www.asu.pl :: Zobacz temat - Brak hamulca "ręcznego" - jeśli tak go można nazwa
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Brak hamulca "ręcznego" - jeśli tak go można nazwa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 0:43    Temat postu: Brak hamulca "ręcznego" - jeśli tak go można nazwa Odpowiedz z cytatem

Od kupienia nie mam hamulca -powiedzmy postojowego ("ręcznego"). Naciskam go i ... nic tak jakby go nie było. Linki sie napinają ale w samych bębnach z tyłu chyba nic sie nie dzieje. Jesli chodzi o normalny hamulec to jest OK i auto w czasie jezdy podczas hamowania zachowuje się poprawnie. Jako że chciałbym doprowadzic "ręczny" do normalności bo Pan na stacji diagnostyczne z jego braku może być niezadowolony - powiedzcie co to może być, a właściwie co mam kupić - zestaw naprawczy z kompletem sprężynek czy coś innego.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 7:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rownie dobrze mozemy ci napisac kup uzywana cala tylnia os najlepiej z felgami
wybacz mi moja ironie ala reczny jest na tyle prosty ze zdejmujac kolo (i jesli dobrze sie domyslam beben) to stwierdzisz organoleptycznie co potrzebujesz: szczeki/mechanizm/czy cos innego
reczny to nie jest wada wewnetrzna silnika czy skrzyni gdzie musisz poniesc duze naklady duzo czasu i pracy by gdzies "zajrzec" w celach diagnozy
nie karz doswiadczonym kolega-mechanika-pasjonata z tej strony zgadywac bo kazdy ci napisze pewnie w kolejnosci: szczeki (klocki)/jakis mechanizm fizyczny),linka,sam pedal w kabinie lub wajcha zalezy co masz...ostatnia pozycja to raczej fikcja zreszta zajrzyj do sklepu asu co jest dostepne jako element wymienny

ps.poza tym napisz czym sie bujasz i z jakiego roku....dodgem,chryslerem,maluchem..a moze masz avatara kolegi???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 7:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze ze jestem kumaty i w tym poscie znalazlem jakie masz auto
http://asu.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7173&highlight=
zaznaczam ze nie musialem i nie mialem obowiazku szukac to twoj obowiazek
zrob sobie opis w profilu na przyszlosc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Krzycho Twój opis samochodu to chyba jest w nie odpowiednim miejscu Wink
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cyberda musisz zrobic tak jak piszę Krzycho, jeśli widzisz że linki się napinają a hamulca nie ma to rozbierz tylne bębny, sprawdz czy linka jest poprawnie zahaczona za rozpieraki, sprawdz też czy regulator rozpierający i jego mechanizm działa poprawnie a przy okazji sprawdzisz w jakim stanie masz szczęki, bo może one też nadają się do wymiany.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzycho ma dobrze wpisane auto-po prostu mieszka w mazdzie Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
krzycho ma dobrze wpisane auto-po prostu mieszka w mazdzie Laughing


A to nie wiedziałem Wink
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
tomek
*
*


Dołączył: Nov 27, 2004
Posty: 201
Skąd: Darlowo

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja tez czasem mieszkam w aucie i powiem więcej, nawet to lubię Wink
_________________
pozdrawiam
Tomasz

Pontiac Trans Sport 3.1 - '94
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu MSN Messenger
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
Cyberda musisz zrobic tak jak piszę Krzycho, jeśli widzisz że linki się napinają


tylko wez pod uwage to ze nie zawsze napinanie linki = rozpieranie szczek, a w efekcie hamowanie! przy okazji roboty z recznym zwroc uwage na stan linek, czy chodza lekko bez zaciec, czy pancerz nie jest skorodowany i przy napinaniu sie np. nie kurczy....
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sznowny Panie Krzycho1978
po 1 - Proponuje Panu udać się okulisty i zrobić sobie przegląd oczu - na wszystkich moich postach pojawia się zdjęcie mojego autka i średnio zoriętowana osoba w temacie motoryzacji amerykańskiej rozpozna w nim (nawet w okularach słonecznych) samochodzik o nazwie Dodge Grand Caravan z rocznika 2001-2005.
po 2 - Dziękuję za inteligentną i wyczerpującą odpowiedź
Pragnę jednak Ci przypomnieć że tego typu fora są tworzone nie po to aby pochwalić się swoimi samochodami i kasą jaką za nie się wydało lecz po to aby uzyskać pomoc innych posiadaczy pojazdu w kwestiach technicznych, pomoc która wynika czysto z doświadczenia innych osób ktore akurat taki czy inny problem techniczny już w swoim samochodzie rozwiązywało.
Proponuję albo dać sobie spokój z wchodzeniem na asu.pl albo zmienić forum na forum dla aut "skośnookich".
Po to jest właśnie dział "Elementy i akcesoria" aby poradzić się innych w sprawach technicznych.

