www.asu.pl :: Zobacz temat - Obieg wew nawiewu
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Obieg wew nawiewu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
saper92
*
*


Dołączył: Feb 04, 2008
Posty: 54
Skąd: lodz

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 18:43    Temat postu: Obieg wew nawiewu Odpowiedz z cytatem

Witam.Mam pytanko w sprawie nawiewu wewnętrznego.Gdy włączam zapala się kontrolka lecz nie słychać różnicy w odgłosie pracy nawiewu.Wydaje mi się że coś się nie przełącza tylko pytanie co i gdzie tego szukać.Dzięki za podpowiedzi.Chrysler T&C 2002r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Wto Wrz 29, 2009 20:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w renowkach np nie sluchac wogole roznicy w nawiewach zewn i wewnetrz, jedyne co sluchac i mozesz probowac to na wylaczonym nawiewie zmienic z wewn na zewnatrz i na odwort, powinies usluchec mechanizm lopatki zamkajacej dostep powietrza z zewnatrz
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Pią Paź 02, 2009 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapewne u ciebie jest podobnie jak u mnie.
Cały mechanizm z silniczkiem i klapą zamykania/otwierania obiegu wew. jest za schowkiem, przed nogami pasażera.
Wystarczy się mocno schylić za/pod schowek i tam będą 3 wkręty na klucz "8" lub "10", nie pamiętam dokładnie.
Wypinasz kostkę elektryczną i po odkręceniu tych wkrętów zdemontujesz cały mechanizm napędowy, ale bez klapki, bo i po co z.
Na początek wypnij samą kostkę i sprawdź czy dochodzi do niej napięcie, a jeśli tak, to dopiero wtedy zdemontuj silniczek i sprawdź dlaczego nie działa.
Jak zdemontujesz silniczek, to klapkę możesz otworzyć i zamknąć ręką.
U mnie moment otwarcia/zamknięcia obiegu jest wyraźnie słyszalny.Podobnie było w moich poprzednich autach.
Jak zlokalizujesz problem, to wrzuć na forum co było przyczyną i jak to naprawiłeś.
Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
saper92
*
*


Dołączył: Feb 04, 2008
Posty: 54
Skąd: lodz

PostWysłany: Pią Paź 02, 2009 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On Dzięki za podpowiedź jak znajdę chwilkę czasu to posprawdzam to co podałeś i dam znać do czego doszedłem Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Paź 02, 2009 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie mocno słychać zmianę pracy na obieg wewnętrzny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
saper92
*
*


Dołączył: Feb 04, 2008
Posty: 54
Skąd: lodz

PostWysłany: Sob Paź 03, 2009 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa wyjaśniona.Niema klapki tylko jest przysłona obracająca się o 90 stopni.A nie działało bo ułamało się górne mocowanie tej przysłony.Chałupniczym sposobem udało mi się to naprawić i jest OK Very Happy B
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobnie miałem w omedze.Tam miałem całe ramie ułamane i to też chałupniczo naprawiłem.
Najważniejsze, że już wszystko jest ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group