www.asu.pl :: Zobacz temat - układ kierowniczy
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

układ kierowniczy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
micruz
*
*


Dołączył: Nov 07, 2005
Posty: 34
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 1:05    Temat postu: układ kierowniczy Odpowiedz z cytatem

Witam.

I znowu mam problem z moim Stratusem 2.0 1996.

Jakieś trzy dni temu usłyszałem dość głośne piski gdy autem bujało na wybojach. Potem stwierdziłem że ma to coś wspólnego z układem kierowniczym bo piski pojawiają się także w trakcie postoju w momencie gdy kręcę kierwonicą i to bez znaczenia czy silnik mam odpalony czy nie - czyli niezależnie od wspomagania. A dzisiaj zaczęło się dziać gorzej (tylko nie wiem czy obie sprawy mają ze sobą jakiś związek). Mianowicie w czasie jazdy złychać z komory silnika dziwny "jazgot", w miare wzrostu obrotów silnika hałas narasta, ale robi się jeszcze głośniejszy w momencie gdy ostro skręcam. Najgorzej jest w trakcie manewrowania na prakingu albo kręcenia kierownicą w momencie gdy auto stoi - wtedy hałas jest dość głośny i tak samo "przyspieszony" jak bym zwiększał obroty silnika - gdy wykonam ostry skręt kół na postoju hałas się wzmaga i nagle spadają obroty silnika żeby za chwilę znowu wrócić do normy. Oczywiście wcześniejsze piski występują nadal.

Czy ktoś może uświadomić mnie co się tym razem spierniczyło?

Z góry dziękuję za pomoc. Auto i tak trafi do mechanika, ale wolał bym wiedzieć na czym stoję i czy można z tym trochę jeszcze pojeździć.

Pozdrawiam.
micruz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Gru 10, 2005 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...a masz jeszcze plyn w ukladzie wspomagania? objawy wskazuja jednoznacznie na uszkodzenie pompy lub samej przekladni. jesli silnik zwalnia podczas ruchow kierownica kiedy to pompa podaje plyn do przekladni to albo ta pompa jest zatarta albo przekladnia ma za duze opry co tez wskazuje na jej uszkodzenie. sprawdz ile i w jakim stanie masz plyn w ukladzie. popros kogos aby pokrecil kierownica a ty otworz klape i posluchaj co sie dzieje. moze to tylko jakis zapchany lub zagiety przewod?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Vlad
*
*


Dołączył: Nov 02, 2005
Posty: 536
Skąd: Beskidy

PostWysłany: Nie Gru 11, 2005 0:44    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Ja miałem podobnie w moim poprzednim aucie, okazało się że to wspomaganie, dokładnie tak jak mówi sdarek, ale nie jestem ekspertem.
Pozdro!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Gru 27, 2005 12:58    Temat postu: wspomaganie Odpowiedz z cytatem

Wspomaganie. Moze poprostu malo oleju gdyz w tych autach raczej nieczesto psuje sie pompa wspomagania.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
micruz
*
*


Dołączył: Nov 07, 2005
Posty: 34
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Wto Sty 17, 2006 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Przepraszam że dopiero teraz, ale całkiem mi ten temat wyleciał z głowy - napiszę co było przyczyną, może komus się przyda Smile

A właściwie dwoma przyczynami. Problem ze wspomaganiem to rzeczywiście niedobór płynu w układzie. Po uzupełnieniu wszystko wróciło do normy, co mnie niezmiernie ucieszyło Smile.

Co do tego piszczenia o którym także pisałem - problem okazał się całkiem inny - czysty zbieg okoliczności. Padł sworzeń z prawej strony i to właściwie tyle. Po wymianie wszystko jest w porządku.

Pozdrawiam.
micruz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group