciebie jest tak samo.

http://asu.pl/portal/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4641

Co do słabego grzania, to ja zacząłbym od dobrego, prawidłowego odpowietrzenia nagrzewnicy.
Gdzieś na forum szeroko opisywałem sposób odpowietrzenia nagrzewnicy wraz z fotkami, ale nie mogę tego znaleźć, a dokładniej brak czasu na szukanie.
Ja też sądziłem, że mam zakamienioną nagrzewnicę, ale okazało się, że była zapowietrzona.
Powodzenia.


Ostatnio zmieniony przez On dnia Pią Cze 18, 2010 20:52, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coś tu pokićkaliście Very Happy ,co ma wspólnego filtr powietrza do silnika a słabe ogrzewanie
w tych rocznikach albo był założony filtr kabinowy(przeciwpyłkowy) albo nie i nawet teraz go nie kupisz bo nikt go nie oferuje do sprzedaży,a żeby do niego się dostać to musisz zdemontować ramiona wycieraczek i zdjąć podszybie i się wtedy okaże czy jest filtr czy go niema(filtr jest osadzony w walcowych otworach karoserii) jeśli natomiast z nawiewów leci silny strumień powietrza a pomimo ustawienia pokrętła na max ciepło nie leci gorące powietrza to są dwie możliwości,albo nie otwiera się klapka wpuszczająca gorące powietrze albo zakamieniała nagrzewnica i trzeba ją wymienić, jest jeszcze jedna rzecz do sprawdzenia a mianowicie czy wentylator nadmuchu pracuje prawidłowo na wszystkich biegach
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czlowiek sie pyta gdzie jest filtr powietrza to mu odpowiadam.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja taka gapa Embarassed od razu poszedłem w filtr kabinowy Embarassed .
W moim filtr powietrza jest za prawa lampą, w szarej plastikowej obudowie, patrząc na przód auta.
U Ciebie z pewnością jest tak samo, tak jak pisał esdarek.
Sorki za moją gafę Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Pią Cze 18, 2010 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing no i widzisz esdarek - teraz to dopiero wprowadziłeś zamieszanie Laughing

on pogubił się już całkiem Very Happy
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal1435
*
*


Dołączył: Jun 18, 2010
Posty: 197
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Sob Cze 19, 2010 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o filtr kabinowy tez pytalem... czyli musze zdjac wycieraczki i sprawdzic czy mam ten filtr, z tylu z nawiewow strumien powietrza dmucha ok natomiast przod i sufit prawie wcale na zalaczonym cieplym powietrzu, na klimie i zimnym bez AC dmucha duuzoo lepiej choc tak jak pisalem dalej nie ma szalu.
Przestalo to dmuchac po jezdzie przez szutrowe drogi chorwacji,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal1435
*
*


Dołączył: Jun 18, 2010
Posty: 197
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Sob Cze 19, 2010 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i mam nadal problem, jak zalaczam cieple powietrze czuje tak jakby wentylator jakis nie dmuchal ustawione na maxa a dmucha jakby bylo na 1, z zimnym powietrzem jest OK!
Te wloty powietrza sprawdzilem sa czyste nie ma tam nic, zauwazylem tez ze nawiew na szybe dziala jak najbardziej OK i ten z samego tylu przy nogach tez natomiast ten nawiew na pasazera i kierowce tak jakby byly zapchane prawie nic nie dmucha... Poratujcie ludzie:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 5:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piszesz że jakby nie dmuchał? musisz nam powiedzieć dokładnie ,czy jak zwiększasz obroty dmuchawy to słychać coraz szybsza prace tej dmuchawy ale nie wylatuje powietrze z kratek adekwatne z taką mocą z jaką pracuje dmuchawa? czy tak jest??

albo czy jest tak że kręcąc pokrętłem do zwiększenia prędkości dmuchawy-dmuchawa nie reaguje,czyli tak jakby chodziła tylko na jednym biegu?

co do rozwiązania pierwszego problemu ,to może nie otwierać się któraś z klapek rozdzielająca kierunek nawiewu powietrza (posprawdzać trzeba wężyki podciśnieniowe )

co do drugiego problemu, to mógłby być padnięty rezystor dmuchawy

ale to wszystko tylko moje przypuszczenia

LUDZIE CZEMU W PODPISIE NIE PODAJECIE GDZIE MIESZKACIE I JAKIM AUTEM SIĘ PORUSZACIE
zawsze to by ułatwiło pomoc,jakaś życzliwa dusza by się zawsze znalazła co by podjechała i pomogła zlokalizować usterkę
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal1435
*
*


Dołączył: Jun 18, 2010
Posty: 197
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 9:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slychac ze sie zwieksza ale powietrze nie wylatuje, ciezko zdjac caly przedni kokpit zeby dostac sie do tych kanalow calych??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Cze 20, 2010 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tego nie wiem, bo tego jeszcze w tym aucie nie robiłem , ale może jak będzie mi się dzisiaj chciało to pójdę do auta zdejmę schowek i odgrzybię sobie parownik klimatyzacji, to przy okazji zerknę jaki jest tam dostęp
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal1435
*
*


Dołączył: Jun 18, 2010
Posty: 197
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Czw Cze 24, 2010 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odkrecilem z tego filtra powietrza te 2 sruby i co dalej? Boje sie tego robic na sile a nic samo nie schodzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chcesz wymienić filtr powietrza, to musisz:

1.Odkręcić dwa wkręty na klucz "10" na "rezonatorze" Confused /czarna duża kwadratowa puszka łącząca tę obudowę z kolektorem ssącym poprzez gumową rurę/ Confused mam nadzieję, że załapałeś o co chodzi Wink
Wkręty przytwierdzają tę obudowę do listwy nad chłodnicami.

2.Odkręcić, poluzować wkrętakiem opaskę zaciskową pod tym "rezonatorem" /należy się schylić pod katem prawie 90 stopni Wink

3.Wysunąć do góry "rezonator" odłączając górny i dolny wąż gumowy, oba o średnicy około 70mm

4.Po demontażu "rezonatora" widać w prawym dolnym rogu pionowo umieszczona puszkę, która ma na sobie dwa zatrzaski z blachy, które należy zwolnić.

5.Wyjąć i wymienić filtr powietrza.

6.Montaż w odwrotnej kolejności.

Ps. Górny wąż łączy "rezonator" z kolektorem ssącym i nie wiem, czy tę górną puszkę prawidłowo nazywam "rezonatorem" Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal1435
*
*


Dołączył: Jun 18, 2010
Posty: 197
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Sro Lip 14, 2010 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze jedno co do dmuchania zauwazylem ze na zimnym powietrzu choc jest lepiej to nadal nie to co ma byc! Zalaczam klime i daje na max niby wszytko fajnie ale jak przekrece regulator obrotow na 0 i pozniej znowu na MAX to czuc wiatr we wlosach Wink i po sekundzie zas zwalnia i dmucha duzo mniejsza sila, pomozcie co to moze byc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group