www.asu.pl :: Zobacz temat - Pompa hamulcowa
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pompa hamulcowa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
saper92
*
*


Dołączył: Feb 04, 2008
Posty: 54
Skąd: lodz

PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 0:59    Temat postu: Pompa hamulcowa Odpowiedz z cytatem

Witam.Mam problem z pompą hamulcową , wygląda na to że padła i trzeba ją wymienić i tu mam problem bo zadzwoniłem do człowieka który takowe posiada i się okazuje że są dwa rodzaje do Chrysler T&C 2002r 3,3l.Rozpoznać można po odkręceniu przewodu i czy znajduje się tam w środku jakiś bolec.A ja nie chciałbym rozbierać nie mając zamiennika.Czy ktoś może wie jak dobrać odpowiednią pompę.Wielkie dzięki za wszelkie podpowiedzi.I niby po co są te bolce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 3:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wogole to sa trzy rodzaje pomp, - dla aut z bebnami z tylu , -dla aut z tarczami z tylu i "Traction Control" oraz dla aut z tarczami z tylu bez "Traction Control" .Wszystkie sie od siebe roznia szczegolami konstrukcyjnymi. Przy zamawianiu nalezy wiec podac jakia jest wersja auta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
saper92
*
*


Dołączył: Feb 04, 2008
Posty: 54
Skąd: lodz

PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój ma na tyle tarczo/bębny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
saper92
*
*


Dołączył: Feb 04, 2008
Posty: 54
Skąd: lodz

PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Czy kolega jest w stanie coś więcej podpowiedzieć w sprawie tej pompy.Autko to T&C 2002 3,3l bez kontroli trakcji na tyle tarczo bębny.A o co to chodzi z tymi bolcami na wyjściach z pompy bo jest sprzedawca który po tym dobiera model.Dopytują się jeszcze o nr z pompy ale jest on niezbyt czytelny.Jakie są możliwości żeby taki laik jak ja określił typ pompy bez wyciągania jej.Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 5:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ameryka to kraj numerow i normalizacji Wszystko jest uporzadkowane tak,ze wystarczy podac dane auta a dostaje sie odpowiednia czesc. Aut jest dziesiatki typow i modeli wiec trudno pamietac jak dokladnie wszystko wyglada i czym sie rozni.Znalazlem w domu tylko takie dane i moge Ci podac te roznice : Dla TC 3.3 2002r tyl tarcze bez kontroli trakcji - srednica cylindra pompy jest o 2/16 cala wieksza niz dla tyl bebny. Obie pompy maja gwint na przewody cisnieniowe 7/16 x 24 i rzeczywiscie w srodku jest bolec ktory wchodzi w rurke i ja usztywnia.Natomiast pompa dla kontroli trakcji ma gwint na przewody M12 x 1 bez bolca w srodku. Takze dla Twego auta musi byc z bolcami w srodku ale ta o wiekszej srednicy tloka ktora wynsi 1 1/16 cala. """Aha , zakladam ze piszac "tarczo bebny" miales na mysli hamulce tarczowe z tylu gdzie srodek tarczy jest bebnem dla hamulca pomocniczego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
saper92
*
*


Dołączył: Feb 04, 2008
Posty: 54
Skąd: lodz

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MarkSeven wielkie dzięki za podpowiedź.Dokonałem zakupu pompy , czy pasuje będę wiedział po Nowym Roku bo wtedy do mnie dotrze.Ci nasi handlarze nie są tak mądrzy jak Twoje informacje bo rozróżniają tylko po bolcach , a średnica tłoka to już dla nich zagadka.Czy dostałem prawidłową dam znać jak dotrze.Życzę Szczęśliwego Nowego Roku Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sro Gru 30, 2009 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rockauto naprawde jest bardzo przydatne

CARDONE SELECT Part # 132975 {New}
w/o Traction Control w/4 Wheel Disc


_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group