www.asu.pl :: Zobacz temat - problem po przejściu na gaz.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

problem po przejściu na gaz.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pią Lip 29, 2005 22:23    Temat postu: problem po przejściu na gaz. Odpowiedz z cytatem

Witam,

Wróciłem z wakacjii z małymi problemami. Ale po kolei. Miałem problemy z gaśnięciem jeszcze przed wyjazdem- przy wykręcaniu świec okazało się, że jedna ma na wzdłuż izolatora cieńką kreseczkę - pęknięcie. Wymiana pomogła ale nie do końca. Przed wyjazdem w góry zatankowałem 64l gazu (zbiornik 100l - trochę mało ale co tam jedziemy) i w drogę. Silnik pracuje bez zarzutu. Jak skończył się gaz jeździłem na benzynie nie chcąc ryzykować tankowaniem u wujka Staszka w pierszej lepszej zagrodzie. Dojechałem do Dusznik i na Orlenie zatankowałem 61l gazu. Podjechałem jeszcze parę kilometrów i postój 2,5 godziny. Wracam do auta i odpalam silnik. W momencie gdy przechodzę na gaz - gaśnie. Jeszcze raz - znowu gaśnie. Trzecia próba - pracuje ale dziwnie. Włączam bieg - gaśnie, jeszcze trzy próby i poddaję się. Pojechałem trochę na benzynie, silnik dobrze rozgrzany więc próbuje jeszcze raz przejść na gaz - przeszedł ale zupełnie bez mocy. Nie może wskoczyć na 4 bieg, pod górę jedzie jak maluch z pełnym obciążeniem w środku i na dachu. Skończyło się na jezdzie mieszanej - pod górę na bezynie, z góry na gazie. W miarę jak wypalałem gaz silnik pracuje coraz lepiej. W dalszym ciągu jednak potrafi zgasnąć bez powodu. Mam podejrzenia co do skrętów w prawo, gdyż wtedy wyrażnie częściej gaśnie. Nie wiem czy zarzuca jakimś świnstwem ze zbiornika do przewodów, czy w parowniku coś się dzieje. W końcu zaczyna jeździć prawie normalnie, poza niespodzwiewanymi gaśnięciami. Dojechałem do Wrocławia i zatankowałem 71l gazu na Shell'u. Mały postój i jedziemy dalej. Wyjeżdzam ze stacji i po przejechaniu 500m znowu się zaczyna. Gaśnie, bez mocy... Przechodzę na benzynę i grzeję do Poznania. Po przejechaniu 100km przełączam na gaz i idzie normalnie. Znowu porzechodzę na bezynę - chcę sprawdzić ile pali. Przed Poznaniem znowu na chwilę przechodzę na gaz - przyspiesza normalnie. Znowu przełączam na benzynę. Dziś rano jadę na gazie jakby nic nie było. Wieczorem znowu ten sam problem. Po krótkim postoju na ESSO (dolałem benzynę) odpalam i po przejściu na gaz silnik gaśnie. Nawet nie trzeba ruszać z miejsca. Jeśli w trakcie jazdy ręcznie przełączę na gaz to silnik jak tylko wypali benzynkę to traci moc i po 4-8s gaśnie. Jak wspomniałem, na tym samym gazie miałem problemy tylko po zatankowaniu i dzisiaj po dolaniu benzyny. Czy spotkał się ktoś z takim zachowaniem silnika? Myślę, że można wykluczyć gaz (orlen i shell), tylko co wtedy - parownik, silnik krokowy, reduktor? W jaki sposób sprawdzić silnik krokowy? Silnik zachowuję się tak jak by nie dostawał gazu. Resztę instalacji to chyba już gazownik tylko.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Lip 30, 2005 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle,ze na poczatek powinienes spuscic szlam z parownika(srubka na jego dolnej czesci,czesto plastikowa) jesli oczywiscie twoj parownik posiada taka mozliwosc. potem wymien sobie filtr gazu-kilka zlotych i mozna to zrobic samemu.jesli te zabiegi nie pomoga wtedy trza do gazownia.napisz cos wiecej o instalacji(jaki typ,jaki komp ,parownik itp)
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sob Lip 30, 2005 11:40    Temat postu: Re: problem po przejściu na gaz. Odpowiedz z cytatem

Już wcześniej wykręcałem śrubę - pokapało trochę oleistej cieczy. Dzisiaj rano już nic nie wypłynęło. Filtr (z elektrozaworem) wymieniałem - przejechane około 1200km. Dzisiaj przy przełączeniu na gaz czasami przez kilka sekund jechał - potem znowu spadek mocy i gasł, najczęściej jednak odrazu spadek obrotów i gaśniecie. Sad
Instalację opisałem w wątku TYP INSTALCJI GAZOWEJ zapoczątkowanej przez JARECKA
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Sob Lip 30, 2005 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że parownik nie wydala z odpowiednią ilościa gazu, albo zanieczyścił ci się mikser
Sprawdź rurę między parownikiem a mikserem, może jakaś nieszczelnośc.
Można jeszcze sprawdzić silnik krokowy, a jak to nic nie pomorze to rozbierz parownik, mogła ci pęknąć jakaś spręzynka w środku albo coś innego. (mi raz spręzynka wyskoczyła ze swojego gniazda i auto -Polonez hłe hłe hłe- nie paliło)
Zresztą z gumami w parowniku też lubia sie dziać różne rzeczy, flaczeją, robią się klejące.

Wojtek
Windstar LX 3,8/95 zagazowany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Pon Sie 08, 2005 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie a sprawdzał ktoś sonde lambda czy poprawnie steruje praca silnika krokowego ?? Bo ten objaw jest dosyc podobny do uszkodzenia sondy aczkolwiek może byc to wina membramy w reduktorze również i silnika ktrokowego też możesz go wyjąć z weża wsadzić kawałek rurki zamiast niego na chwile po czym odpalić i obserwowac czy silnik krokowy dziala dodajac gazu i puszczajac powinien sie zamykac i otwierac a na wolnych obrotach pracowac plynnie gora/dol Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group