www.asu.pl :: Zobacz temat - PROGI - pytanko??
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PROGI - pytanko??

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
bombowozistaa
*
*


Dołączył: Dec 12, 2007
Posty: 52
Skąd: ELK

PostWysłany: Pon Lut 09, 2009 20:20    Temat postu: PROGI - pytanko?? Odpowiedz z cytatem

W moim Voyku 96r. pojawiła się rdza na progach a na lewym rdza jest bardzo zaawansowana. Pytanie dotyczy tego czy można to zrobić tak jak w innych samochodach kupując reperaturkę i wymieniając ją na nową, czy też trzeba będzie bawić się w klepanie i spawanie z blachy???
_________________
CHRYSLER VOYAGER 3,3 96r. - był
AUDI A8 4,2 99r. - jest
Różne instrukcje do aut:   http://www.chomikuj.pl/bombowozista
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 6:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napewno mozna kupic reperaturke jak do chyba kazdego samochodu, ale moga byc dostepne np.tylko oryginaly w ASO a to koszta hmm..rzedu np.1000$/blotnik...
PS.poszukaj w firmach zajmujacych sie czesciami karoserii (np.autoelements itp) i jak tam nic nie znajdziesz to dobry blacharz i napewno cos poradzi Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Trike3
*
*


Dołączył: Sep 10, 2008
Posty: 104
Skąd: Dabrowa Gornicza

PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przechodzę ten problem w moim grand Voyagerku.
Zakup nowych progów to masakra i nie polecam bo ceny są zaporowe.
Jeżeli potrafisz sam, bądź trafisz na dobrego blacharza to takie progi na prawdę łatwo zrobić ponieważ mają proste profile. Wystarczy giętarka, albo jak w moim przypadku dwa kątowniki w dwa imadła i sam sobie takie progi z blachy zrobisz. No chyba że znajdziesz takie, ale ja szukałem bardzo długo i skończyło się na robotach warsztatowych.

Pozdrawiam Marcin.

P.S. Jeszcze jedno wyjście jest.

Arkusz blachy, wyciąć kawałek progu na wzór i do znajomego co ma giętarkę Smile, wtedy wychodzą jak z fabryki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedziesz do warsztatu ktory posiada gietarki do blach,np.do arkuszy 2.6m.kupujesz arkusz blachy np.1.2-1.5mm podwojny ocynk zawozisz im i wyginaja ci progi.Mialem tak zrobione w poprzednim escorcie z blachy 1.5,progi przetrwaly chyba do dzis.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..no jeszcze pozostaje żywica i włókna szklane??-no ale z tym i tym trochę jest roboty,ale sobie zrobisz sam i to w wolnych chwilach,a jest to trwała "zaprawka" Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>..no jeszcze pozostaje ¿ywica i w³ókna szklane??-no ale z tym i tym trochê >jest roboty,ale sobie zrobisz sam i to w wolnych chwilach,a jest to trwa³a >"zaprawka"

Oj pojechales po bandzie Smile w konstrukcji samonosnej(a taka jest chyba 100% wspoczesnych samochodow nie liczac ciezarowek i offroadu) progi to jeden z najwazniejszych elementow nosnych i wraz z dachem tworza szkielet nadwozia. polepienie tego wloknem wytrzyma wizualnie pewnie jakies pare tysiecy lat ale wytrzymalosciowo to tylko rzezba w gó$%^nie!
PS.jesli juz widac konkretna rdze na kawalku progu to raczej caly prog wyglada od srodka podobniei wypadaloby go ogladnac od wewnatrz lub wymienic w calosci.
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcys-zgadzam się z tobą,ale kolega nasz nie napisał jak daleko ta korozja go gryzie!!??- "dużo" to pojęcie względne,a każda rada dobra jak nie ma kasy!!?? Wink - zrobi co będzie chciał,ale ja wiem że jak się to żywicą dobrze i fachowo zrobi to reszta sie rozpadnie a progi mu zostaną Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Trike3
*
*


Dołączył: Sep 10, 2008
Posty: 104
Skąd: Dabrowa Gornicza

PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 7:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko żywicą można zrobić tylko nie progi niestety Smile

Z prostej przyczyny progi są skorodowane od wewnątrz i jak nakładasz żywice to kładziesz ją tak na prawdę na rdzę. Po pół roku żywica odpada.
Pozdrawiam Marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Progi to element nośny pojazdu.Tak jak napisał kolega marcys wyżej.
W/g przepisów, auto ze skorodowanymi progami nie ma prawa przejść przeglądu technicznego.
Wiemy, że życie pokazuje coś zupełnie innego, ale to już inna para kaloszy.
Swoją omegę sprzedałem głównie i właściwie tylko z powodu rdzy, między innymi progów.
Auto było stare i nie było sensu go remontować.
Nowy właściciel widział to dokładnie i zdecydował się je kupić.Czy to naprawiał, a tak mu zalecałem i jak, tego nie wiem.
Cool

