www.asu.pl :: Zobacz temat - Tarcie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tarcie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
micruz
*
*


Dołączył: Nov 07, 2005
Posty: 34
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Pon Lis 21, 2005 19:26    Temat postu: Tarcie Odpowiedz z cytatem

Witam.

Od niedawna jestem właścielem Dodga Stratusa 1996r.
Od kilku dni słysze z tyłu auta jakieś dziwne tarcie...ale hmmm jak to opisać..nie takie jak by coś tarło po całej powierzchni ale jakby jakaś okrągła część tylko na kawałku obwodu stykała się inną i słychać takie urywane ocieranie coraz szybsze w miarę przyspieszania. Nie jest głośne i znika natychmiast po choćby lekkim naciśnięciu hamulca. Domyślam się że jest to związane z hamulcami ale nie wiem czy na pewno i co to dokładniej mogło by być. Czy ktoś może spotkał się z czymś takim i mógłby napisać w czym może tkwić przyczyna?
Z góry dziękuję.
micruz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pon Lis 21, 2005 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tylkozaczałem czytać od razu postawiłem na hamulec, co i ty potem potwierdziłeś. Musisz po prostu zzucić bęben i zajżeć do środka. Albo szczeki ni wracaja jak należy, lub się przekrzywiają rozpurka ręcznego, lub coś innego. Rozbież to a na pewno od razu stwierdzisz.


Wojtek
Windstar LX 3,8/95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Lis 21, 2005 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw podnies lewarkiem te strone ktora ci ociera i sprawdz,mialem cos podobnego tydzien temu,zmienilem opony letnie na zimowe i zaczelo mi cos ocierac w prawym tylnim kole,ciekawe jest to ze zimowki sa wezsze niz letnie na alu,okazalo sie po podniesieniu,ze jedna z liter w nazwie opony jest zbyt mocno odlana i ociera o drazek reakcyjny,pod kolo dalem na kazda srube podladke 1,5 mm i problem z glowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
micruz
*
*


Dołączył: Nov 07, 2005
Posty: 34
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Sro Lis 23, 2005 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem usunięty Smile . Napiszę co było przyczyną - może komuś się przyda: Skorodowała szpilka przytrzymująca jedną ze szczęk do boku bębna, "dzięki czemu" spadła sprężyna a jedna ze szczęk czasami tarła o bok bębna. Naprawa prosta - efekty dźwiękowe sugerowały o wiele poważniejszą usterkę. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group