www.asu.pl :: Zobacz temat - Voyager `97 TD -Wyje przekładnia kierownicza. Regeneracja?.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Voyager `97 TD -Wyje przekładnia kierownicza. Regeneracja?.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Janky
*
*


Dołączył: Sep 05, 2008
Posty: 1

PostWysłany: Pią Wrz 05, 2008 0:45    Temat postu: Voyager `97 TD -Wyje przekładnia kierownicza. Regeneracja?. Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!.
Od kupna tego samochodu mam problem z chałasem dochodzącym z wspomagania układu kierowniczego. Z biegiem czasu to buczenie stało się coraz bardziej dokuczliwe. Pomyślałem, że będzie to pompa lub przekładnia kierownicza. Pojechałem do dwóch znajomych mechaników, żeby skonsultować temat. Zgodnie stwierdzili, że jest to pompa. Wymieniłem ją na używkę z 2000 roku. Po tej wymianie nic kompletnie się nie zmieniło. Płyn jaki wlałem, to ELF Matic do wspomagania układu kierowniczego i skrzyni automatycznej (czerwony). Sam osłuchałem dzisiaj jak to jest z tym wyciem. Na zewnątrz go nie słychać w ogóle, a przy pompie jest wszystko jak ma być (cichutko). Dźwięk jest słyszalny w zasadzie tylko we wnętrzu auta przy skręcie kierownicą na postoju i podczas jazdy i to nawet przy leciutkim skręcie na delikatnym łuku drogi. Domyślam się, że opinia dwóch mechaników była pochopna i błędna, a dla mnie niestety kosztowna. Teraz planuję regenerację we własnym zakresie. Moje pytanie:
Gdzie najlepiej tzn. najtaniej kupię komplet naprawczy przekładni kierowniczej?. Znalazłem tu: http://www.amerykany.pl/index.php?m=ass&s=zlpypgdljfh8o31utnozs65mcrhov2yc&id_ass=70688
Czy one na pewno się nadają do mojego auta (silnik VM 2,5TD)?.

Może ktoś orientuje się, czy czasem nie można kupic tego gdzieś taniej, bo zaczyna robić się z tego skarbonka. Widziałem jeszcze gdzieś w cenie 42zł podobne komplety, ale nie jestem pewien czy nie były one do Jeepa.

Jeżeli macie Szanowni Koledzy jakieś uwagi co do mojej słuszności regeneracji przekładni kierowniczej, to proszę pisać. Może ja się mylę, ale przecież raczej nic już nie pozostaje, co mogłoby taki nieprzyjemny efekt dawać?...
Jakieś odpowietrzenia czy coś w tym stylu raczej chyba nie?.
Pisał ktoś też o jakimś zaworze zwrotnym, ale to chyba też odpada?.
Bardzo proszę o poradę.
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group