www.asu.pl :: Zobacz temat - zaczęło szumieć łożysko w przednim kole!!!
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zaczęło szumieć łożysko w przednim kole!!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 23:22    Temat postu: zaczęło szumieć łożysko w przednim kole!!! Odpowiedz z cytatem

Wczoraj usłyszałem że lekko zaczęło szumieć, dziś już wyrażnie słychać szumiące łożysko i najprawdopodobniej jest to prawe łożysko które było wymieniane rok temu i zostało na nim przejechane 22tyś km. Było założone łożysko Timken co mnie dziwi jego szybkie złużycie.
Mam dwa pytania do Was. Jak długo mogę bezpiecznie jeszcze jeżdzić na takim szumiącym łożysku. Żadnych luzów nie ma.
Drugie pytanie co mogło spowodować że to łożyska zaczęło szumieć po 22tyś km, czy było za mocno dokręcone?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z szumiącami łożyskami zrobiłem w życiu kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam bo w lipcu planuje wyjazd do elbląga a to jest 660km w jedna strone i tak się zastanawiam czy teraz na gwałt sprowadzać łożysko i wymieniać czy na spokojnie jak wróce.
Dodam że to łożysko tak wygląda

_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Cze 27, 2008 5:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

22kkm to bardzo malo jak dla lozyska lozyska!napewno zalozony zostal timken? no a tak na marginesie to jest lozysko 2 rzedowe, i zeby dobrze pracowalo musi byc mocno skrecone poloska, wiec jesli miales je skrecone to najprawopodobniej uszkodzeniu ulegl uszczelniacz i lozysko dostalo syfu...dziwne jest tylko to ze zaczelo huczek z
"dnia na dzien"(przynajmniej tak odczytalem posta) - bo lozysko zuzywa sie "liniowo" a nie "skokowo". napewno to lozysko a nie np. zapieczony zacisk,huczacy przegub itp?
co do samej jazdy to mozesz smialo jezdzic - nic ci nie bedzie oprocz nerwow i stresu ze zaczyna coraz glosniej huczec.
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Cze 27, 2008 6:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz może to huczeć np. lewe łożysko a dzwięk tam sie przenosi że wydaje mi się że prawe. W ten czas kiedy było wymienianie łóżysko była rónież wymieniana cała prawa i lewa półoś ale łożysko tylko po prawej stronie. Dodatkowo na prawej półosi jest łożysko wspierające bo ta półoś jest dość długa i cholera żeby sie nie okazało że to ono nagle padło.
Napewno było założone łożysko Timken.
Jak teraz się upewnić które łóżysko padło?
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Pią Cze 27, 2008 7:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak mi podacie symbol i ewentualnie wymiary to mogę się zorientować co do łożysk bo mam dostęp do łożysk każdej firmy i to sporo taniej.
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Cze 27, 2008 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
Jak teraz się upewnić które łóżysko padło?


podnies na lewarku dana strone i zakrec kolem..jesli bedzie padniete lozysko to napewno uslyszesz ze huczy. dla pewnosci mozesz odkrecic i sciagnac zaciski(wyeliminujesz tarcie klockow). jesli mimo to ciezko bedzie stwierdzic ktore to lozysko to niech jedna osoba kreci kolem/poloska a ty wez kawalek prostego kija, przytkaj jeden koniec w okolice lozyska a drugi do ucha i wtedy uslyszysz dokladnie ktore huczy.
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pią Cze 27, 2008 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

benchi napisał:
Jak mi podacie symbol i ewentualnie wymiary to mogę się zorientować co do łożysk bo mam dostęp do łożysk każdej firmy i to sporo taniej.


Timken 510028 Ball Bearing Bore=1.8504" Outer Diameter=3.189" Width=2.0866" Inner Race Radius=0.1772" niestety ale mam tylko wymiary w calach.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Przemok
*
*