Dzięki podpowiedziom kilegów z forum udało mi sie już wiele razy samemu usunąć awarie (pierwszy raz mam autko amerykańskie więc na wszystkim nie muszę się od razu znać), myślę że bez tego forum zostawiłbym wiele kasy u mechaników - BARDZO DZIEKUJĘ WSZYTKIM CHĘTNYM POMAGAĆ INNYM UŻYTKOWNIKOM AUTEK AMERYKAŃSKICH !

W moim pytaniu chodzi o to że nie chcę zostawiać auta u mechanika na dwea dni tylko po to aby rozebrał, pooglądał i poskładal bębny i skasowal za to kaskę nie robiąc nic tylko stwierdzjąc że trzeba wymienić sprężynki.

Kolejną sprawą jest to że miałem zrobiony stały wpis określający moje autko i zawsze się on pojawiał ale dziwnym trafen nagle przestał się pojawiać - trudno mi odpowiadać za sprawy techniczne strony.

Ciekawe że zawsze odpowiedzi choćby Pana Lutek34 są kulturalne i wyczerpujące i całkowicie POZBAWIONE ironii z pogranicza bezczelności powiązanej z brakiem znajomości typowych samochodów amerykańskich (tak jak to jest w wypowiedzi Krzycha1978) - tak powinien wyglądać dialog na forum

Lutek34 - dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyberda_ napisał:
Ciekawe że zawsze odpowiedzi choćby Pana Lutek34
Pozdrawiam wszystkich


Nie no nie panujmy sobie tutaj na forum.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek - Per "PAN" to tak z czystego szacunku dla tych którzy wiedzą po co jest takie forum i zawsze są w stanie pomóc innemu forumowiczowi

Pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 8:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyberda_

czy Szanowny Pan Lutek nie potwierdzil mojego postu????czy to nie znaczy ze moja odpowiedz byla wyczerpujaca????
oczy mam drowe: czy po zdjeciu poznam rocznik auta?pojemnosc?wersje?
nie odpowiada ci mazda???moze napisac escape ford?ma to znaczenie?
a moze dopisac drugie auto które mam dodge durango?albo to które chce teraz teraz kupic?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już dajcie spokój z tymi kłótniami i napisz czy dałeś sobie rade z tymi hamulcami.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzycho1978 nie chodzi o to co napisałeś, bo tak w zasiadzie mialeś rację, ale o formę w jakiej to napisałeś. Logicznym jest też to że właściciekl Mazy nic dokładnie nie podpowie właścicielowi DODE'a.

A co do zdjęcie to diładnie widać że jest to DODGE Caravan/Grand z rocznika od 2001 do 2005 i wiadomo że w grę wchodzą tak w zasadzie tylko dwa silniki czyli 3,3 i 3,8 które i tak są tymi samymi jednostkami tylko o różnej pojemności, a co do automatycznego podpisu to sprawdziłem i w moim profilu jest, a dlaczego nagle przestał się zamieszczać pod moimi postami to już pytanie do kogoś innego.

Gdyby było lato to z tymi hamulcami sam bym sobie poradził ale teraz nie mam gdzie tego zrobić i musze auto oddać do mechanika i wolałbym je oddać na jaknajkrotszy czas dklatego chciałem uniknąc dwóch wizyt w warsztacie i do warsztatu pojechac od razu z kompletem części.

Ale na razie to chyba oleję ten hamulec bo muszę dokupić lewy reflektor w wersji europejskiej bo bez niego to i tak przeglądu nie przejdę - może ktoś ma coś takiego do sprzedania w rozsądnej cenie ?

Pozdrawiam wszystkich
oczywiście ciebie krzycho1978



Pozdrawiam

Piotrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyberda_ napisał:


Ale na razie to chyba oleję ten hamulec bo muszę dokupić lewy reflektor w wersji europejskiej bo bez niego to i tak przeglądu nie przejdę


Pewny tego jesteś? Wink
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajnie sie was czyta;)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

esdarek napisał:
fajnie sie was czyta;)


