www.asu.pl :: Zobacz temat - kilka pytan na temat Voyagera
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

kilka pytan na temat Voyagera

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Sro Lis 10, 2004 8:21    Temat postu: kilka pytan na temat Voyagera Odpowiedz z cytatem

Witam ! - czytam z wielkim zainteresowaniem Wasze Forum - znajduję tu wiele cennych informacji - nareszcie coś konkretnego i ciekawego w kwestii amerykańców !! ASU trzymaj tak dalej !!

Ja też chciałbym zadać kilka pytań .

Jeżdżę Voyagerem 3,3 '96 (4 stopniowy automat) ;

- podczas rozpędzania, auto lekko drga - jadę stałą prędkością i jest ok , a jak dodaję gazu to zaczyna znowu wpadać w wibracje , dzieje się to na każdym biegu - wydaje mi się że te drgania dochodzą tak jakby od przodu auta - czym to może być spowodowane ?

- po włączeniu świateł pozycyjnych - świecą się one około 2 minut i samoczynnie gasną - nie wiem czy to usterka , czy tak ma być , oraz jak je włączyć , aby samochód był oświetlony na dłuższy czas ?

i jeszcze jedno - od jakiegoś czasu coraz ciężej kręci się kierownica a pompa wspomagania pracuje jakby głośniej , zajrzałem pod spód pompa jest mokra ,jednak w zbiorniczku płyn mieści się w prawidłowym przedziale. Manewrowanie np. na parkingu szczególnie na wolnych obrotach staje się bardzo uciążliwe.
Ktoś mi powiedział że wymiana płynu we wspomaganiu powinna pomóc - czy to prawda ? . Czy ewentualnie pompę wspomagania regeneruje się, czy w grę wchodzi tylko wymiana ?

Czekam z niecierpliwością na opinie i serdecznie pozdrawiam ASU , oraz innych użytkowników samochodów zza oceanu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bilans
*
*


Dołączył: Oct 27, 2004
Posty: 181
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sro Lis 10, 2004 8:47    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

mam to samo - wibracje - i będzie gorzej ..... rozwala ci się półoś i pewnie wewnętrzny przegub , opony - felgi raczej wykluczam bo pewnie je sprawdziłeś .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Sro Lis 10, 2004 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

felgi i opony są w porządku , tak samo zawieszenie -wszystkie elementy (drążki , końcówki , gumki , itp ) zostały niedawno wymienione na nowe .Mówisz "półoś" - jat to dokładnie spawdzić ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Lis 15, 2004 16:53    Temat postu: caravan Odpowiedz z cytatem

Witam. Przepraszam ze odpisuje dopiero teraz ale sklep zajmuje mi mnostwo czasu. Co do pompy to prawdopodobnie przyciera sie zawor cisnieniowy. Teoretycznie wymiana oleju moze pomoc ale jest to malo prawdopodobne. Najlepiej pooszukac drugiej uzywanej pompy. Co do drgan przyczyna jest przeglub. Pod obciazeniem dostaje wibracji (prawdopodobnie). Ze swiatlami nie mam pojecia Confused . Nie spotkalem sie jeszcze zeby pozycyjne gasly po 2 minutach Very Happy . Jak jest na zaplonie to tez gasna ?? Widocznie ktos cos tam kombinowal Twisted Evil .

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
TROCKY
*
*


Dołączył: Sep 28, 2005
Posty: 10

PostWysłany: Pią Wrz 30, 2005 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej ja mam właśnie taki sam problem z wibracjami już nie wiem co dalej wymieniać z tego powodu, mówicie że przeguby? jak tak to wogóle nie trzaskają ale wewnętrzne to chyba nie słychać jeżeli tak to chętnie kupie dwa wew. ale nowe ma ktoś??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Pon Paź 03, 2005 6:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wymieniony przegub wewnętrzny - i po sprawie - zero wibracji
podam Ci emaila do gościa od którego to kupiłem - ma używane i nówki też :

tyligor@tlen.pl

pozdr.
Marek
_________________
CHRYSLER GRAND VOYAGER 3,3 '96 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pon Paź 03, 2005 7:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co do śwaiteł to masz funkcję FOLLOW HOME czyli po zgaszeniu auta i wylaczeniu świateł dopiero po wyjeciu kluczyka ze stacyjki światła świecą ale tylko z przodu i oswietlaja ci drogę do domu lub garazu wystarczy ze wlaczysz i wylaczysz swiatla wlacznikiem bez kluczyka i odrazu zgasna to jest normalne no chyba ze gasna ci w czasie jazdy to jest wtedy cos nie tak Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Pon Paź 03, 2005 8:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie - nie chodzi o mijania ,tylko o pozycyjne -chcę ,na przykłąd zostawić auto na nieoświetlonym poboczu - włączam pozycyjne i spokojnie sobie odchodzę - po kilkunastu minutach wracam - a auto ciemne .
Sprawdziłem potem jak długo świecą pozycyjne - po włączeniu dwie ,trzy minuty i same się wyłączają - prawdopodobnie usterka - chyba że jest jakaś możliwość zmiany ,ale nie umiem jej znaleźć

