www.asu.pl :: Zobacz temat - Zarzucona olejem osłona przegubu
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zarzucona olejem osłona przegubu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Cze 26, 2010 21:41    Temat postu: Zarzucona olejem osłona przegubu Odpowiedz z cytatem

Nie wiedziałem gdzie umieścić mój post bo nie wiem czego dotyczy problem, a mogę jedynie przypuszczać.
Problem dotyczy tego że dzisiaj podczas wymiany klocków zauważyłem że cala osłona wewnętrznego przegubu półosi (krótka od strony ASB) zarzucona jest czymś podobnym do smaru, oczywiście nie jest to smar ale raczej olej pomieszany z pyłem i brudem. Problem w tym skąd to się wzięło. Osłona zabrudzona jest centralnie tak że opaski zaciskowe są w zasadzie czyste. Oczywiście całe okolice osłony tez są brudne bo rozpryskiwała to coś podczas jazdy. Pierwsze moje skojarzenie - ubytek oleju ze skrzyni - ale poziom jest OK, a ostatnią dolewkę robiłem 4 miesiące temu więc raczej ten problem odpada. Jedynym co mi znika i to coraz więcej to olej wspomagania kierownicy - dolewam tygodniowo ok 100 - 150 ml. Ale skąd się bierze w tym miejscu wyciek ????
_________________
DODGE Grand  Caravan SPORT 3,3 LPG model 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 1:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Splywa po jakims nieszczelnym przewodzie i kapie z gory.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 5:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wytrzyj dokładnie tą osłonę i sprawdź czy przypadkiem nie pękła. Smar do przegubów nie musi wyglądać jak smar.
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 10:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do kapiącego przewodu to właśni skąd może kapać i czy w okolicy są przewody od wspomagania.
Co do smaru z przegubu też rozważałem tą możliwość z tym że wczoraj spryskałem wszystko płynem do mycia silników i spłukałem wodą do czysta.
Przeglądałem w miarę możliwości osłonę i nie znalazłem pęknięcia, ale wiecie ile jest tam miejsca więc dokładne sprawdzenie osłony nie jest takie proste.

Ponad przegrodą idą różne przewody ale który jest od czego ??? Cholera wie ..

Jak na razie założyłem na osłonę tekturę i jeżdżę z nią - zobaczę po której stronie będzie brudna i będzie wiadomo czy coś kapię z góry czy brudzi osłona od dołu.
_________________
DODGE Grand  Caravan SPORT 3,3 LPG model 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldek44
*
*


Dołączył: Oct 30, 2008
Posty: 808
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miałem taki przypadek na osłonie zewnętrznej,osłona cała tylko opaska zaciskowa słabo trzymała i smar wypływał na zębatkę od abs-u i niby nie powinno tak się stać ale się stało czyli uszkodził się czujnik abs-u

a ty musisz wziąć jeszcze jedno pod uwagę, jeśli ubywa tobie płynu od wspomagania + dodamy do tego pęd powietrza w czasie jazdy to owy płyn możesz mieć na innych częściach auta np. na osłonie przegubu
_________________
Chrysler  Voyager 3,3 z 2000r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak ale wtedy płyn od wspomagania musiałby tryskać w czasie jazdy pod wiatr.
_________________
DODGE Grand  Caravan SPORT 3,3 LPG model 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
diku
*
*


Dołączył: Aug 05, 2007
Posty: 606
Skąd: Stary Giera³tów

PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobry pomysł z tekturką, na pewno pokaże z kąd bierze się zanieczyszczenie.
_________________
Windstar 3.8 LX 95r pb+LPG
Explorer 4.0 96 pb+LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Cze 27, 2010 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i już wiadomo - tekturka od góry sucha, od dołu posmarowana smarem - czyli walnięta osłona przegubu, a siła odśrodkowa zrobiła swoje i wycisnęła smar.

Jako że mam dodatkowo na tej półosi pęknięty pierścień ABS'u (tak wymienił mi "mechanik" wahacz że uszkodził ABS) oraz mam podejrzenia co do zużycia wewnętrznego przegubu raczej rozejrzę się za nową półośką o załatwię kilka tematów za jednym zamachem.
_________________
DODGE Grand  Caravan SPORT 3,3 LPG model 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group