Panie Esdarku aaa o co chodzi Exclamation Question
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alez o nic Panie Lutku;)

jesli by byc precyzyjnym to hamulce zaliczylbym do dzialu zawieszenia(tak jest zwykle w serwisowkach) natomiast ostatnich kilka postow z tego tematu by trza przeniesc do dzialu "humor" Laughing

ludzie troche dystansu w tych trudnych czasach. do siebie i innych.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyberda!? - do Chorzowa masz blisko(z tego co widze jesteś z Katowic),a na ul.Składowej jest warsztat co zajmuje sie amerykanami,znają się na rzeczy(tak myślę!!?? Laughing Laughing ) i tam ci wszystko zrobią i części też mają,a jak nie mają to załatwią lub sobie kupusz sam na"asu"ceny w miarę przystępne Wink - jak chcesz wiecej szczegułów to mogę ci podać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 niestety tak - nawet mój dobry znajomy który w poprzednich autach robił mi przeglądy nie patrząc na niewielkie niedociągnięcia techniczne powiedział mi że bez asymetrycznych przednich światel nie zrobi mi przeglądu bo od 2 miesięcy jest straszna nagonaka na amerykany i po prostu się boi - i powiem szczerze że ma rację - zakladając że w tydzień po przeglądzie zatrzymuję Cię patrol i stwierdza że masz pomarańczowe postojówki - patrezy do dowodu - a tu przegląd tyle zo zrobionyi i facet w Stacji Diagnostycznej ma przerąbane.

Orzech dzięki za info - na pewno skorzystam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wejdź sobie na allegro i tam się pokazują refletkory i lampy do amerykanów "tuningowe"europejskie lub widziałem ostatnio na giełdzie w Gliwicach też już coś mają to może coś dopasujesz - no tylko za ile?? Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak z ta nagonką ale poczytajcie posty z usnetu na temat czerwonych kierunków i widać że nie ma żadnej nagonki
http://groups.google.pl/group/pl.misc.samochody/browse_thread/thread/abbf429017673a91/443b5bf5bea8fe16?hl=pl&q=murano&lnk=ol&
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orzech i w tym sęk - cena - dać 800 zl za jeden reflektor to chyba trzeba być po...
Kupiłem jeden za 190 zł ale ma pęknięty jeden zaczep i tylną obudowe - oczywiście nadające się do poklejenia - same szklo i blenda w stanie idealnym. Szukam czegoś takiego bo 800 zl to nie dam za światełko. Co do tuningowych to niestety do rocznika 2001-2005 nie spotkałem, poza soczewkowymi za (komplet) ... 1800 zł (szok)

Lutek34 nie wiem jak u Ciebie ale ja jak na razie bylem w dwóch Stacjach i wszędzie temat nie do przejścia.
Moj problem nie dotyczy tylnych świateł bo te bez problemu w godzinkę przerobiłem i nie ma się czego przyczepić ale przednich symetrykow nie przejdę.
Poza tym w Katowicach ostatnio kliniarze uwielbiają stawać zaraz za pierwszym zakrętem za Stacją Diagnostyczną i ... dalej chyba nie muszę tłumaczyć. Dlatego diagności nie chcą ryzykować - powoli czasy przepuszczania takich aut przez przeglądy się kończą.
Poza tym kolega diagnosta powiedział mi że są plany obowiązkowych-dodatkowych przeglądów wszystkich aut sprowadzonych z USA pod względem zgodności z polskimi (europejskimi) normami- ciekawe co wtedy się bedzie działo ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Surprised no nie!!! jakie dodatkowe??ploty jakieś!! a co wezwanie mi do domu poslą!! Smile -no ale ja mam i tak kłopot zgłowy bo mam z przodu i z tyłu "europejsko-japońskie" Laughing przód NissanAlmera,a tył KiaCarrniwal Very Happy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi lampami to przesada,kantem jeżdzilem dwa latka i teraz townem już od lipca i nic policja zatrzymuje i nie mam problemów.Nawet w tylnych lampach wstecznego cofania nie mam.Zależy gdzie się robi przeglądy a policjantami nie trzeba się kłócić Laughing
_________________
CHRYSLER
TOWN&COUNTRY 3.8 V6 98' PB/LPG ASB
VOYAGER 3.0 V6 89' PB/LPG ASB
http://www.voyagerklub.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 1:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orzech , a nie pamiętasz już zarządzonego 3 lata temu przez ministerstwo finansów obowiązkowego i dodatkowego przeglądu wszystkich samochodów zakupionych na firmę w Polsce na które można było odliczać VAT od paliwa. Sam jechalem na taki przegląd, znajomi potracili perawo odliczania VAT'u mimo tego że przez kilka miesięcy mogli - wystarczylo że w aucie nie mieli stalowej przegrody - bo ktoś zmienił przepisy, a w Polsce prawo działa w stecz. Dało się wykonać przegląd kilkuset tysięcy pojazdów - dało - więc nie mówcie że się czegoś w Polsce nie da - po prostu będzie np. półroczny ternim i finał.

Porozmawiamy jak ktoryś z szanownych kolegów pojedzie z symetrykami na przegląd.

Pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cyberda ja bym tobie radził podjechać do jakiegos mniejszego powiedzmy gminnego miasteczka i zrobić ten przegląd.
U mnie następny przegląd w marcu, jadę do tego samego warsztatu i do tego samego diagnosty który przegląda mi samochód od trzech lat i raczej nie mam problemów. Jeśli podbił trzy wcześniejsze przeglądy na tym samochodzie to czemu miałby nagle teraz odrzucić i jak by to miał uzasadnić?

My wszyscy wiemy jakie są przepisy ale do niektórych samochodów nie da się dokupić asymetrycznych świateł a jeżdzić się chce Wink
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz Lutek trochę racji bo choć do Dodge Caravana pasuja lampy z voyagera to nadal nie są to lampy do Dodge'a (tak formalnie), a jako że chyba Dodge Caravan nie był oficjalnie sprzedawany w Europie tak praktycznie do niego lamp nie ma, wszystkie nowe opisywane są jako do Voyager'a, więc na upartego diagnosta powinien przepuścić autko z symetrykami.

Tak na marginesie opiszę jak to wygląda w Katowicach:
w moim poprzednim autku miałem przyciemnione tylne szyby (oczywiście folią), mówię o szybach w tylnych drzwiach - przednie były takie jak fabryczne. Na przeglądzie gostek doczepil się wlaśnie oklejonych szyb od tylnych drzwi - niby bzdura bo przepisy nie zabraniają przyciemniania tylnych szyb, ale ... pozostaje kwestia chomologacji auta. Auto jest chomologowane w stanie fabrycznym i jak trafisz na extra upierdliwego diagnostę to nie zrobisz nic. Oczywiście po chwili dyskusji podbił mi przegląd, ale udało mi się go wybić z tropu stwierdzeniem " że jeśli będę miał pokrowce na siedzenieach, czy obszyta skorą kierownicę to tez mnie nie orzepuści bo auto nie ma chomologacji z pokrowcami ??? Laughing Laughing Rolling Eyes

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego tak jak pisałem wcześniej, omijaj stacje diagnostyczne w Katowicach a poszukaj przyjaznej pod Katowicami.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

> poszukaj pod >Katowicami

jakbys mial problem ze znalezieniem to na prv Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
ArtoArto
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 268
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Sty 18, 2009 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cyberda_ napisał:
Masz Lutek trochę racji bo choć do Dodge Caravana pasuja lampy z voyagera to nadal nie są to lampy do Dodge'a (tak formalnie), a jako że chyba Dodge Caravan nie był oficjalnie sprzedawany w Europie tak praktycznie do niego lamp nie ma, wszystkie nowe opisywane są jako do Voyager'a, więc na upartego diagnosta powinien przepuścić autko z symetrykami.



O tym mówią oficjalnie obowiązujące przepisy Very Happy Very Happy Very Happy
a do Caravana europejskich nie dostaniesz Rolling Eyes Wink
_________________
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 - 2000r. - zagazowany

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie wróciłem od Biegłego Sądowego ds motoryzacji i ... jeśli chodzi o światła symetryczne nikogo nie interesuje czy są czy nie ma zamienników - po prostu muszą być asymetryczne i koniec i (wg biegłego) nie ma przepisu który by pozwalał mieć światła symetryczne nawet jeśli nie było takowych w produkcji do danego samochodu. W takim przypadku dopuszczalne jest zmontowanie soczewek tak aby światła były asymetryczne.
Więc wątpliwości są rozwiane - z przodu zawsze maja być światła asymetryczne bez wyjątków nie mówiąc już o pomarańczowych postojówkach.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cyberda że tak zapytam wprost: po co to całe halo o te światła i przegląd?
Jesteś urzędnikiem państwowym że chcesz być w 100% OK z przepisami?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cberda!! - głowa do góry !! jakos te problemy trzeba pokonać Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek - po prostu lubię wiedzieć - ale szczerze mowiąc zawsze jak mijam patrol to mi się trochę strach robi że mi zakoszą dowód rejestracyjny, oczywiście jesli to się stanie w rejonie Katowic to nie problem ale ja często pokonuję długie trasy po Polsce i takie proble grzieś na pomorzu to gorzej, tym bardziej że gliniarze wystawią tymczasówkę tylko na jeden dzień (wiem bo juz kiedyś w poprzednim autku stracilem dowód), poza tym jak Ci zabiorą dowód to o tym że ktoś Cię przepuści przez przegląd choćby z jedną niezgodnością co do przepisów to możesz tylko pomarzyć.

Bylem w niedzielę na giełdzi i za tydzień przywiozą mi lewe światełko w wersji europejskiej (prawe już mam) i zaraz biorę się za przeróbkę.

Pozdrowionka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group