www.asu.pl :: Zobacz temat - Wymiana pompy wspomagania Windstar
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wymiana pompy wspomagania Windstar

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
jacekz
*
*


Dołączył: Dec 15, 2007
Posty: 326

PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 22:24    Temat postu: Wymiana pompy wspomagania Windstar Odpowiedz z cytatem

Witam, jak w temacie, czy ktoś z Was to już ćwiczył? Chodzi mi głównie o kwestię demontażu, montażu koła pasowego.... Tam nie ma żadnych śrub, stożków, klinów a jedynie ciasne połączenie wałek otwór. Mam obawy że może to to spaść jak zamontuję stare koło.. Jeszcze nic nie rozebrałem.
Pozdrawiam !!!!
_________________
Windstar 3.0 '97 - ręka noga mózg na ścianie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qmarkus
*
*


Dołączył: Dec 31, 2006
Posty: 167
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sro Mar 18, 2009 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko nie zakładaj ściągacza na koło bo ci pęknie jest z tworzywa do ściągania służy rowek na wewnętrznej tulei koła pasowego musisz mieć ściągacz do tego (odklejacz) do wprasowania koła używasz śruby wkręconej do osi pompy i wkręcając nakrętkę z podkładką wtłoczysz koło, nie używaj młotków , pras itp bo zepsujesz pompę.
_________________
Windstar 97r. 3.0 zielony metalik- Luky już się nim zajął Wink
Kwiat Doblo- muł roboczy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
jacekz
*
*


Dołączył: Dec 15, 2007
Posty: 326

PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odp, wiem wiem, kolega tokarz robi mi przyrząd, spoko. Do złożenia mam śrubkę 3/8 cala ... chyba. Ani to 8 ani 10, jakaś dziwna. Ale mi chodzi czy na pewno się to to nie rozłoży podczas jazdy, bo jak piszę nie ma tam żadnego trwałego ustalenia typu śruba, klin, wieloklin, stożek, a jedynie ciasne (mam nadzieję) pasowanie....
_________________
Windstar 3.0 '97 - ręka noga mózg na ścianie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
qmarkus
*
*


Dołączył: Dec 31, 2006
Posty: 167
Skąd: Tychy

PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musi się trzymac skoro oryginalnie to działa, mi się nie rozleciało a ściągałem kilka razy, jest ciasno pasowane, tak jak piszesz Wink
_________________
Windstar 97r. 3.0 zielony metalik- Luky już się nim zajął Wink
Kwiat Doblo- muł roboczy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
jacekz
*
*


Dołączył: Dec 15, 2007
Posty: 326

PostWysłany: Nie Mar 22, 2009 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za podpowiedź. Właśnie jestem po montażu, robiłem w obu (chwilowo mam 2 windstary Smile W jednym włożyłem na sucho to troszkę było bardzo ciężko, skakało i trzeszczało, w drugim dałem kapkę oleju od skrzyni, było ciężko ale przynajmniej nie trzeszczało. Potem żałowałem że kapnąłem oliwki, ale .... zobaczymy co czas pokaże.
A w ogóle to widzę że Twój jest z tego samego roku co mój drugi. Pierwszy jest z 98 i muszę powiedzieć,że jestem rozczarowany bo mimo podobnego przebiegu i w sumie tylko 5 miesięcy różnicy, stan karoserii, mechanizmów w tym z 97r jest znacznie gorszy.
_________________
Windstar 3.0 '97 - ręka noga mózg na ścianie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group