pozdr.
_________________
CHRYSLER GRAND VOYAGER 3,3 '96 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Pon Paź 03, 2005 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie - nie chodzi o mijania ,tylko o pozycyjne -chcę ,na przykłąd zostawić auto na nieoświetlonym poboczu - włączam pozycyjne i spokojnie sobie odchodzę - po kilkunastu minutach wracam - a auto ciemne .
Sprawdziłem potem jak długo świecą pozycyjne - po włączeniu dwie ,trzy minuty i same się wyłączają - prawdopodobnie usterka - chyba że jest jakaś możliwość zmiany ,ale nie umiem jej znaleźć

pozdr.
_________________
CHRYSLER GRAND VOYAGER 3,3 '96 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
TROCKY
*
*


Dołączył: Sep 28, 2005
Posty: 10

PostWysłany: Pon Paź 03, 2005 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za emaila ale moze masz do niego nr tel albo inny kontakt bo napisalem i doczekac sie nie moge
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
TROCKY
*
*


Dołączył: Sep 28, 2005
Posty: 10

PostWysłany: Pon Paź 03, 2005 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co do swiatel tez mam taki przypadek zostawiam na postojach i po chwili auto ciemne a kiedy otwieram drzwi to sie postoje zaswiecaja i tak samo jest kiedy zostawiam na swiatlach mijania. te typy chyba tak maja.
pozdrawiam i apropo szukam srodkowych foteli kapitanskich popielatych ewen. zamiana na lawke dwuosobowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pon Paź 03, 2005 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co prawda postojówki nie powinny gasnąć te które są na pozycji pierwszej !! To wtedy coś jest nie tak jak powinno a co do zapalania sie po otwarciu drzwi to jest ok nawet można wlaczyć je pilotem od alarmu fabrycznego Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
szwaga
*
*


Dołączył: Nov 07, 2004
Posty: 164
Skąd: Ząbkowice

PostWysłany: Wto Paź 04, 2005 6:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TROCKY napisał:
a co do swiatel tez mam taki przypadek zostawiam na postojach i po chwili auto ciemne ....


to chyba mało prawdopodobne aby w autach w których może popsuć się dużo ,wystąpiły akurat dwie identyczne usterki Question - myślę że to kwestia odpowiedniego ustawienia funkcji włączania/gaszenia postojówek - tak jak ma to miejsce na przykład przy blokowaniu zamków centralnych (antynapadu) podczas ruszania - odpowiednią kombinacją stacyjki i przełącznika można to uaktywnić lub wyłączyć - pewnie z postojem też jest podobnie ,trzeba tylko odpowiednio to włączyć

pozdr
_________________
CHRYSLER GRAND VOYAGER 3,3 '96 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cZyNo
*
*


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 233

PostWysłany: Wto Paź 04, 2005 9:16    Temat postu: Re: kilka pytan na temat Voyagera Odpowiedz z cytatem

szwaga napisał:

- po włączeniu świateł pozycyjnych - świecą się one około 2 minut i samoczynnie gasną - nie wiem czy to usterka , czy tak ma być , oraz jak je włączyć , aby samochód był oświetlony na dłuższy czas ?


Funkcja oszczędzania akumulatora Smile Takie uszczęśliwienie klienta. Po 3 minutach wyłacza pozycyjne, mijania i przeciwmgielne. I chyba nie da sie tego wyłaczyć-no może jak zostawisz kluczyk w stacyjce w pozycji innej niż LOCK. Jedyna rada to przeglądnięcie instrukcji od tego modelu lub zagłebienie sie w serwisówke - możecoś sie tam znajdzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sro Paź 05, 2005 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do wylaczania pradu to jest normalne ale postojówki maja sie swiecic jedynie swiatla moga zgasnac i inne odbiorniki w aucie ale u mnie postoje swieca nawet 2 dni testowalem przypadkowo kiedys i nawet zapalił Smile Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
cZyNo
*
*


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 233

PostWysłany: Sro Paź 05, 2005 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A w moim są zawzięte i gasną. W instrukcji tez tak stoi napisane. Widać Doge'y są upośledzone Smile - no przecież to tańsza wersja Chryslera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
waldorf
*
*


Dołączył: Sep 27, 2005
Posty: 32

PostWysłany: Pią Paź 07, 2005 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Tak się wczytuję w ten temat i muszę Wam powiedzieć że u mnie w PLYMOUTH Voyager 3,3 96r jest tak samo - postojówki gasną same po kilku minutach, otwarcie drzwi faktycznie powoduje ponowne zaświecenie - więc chyba coś nie tak - bo wierzyć mi się nie chce że w USA nie posostawiają samochodów na światłach pozycyjnych.

Pozdrawiam Waldek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NIKI
*
*


Dołączył: Jul 27, 2005
Posty: 164

PostWysłany: Sob Lis 19, 2005 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie z tymi postojowymi jest dokładnie tak samo wiec myślę ze tak niestety musi być. Wątpię żeby ta sama usterka wystąpiła w tylu samochodach naraz. Ja proponuje zostawiać samochód na awaryjnych i po problemie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group