www.asu.pl :: Zobacz temat - KME Diego a temperatura..
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KME Diego a temperatura..

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Zyzo
*
*


Dołączył: Feb 01, 2005
Posty: 137
Skąd: Stolyca

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 13:03    Temat postu: KME Diego a temperatura.. Odpowiedz z cytatem

Czy ktos sie spotkal z awaria komputera gazowego - pod wplywem temperatury w komorze silnika(??), polegajaca
na zwieraniu emulatora benzyny jakiegos cylindra i:
Albo zalewaniu beznyna
Albo niemozliwosciqa odpalenia auta....??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może u mnie nie aż tak ale KME Diego wariuje przy wysokich temperaturach i czasami wywala dziwne błędy, a to że mapsensor dostaje świra to już chyba normalka w tych instalacjach. Taka to instalacja ...
_________________
DODGE Grand  Caravan SPORT 3,3 LPG model 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zyzo
*
*


Dołączył: Feb 01, 2005
Posty: 137
Skąd: Stolyca

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyberda_ napisał:
Może u mnie nie aż tak ale KME Diego wariuje przy wysokich temperaturach i czasami wywala dziwne błędy, a to że mapsensor dostaje świra to już chyba normalka w tych instalacjach. Taka to instalacja ...


no nie wiem..., kilka lat bylo cacy, nie moglem sie przyczepic.
Rozumeim, ze komputer Diego pokazuje Ci jakies bledy??
a o co chodzi z mapsensorem Diego ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mapsensor Diego jest źle wykonany fabrycznie, a mianowicie zalany jest złą żywica która w miarę przebywania w wysokich temperaturach kurczy się powodując nieszczelność mapsensora, co dale powoduje efekty takie jakie są przy braku LPG czyli komputer zgłasza niskie ciśnienie gazu i koniec jazdy na LPG. Jedynym rozwiązaniem jest umieszczenie mapsensora w mijscu możliwie oddalonym od silnika, a przynajmniej tam gdzie najmniej się będzie mapsensor nagrzewać. Wiadomo że nie chodzi o jazdę bo wtedy naturalnie się chłodzi ale chodzi o moment po wyłączeniu silnika gdy oddaje on ciepło do komory silnikowej. Oczywiście mowa o mapsensorze PCC-2, są jego 2 typy, ja w tamtym roku musiałem kupić bo padł mi oryginalny i kupiłem ten nowszy ale w te upały i tak głupieje - żywica którą jest zalany tak mięknie że można ją paznokciem naciskać jak galaretkę. Stwierdziłem że jedynym logicznym rozwiązaniem jest umieszczenie mapsensora przed chłodniczymi - będzie dobrze chłodzony podczas jazdy, a po wyłączeniu silnika nie będzie obrywać gorącem z komory silnikowej.

Co do objawów o których piszesz to też miałem podobne włącznie z niemożliwością odpalenia auta, a po odpaleniu nierówną pracą - pomogła porządna regulacja i autko śmiga OK. Oczywiście regulację robię sam więc wiem że jest powoli i dobrze wykonana. Z doświadczenia Ci powiem że taką regulację warto zrobić raz na kwartał bo będzie silnik chodzić coraz gorzej - coś się w tej instalacji samo przestawia. Po regulacji autko odpala na "pyk".

Co do samego komputera to tez kombinowałem i w końcu umieściłem go pomiędzy akumulatorem, a skrzynką z bezpiecznikami - akurat się na ścisk mieści i id tej pory mam z nim spokój, choć już byłem bliski przeniesienia go tam gdzie powinien być czyli do środka samochodu gdzieś w okolice komputera komfortu.
_________________
DODGE Grand  Caravan SPORT 3,3 LPG model 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kitt78
*
*


Dołączył: May 25, 2009
Posty: 474
Skąd: Torun

PostWysłany: Wto Lip 13, 2010 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mam KME Diego G3 i powiem ostatnio przy uipałach nawet przy pełnym zbiorniku przełącza na benzynę,
Instalka ma rok, sam robię korekty i ustawiam bo gazownik ma to w poważaniu.

Czy macie duże doświadczenie z KME i ustawieniem jego?
_________________
2004 Dodge Stratus 2.4 LPG (A604)
był: Dodge Grand Caravan 3,3l AWD rok 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Lip 13, 2010 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rczej z ustawieniem nie ma problemu - czasami się nie uda i trzeba robić jeszcze raz ale po korektach autko śmiga OK.
Jeśli przy upałach przełącza na PB to masz to samo co ja czyli mapsensor - okres jego życia to jeden rok, cena nowego około 200 zł.
_________________
DODGE Grand  Caravan SPORT 3,3 LPG model 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group