Dołączył: Jun 12, 2008
Posty: 133
Skąd: Opole

PostWysłany: Pią Cze 27, 2008 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak podniesiesz przód, to sprawdź jeszcze czy nie ma za dużego "luzu" - jak nie to jeszcze trochę pojeździsz.
_________________
Grand Voyager Town&Country 3,8 2002 Grand Voyager Town&Country 3,8 1997 lpg/pb sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Pią Cze 27, 2008 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każde łożysko można załatwić jak się je za mocno dokręci.
Łożyska piast też mają określoną siłę z jaką powinno się je dokręcać - patrz manual.
Smutne jest to, że nie każdy mechanik o tym pamięta !
Żeby pozwolić sobie na dokręcanie na oko trzeba mieć bardzo duże a wręcz ogromne doświadczenie i sporo odwagi żeby się później tlumaczyć klientowi.
Kiedyś wulkanizator załatwił mi tak piastę w Grand Prixie - przy naprawie opony stwierdził luz na piaście to sobie ją dokręcił i nic nie powiedział, a po jakimś czasie padła piasta.
No cóż kolo chciał dobrze, ale piastę musiałem wymienić.
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Pią Cze 27, 2008 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wader ja nie dałbym wulkanizatorowi np:wymienić rozrząd bo na pewno to by się tragicznie skończyło Laughing Laughing łożyska dociąga się momentem jak za mocno to lada dzień po łożyskach i na odwrót to samo i producent łożysk jest też ważny są to części precyzyjne i tolerancję muszą trzymać i materiał też musi być odpowiedni,dociągnięcie według zaleceń =sukces.Chinszczyzny nie proponuję ,szkoda swojego czasu,co mnie wkurza że niektóre marki łożysk produkowane są w chinach pod nazwą dostawcy europejskiego Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Cze 28, 2008 8:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co cie w tym dziwi? przeciez wiele rzeczy jest tam produkowane i nie jest to jednoznaczne z ich niska jakoscia. jak sobie taki np. timken tam otworzyl fabryke to nie myslisz chyba,ze robia tam jakies gnioty ,ktore sie rozlatuje po 5 tys km. rezim technologiczny w szanujacej sie firmie jest taki sam niezaleznie od tego gdzie znajduje sie zaklad produkcyjny. co innego podrobki(z czego chiny slyna) czyli np. lozyska timken produkowane rzez firme xing-yu bez wiedzy timkena Laughing
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Sob Cze 28, 2008 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście masz rację esdarek,jakościowo wychodzą z fabryki po tych samych kontrolach jakości TIMKENA,tylko tych firm co dbają o tradycję wykonania jest jak ziarko piasku na pustyni,jeśli chodzi o timkena to i tak zauważyłem różnice może nie w wykonaniu łożyska o kierunku wytrzymałościowym ale jest-dlaczego na zakupionym łożysku Tim.jest występlowany numer i nie ma oznaczenia kraju(chyba by się nie wtydzili że łożysko składane jest w chinach)dziś kupiłem z 6 szt po stówce jedno,a zużyte miały wyryte USA dosłownie numer wtłaczany no i te USA mówi samo za siebie Laughing Laughing a china już nie wyciśli(to moje osobiste sugestie)
Poza tym łożyska tej firmy są bardzo dobre - polecam warto troszkę więcej dać wytrzymają więcej na naszych dziurawych drogach.
Jeśli ktoś chce mogę zrobić fotkę jednego i drugiego takiego samego łożyska timkena-z małą różnicą w wydruku numeru. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Cze 28, 2008 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze nie pisza jaki to kraj bo po prostu sa z fabryki timkena w sosnowcu?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Nie Cze 29, 2008 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie na tym łożysku Timken które zostało założone był wyryty numer części oraz MADE IN USA Exclamation
W dniu kiedy to łożysko było wymieniane również były wymienione obydwie półosie czyli lewe stare łożysko tez było dokręcane.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 8:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek sprawdz dokładnie powierzchnie bierzni tego łożyska czy niema mikro wrzerów,nigdy nie dokupiłem u nas takiego łożyska z made in usa zawsze te łożyska były z demontażu(producent je montował)były usa,made in france ,tylko w orginalnych zestawach naprawczych można się spodkać z takim oznaczeniem,możliwe że przekręcili cię na tym łożysku zobaczyli na oko że jest ok i zostawili oczywiście abyś nie zadawał oytań wpisali ci wymianę. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lutek34 napisał:
benchi napisał:
Jak mi podacie symbol i ewentualnie wymiary to mogę się zorientować co do łożysk bo mam dostęp do łożysk każdej firmy i to sporo taniej.


Timken 510028 Ball Bearing Bore=1.8504" Outer Diameter=3.189" Width=2.0866" Inner Race Radius=0.1772" niestety ale mam tylko wymiary w calach.


No i jest problem. Nr 510028 to numer części Nissana. Wymiary tego łożyska to: średnica wew 47mm, zew 81mm, szerokość 53mm. Na zdjeciu, które wkleiłeś powyżej masz łożysko z japońskiej firmy NTN. Jeżeli masz możliwość powiększenia tego zdjęcia i podglądnięcia oznaczenia NTN to byłoby łatwiej.
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lift napisał:
Lutek sprawdz dokładnie powierzchnie bierzni tego łożyska czy niema mikro wrzerów,nigdy nie dokupiłem u nas takiego łożyska z made in usa zawsze te łożyska były z demontażu(producent je montował)były usa,made in france ,tylko w orginalnych zestawach naprawczych można się spodkać z takim oznaczeniem,możliwe że przekręcili cię na tym łożysku zobaczyli na oko że jest ok i zostawili oczywiście abyś nie zadawał oytań wpisali ci wymianę. Evil or Very Mad


Lift ja sobie sprowadzałem to łożysko z USA.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zmienia to co opisałem wcześniej -powinni do naszych sklepów ściągać takie łożyską,przecież dolar spadł Question Jednak coś jakoś nie dowierzam tym bez wpisu kraju produkcji japan jest ale china nie ma nic ja załozyłem nie do samochodu ale do maszyny bez usa i zobaczymy ile wytrzyma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wader71
*
*


Dołączył: Oct 30, 2006
Posty: 889
Skąd: -=Wrocław=-

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lift napisał:
wader ja nie dałbym wulkanizatorowi np:wymienić rozrząd bo na pewno to by się tragicznie skończyło Laughing Laughing


lift myślisz, że tego nie wiem Very Happy ? Ja tego kolesiowi nie zleciłem ; on po prostu sam dokręcił przy okazji naprawy koła, bo był luz - chciał dobrze tylko nie wiedział o momentach jakie powinny być albo cisnął aż mu w łokciu nie strzeliło Laughing
_________________
Pontiac VIBE '04 LPG-Luky
Chlopaki maja Pontiaki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Pon Cze 30, 2008 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ufff myślałem że rozrząd ci poprawiał jak mu pyka w kościach zaproponuj mu wapno w tabletkach napewno ma braki Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Wto Sie 19, 2008 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i okazało się że to nie łożysko szumiało tylko rozbite szkło prawej przedniej obrysówki, wymieniłem na nową i nie ma szumienia.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group