www.asu.pl :: Zobacz temat - Ogrzewanie Chrysler Neon 2000
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ogrzewanie Chrysler Neon 2000

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
nomore4
*
*


Dołączył: Mar 03, 2005
Posty: 88
Skąd: Plewiska

PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 19:26    Temat postu: Ogrzewanie Chrysler Neon 2000 Odpowiedz z cytatem

Witam! Mam pytanie odnośnie ogrzewania w aucie Chrysler Neon 2.0 16V z 2000r, być może ten typ tak ma by najmniej mój Neon dość długo się nagrzewa. Po przejechaniu 6km (trasa) zaczyna lecieć ciepłe powietrze ale bez rewelacji dopiero jakiś 30 min. jazdy jest gorące powietrze, oczywiście pokrętło na maxa na czerwono. Czy nie jest to za długi czas rozgrzewania ? Wymieniłem już termostat i nie ma zmiany. Czy amerykany potrzebują dłuższego czasu na uzyskanie odpowiedniej temp. ??? Czy może coś z nagrzewnicą ????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
prosiak
*
*


Dołączył: Dec 02, 2007
Posty: 37
Skąd: Ĺ�widnik

PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie masz gaz. jeśli tak to zobacz jak masz podłączony parownik. też kiepsko mi grzało i trójniki od wpiętego parownika wyrzuciłem. wyjście z silnika na nagrzewnicę połączyłem ponownie tak jak jest normalnie. dopiero powrót z nagrzewnicy dałem na parownik i z parownika powrót już ponownie do układu chłodzenia.
bardzo duża poprawa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nomore4
*
*


Dołączył: Mar 03, 2005
Posty: 88
Skąd: Plewiska

PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc jeśli chodzi o gaz to nie mam - jestem negatywnie nastawiony do instalacji gazowych z doświadczenia Very Happy. Z resztą czy silnik 2.0 spalający średnio 8L to dużo na tej stronie ??? Smile Po prostu nie ma ani wycieków ani ubytku płynu i zastanawiam się czy to nie nagrzewnica - czy może być zapchana ????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pon Paź 26, 2009 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ilość płynu jest OK? wskaźnik pokazuje normalna temperaturę i silnik szybko się zagrzewa do 90stopni?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
nomore4
*
*


Dołączył: Mar 03, 2005
Posty: 88
Skąd: Plewiska

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 6:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ilość płynu jest ok - tak jak wyżej nic nie ubywa, auto trzyma odpowiednią temp., choć 90C przychodzi jakoś cieżko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli silnik się dogrzewa a nagrzewnica nie grzeje to albo jest zakamieniała od środka, zapowietrzona albo zaworek. Po rozgrzaniu silnika pomacaj węże biegnące do nagrzewnicy czy są tak gorące jak wąż biegnący do chłodnicy po otwarciu sie termostatu, całkiem możliwe że reduktor gazu zabiera dużą cześć ciepła.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek zmien dilera,przeciez pisze ci jak byk ze nie ma gazu a ty dalej to samo z reduktorem. Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o tym że nie ma gazu jakoś mi przemknęło, ale resztę niech sprawdzi jak mu pisałem.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group