www.asu.pl :: Zobacz temat - DZIWNY EXPLORER
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

DZIWNY EXPLORER

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
gwizdek
*
*


Dołączył:
Posty: 8

PostWysłany: Sob Wrz 25, 2004 11:48    Temat postu: DZIWNY EXPLORER Odpowiedz z cytatem

CO to jest i co jest tego powodem ze podczas mocniejszego dodawania gazu zapala sie lampka "check gage" a druga sprawa co to jest jak co chwile jak jade jest ze strony silnika takie "psssss" jak by w tir'ach zawor puszczal ze zbiornika z powietrzem. Skrzynia po remoncie wiec czego dotycza te mankamenty ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Wrz 27, 2004 17:01    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Check gage to nie mam pojecia ( sam sie zastanawialem jak byles u nas Confused ). Co do tego odglosu to napisz cos wiecej ( kiedy to sie dzieje, czy jak jedziesz czy tez jak stoisz. Czy jak dodajesz gaz czy nawet na wolnych obrotach ??). Po drugie miales wpasc po podbicie gwarancji skrzyni. Na plyte gwarancji nie dam ( jest naprawiana, a mowilem ze nadaje sie do wymiany ) ale na skrzynie tak. Jak bedziesz przejazdem to wpadnij do nas. I opisz cos wiecej z tym "psssss" Confused .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gwizdek
*
*


Dołączył:
Posty: 8

PostWysłany: Czw Wrz 30, 2004 10:53    Temat postu: cd... Odpowiedz z cytatem

psssss ..... juz minelo ( ktos nie dokrecil klemy akumulatora i gaz sie wlanczal i wylanczal !!! ) a co do tej gwarancji to dzwonilem do Was i mowilem ze odbieram samochod ( Pan ktory robil skrzynie - powiedzial ze nie musze przyjezdzac i zebym wpadl przy okazjii - pozatym spredzilem u elektryka mila nocke do 23 przy samochodzie i mialem wszystkiego dosc !!! Co do biegow to mysle ze cos nie tak przelancza jakos dziwnie ciagnie i jak jade jakies 120 na godzine to ma okolo 3000 obrotow - kolejna sprawa dziwna jest to ze jak dodam na mokrej jezdni gazu wiecej niz 1/2 to tyl ucieka kola zrywaja przyczepnosc ( a gdzie przedni naped gdzie 4x4 skoro tak mam ustawione ??? ) Wracajac jeszce do tego CHECK GAGE to to podobno jest od temperatury silnika ( w normie kolo 1/2 caly czas ) cisnienia oleju ( stan oleju jest ) niski poziom paliwa 9 paliwa powyzej 1/2 baku ) mase pytan moze ktos pomoze ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Czw Wrz 30, 2004 12:32    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Heh. Bedziesz mial problemow z tym explorerem. Elektronik przerobil ci ten komputer tak jak powinien byc ?? Nie ma juz rzadnych kodow ?? Przy 120 km/h 3000 to za duzo obrotow. Dopuki nie zrobi sie komputera to probuj nie jezdzic tak szybko ( szkoda skrzyni bo jest prawie cala nowa ).
Co do gwarancji to nie ma problemu ( przy okazji podbije ). Co do przelaczania biegow to pewnie wina kompuetra. Wiodzisz ze na poczatku odrazu przerzucal 1,2,3,4 ( za szybko ). Teraz mowisz ze za wolno. On jak przerabial to musial wstawiac urzadzenie zmieniajace charakterystyke. Wystarczy mala roznica i juz bedzie cos nie tak. Proponuje na spokojnie poszukac komputera jesli dalej jest zle (orginalny od tego modelu).Masz przeciesz dojscia w stanach itp (ja ci moge szukac ale w Polsc bedzie owiele drozszy). Co do 4x4 to sam mowiles ze cos masz tam pokrecone i watpie zeby ktos mogl ci pomoc przez internet. Ale to tez mozna zrobic. Napewno problem jest w elektryce z tym 4x4. To ze traci przyczepnosc to nic dziwnego ( przeciesz masz tam troche kucykow pod maska Smile ). Z check gage ( jesli to jest cisnienia oleju czy temperatury ) problem tez moze tkwic w kompueterze. Tez ma inne parametry niz orginalny. Tak czy inaczej jeszcze wiele roboty zanim bedzie ten explorer w pelni sprawny. Aha , powiedz czy znalazles ta zmieniarke bo nie moglem spac w nocy ?? Confused

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gwizdek
*
*


Dołączył:
Posty: 8

PostWysłany: Nie Paź 03, 2004 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak zmieniarke znalazlem - a co do tego komputera to jak go szukac wedlug czego ??? Jak pozanc ze ten co teraz kupie bedzie juz wlasciwym - jak mozesz to poszukaj i powiedz jaka by byla cena takeigo co bylby juz idealnie do tego samochodu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gwizdek
*
*


Dołączył:
Posty: 8

PostWysłany: Nie Paź 03, 2004 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo znalazlem jakis komputer i jest niby taki : 1996 Ford Explorer 4.0L Auto 4x4 ECU - code MKK2 ale potem jeszcze w opisie pisze :Part# is F67F-12A650-DC - a z tego co ja pamietma to ja mam na poczatku wszystkich czesci numer F57F......... wiec kolejny niewypal choc dobry rocznik ???? jak to sprawdzic jaki ma byc zebym kupil wlasciwy a nie robil prob po omacku. W krakowie jest duzy sklep z komputerami ale to tak czy tak musze wiedziec o co pytac jednym slowem HELP Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Paź 05, 2004 13:52    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Hmmm. Najlepiej zeby byl tej samej numeracji. Zadzwon do tego sklepu z komputerami i zapytaj o komputer z taka numeracja jak miales. Rozgladalem sie za tym komputerem ale nikt nie ma. Moze by sprobowac napisac do jakiegos serwisu forda w USA lub w Polsce do autoryzowanego dealera i tam zapytac. Moze oni cos pomoga. Niestety ja nie mam pojecia z kad wziasc taki sam komputer. Moze zadzwon do elektronikow czy nie moga zmienic tej charakterystki bo skzoda skrzyni. Hmmm Confused . Ciezkasprawa z tym komputerem. Nawet nie wiem jak ci pomoc ....
Jak cos uda mi sie znalezc z poczatkiem F57 to napisze na forum. Daj znac jak cos uda ci sie dowiedziec lub znalezc.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group