Plymouth G.V. 3,3 1996r zagazowany skrzynia A604
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie z tego samego powodu sprzedałem mojego Merolka i dlatego kocham plastikowe samochody Wink . Niestety rama jest stalowa ale jak narazie nic nie chrupie Wink
Tak przy okazji mozecie mi powiedzieć czy Chryslery i Dodge sa cynkowane? Wiem , ze to moze być głupie pytanie ale powolutku zaczynam rozgladac sie za nowszym minivanem, a wybór jest raczej niewielki
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tomek napisał:
Dokładnie z tego samego powodu sprzedałem mojego Merolka i dlatego kocham plastikowe samochody Wink . Niestety rama jest stalowa ale jak narazie nic nie chrupie Wink
Tak przy okazji mozecie mi powiedzieć czy Chryslery i Dodge sa cynkowane? Wiem , ze to moze być głupie pytanie ale powolutku zaczynam rozgladac sie za nowszym minivanem, a wybór jest raczej niewielki


Nie wiem czy są cynkowane.U mnie rdza jest widoczna tylko w miejscach gdzie był zdarty lakier /otarcia/.Tak mam po poprzedniku, czyli od 15 miesięcy.W tych miejscach są tylko naloty rdzy i uważam, że pewnie jeszcze dużo czasu upłynie Confused nim zrobią się dziury.
Blachy są jednak b.grube, tak myślę...

Plymouth G.V. 3,3 1996r zagazowany skrzynia A604
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek-radze ci sie rozejrzec za czyms z koncernu GM,bo jak wdepniesz w Chryslera&sp-ka to bedziesz czestym gosciem tego forum,raczej z musu niz z przyjemnoci. Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam GM i jestem zadowolony ale czas leci nieubłaganie. Teraz podoba mi sie HHR jednak jest troche mały, tak wynika z rozmiarów na zywo jeszcze nie miałem okazji go ogladać. Niestety GM wycofał sie z minivanów, Uplander ładny ale Caravan bardziej mi się podoba (ten nowszy kwadratowy), sam nie wiem... może Traverse
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
Trike3
*
*


Dołączył: Sep 10, 2008
Posty: 104
Skąd: Dabrowa Gornicza

PostWysłany: Czw Lut 12, 2009 8:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam pytanko do JEDI_V
Dlaczego uważasz że sprzęty spod znaku Chryslera są gorsze od GM.
Ja w tej kwestii mocno bym polemizował, mam mocno ugruntowane zdanie o całym GM, ale ciekawi mnie skąd ta opinia. Czyżbyś uważał, że plastikowa karoseria jest lepsza?? Są jakieś inne argumenty ??

Pozdrawiam Marcin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Lut 12, 2009 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HHR to bedzie za kilka lat moj nastepny,narazie za uzywane za duzo chca.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Czw Lut 12, 2009 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing - a ja mam autko z pod znaku"ford-wini" Laughing i mnie tam z blachrką się nic nie dzieje,aleci mu już kolejny 13-ty roczek Exclamation Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Czw Lut 12, 2009 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę odchodzimy od tematu , ale przyznam, że jest mi zupełnie obojętne jakie logo wożę na masce. Moje auto musi być praktyczne (długość wnetrza), wygodne, musi mi sie podobać i mogło by być niezawodne. Korozja zawsze była największym moim wrogiem, mieszkam 50m od morza i tu samochody naprawdę dostaja w kość i tu wychodza najwieksze zalety plastikowego nadwozia, stanowi ono jakby przenosny garaż dla stalowej konstrukcji, narazie to sie sprawdza.

Co do marek to faktycznie wpadł mi w oko Traverse a dzisiaj przyglądałem sie Fordowi Flex , no świetny jest i juz widzę na nim te drewienka które wstawiłem w dziale linki. Szara rzeczywistość jest taka , że następny pewnie będzie Dodge Town&Country , tez piekny w srodku i na zewnątrz a znacznie bardziej dostepny. Wnętrze HHR ma dla mnie zbyt małą długość, no i wszyscy powariowali z tymi dźwigniami zmiany biegów pomiedzy fotelami, nie mozna to po ludzku zrobić klamki pod kierownicą Wink ?
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
sipadodge
*
*


Dołączył: Jun 22, 2008
Posty: 332
Skąd: kalisz dodge caravan 3,0 lpg 96

PostWysłany: Sro Mar 18, 2009 17:58    Temat postu: h h r Odpowiedz z cytatem

qrde chopaki widze hhr i nie wiem co to no i google patrze i o q... jakie piekne auto qrde dawno takiego cuda nie widzialem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Pią Mar 20, 2009 7:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.....kiedys w maluchach duzych fiatach polonezach robilo sie progi z betonu......a od czasu dostepnosci pianki budowlanej to i widzialem ze i z tego robili -pianka-obciecie nozykiem-szpachel z wloknem i malowanko zero roznicy
Very Happy Exclamation Very Happy Exclamation Very Happy Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group