www.asu.pl :: Zobacz temat - czyszczenie butli??
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

czyszczenie butli??

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 20:27    Temat postu: czyszczenie butli?? Odpowiedz z cytatem

witam. mam takie question : czy w przypadku LPG przewiduje sie cos takiego jak czyszczenie butli wewnatrz? moze jakies dmuchanie sitka ktory jest na koncu smoka- jesli w ogole jest?
pytam bo moja 90L butla miescila zawsze 73l+/-1L a od kilku tankowan wchodzi do pustej butli jakies 55L...
moglo sie cos zabrudzic i nie podaje gazu przy niskim stanie? moglo sie cos rozregulowac przy wielozaworze?
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio sprawdzałem butlę w cinkusiu i po 100 tyś. przebiegu i nic tam nie znalazłem.
Jedynie co było to ten filterek na końcu rurki ssącej się trochę utlenił ale miałem taki i założyłem używany z z czujnika benzynowego.
A tak poza tym żadnych śmieci czyściutko a tankowałem na różnych stacjach.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja po kilku latach użytkowania samochodów zasilanych LPG moge powiedzieć że w zimie mniej się mieści gazu niż w lecie
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 no wiadomo ze sie mniej miesci..ale zeszlej zimy wchodzilo mi 70L czyli 3 litry mniej niz normalnie..a tej zimy wchodzi mi ponad 20L mniej a chyba az tak to nie moze sie roznic....
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 9:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Różnica występuje przy tankowaniu pustego a do tankowaniu pełnego.

Przy tankowaniu pustego zbiornika jest na niekorzyść stacji na około 1,7 litra gazu.
Sprawdź na kilku innych stacjach np. na prywatnych co mają odkrytą pompę tłoczącą ma tam manometr i widać jakim ciśnieniem ci nabija.

A wielozawór ci wybija czy tankujesz po brzegi.
Może się zdarzyć ,że wielozawór wybija za szybko.
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja zawsze tankuje pusty zbiornik do pelna i zawsze na tej samej stacji i na tym samym dystrubutorze...manometr tez maja na widoku ale tylko raz sie mu przygladalem i nie wiem cyz dobrze pamietam ale nabijal do cos kolo 12bar-ale moge sie mylic!!!
tankuje zawsze na maxa, czyli do wybicia zaworu, i raczej jest to na maxa zbironika bo wskaznik ilosci gazu mam tak ustawiony/przestawiony ze max poziom wskazuje mi tylko w momencie pelnego baku..wystarczy przejechac 50km i pokazuje juz pol baku, a po 150km juz rezerwa swieci...wiec poziom bliski max jest raczej bardzo dokladnie skalibrowany Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opisze wam sytuacje ktora miala moja znajoma z pracy.W cienkusiu z gazem auto zaczelo gaznac na gazie przy probie dodania gazu,na biegu jalowym bez problemu,w sumie u 3 "szpecow" od gazu wymienili jej wszystko,oczywiscie bez rezultatu,przyczyne znalazl 4 gazownik,okazalo sie ze miala przytkany przewod idacy od baku do reduktora.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jeszcze nic.Pewien gościu mi opowiadał ja 2 dni kiblowali nad autem bo z chiny silnik nie chciał dobrze chodzić wymieniali wszystko co mogło powodować złą prace motoru.

Chyba nikt by nie zgadł.

Pewien Niemiec wpadł na genialny pomysł,że jak przykręci na wielozaworze to auto będzie mniej paliło i sami się domyślacie jaki efekt tego był.
Teraz jak Niemcom montują gaz to wszystko tak plombują aby nie miał możliwości nawet ciut przestawić.
A jaki z tego morał Question Koledzy z Helmuci chcą się szybko nauczyć gazowania. Laughing
_________________


Chrysler Grand Voyager 3,3 2000r. LPG Stag 300
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedys intensywnie uzywalem butli gazowych do kuchenki(takich 11 kg). jadac kiedys kolejny raz napelnic zaczalem sie zastanawiac dlaczego cos tam jeszcze w srodku pluska. stanalem gdies na poboczu i odkrecilem butle na kasa. nie bardzo cos lecialo. postawilem butle do gory nogami...jaki wylecial syf to strach sie bac!!! jakas mieszanina wody z mazutem + straszny smrod!!! obawiam sie ,ze to samo mamy na dnie naszych zbiornikow. trza by zapytac lukiego-on napewno juz takie zbiorniki demontowal to bedzie wiedzial co w nich siedzi po latach.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozmawialem z lukim i mowil,ze w zbiorniku jest tlusty nalot na sciankach,rdza i grafit z filtrow na stacji oraz mazut.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja rozmawialem z kolesiem ktory pracowal na wielkiej rozlewni gazu - no i oni co jakis czas robia badania tego syfu na spektometrze czy innym urzadzeniu RTG i wyszlo ze jest w tym dziadostwie dosc duzo "plastiku" - o ile dobrze pamietam PCV, jest znaczna czesc wody z pary wodnej i inne jakies niepamietam co..jutro z nim pogadam - moze bedzie mial jeszcze jakis wydruk "co i jak" to zalacze skana Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group