www.asu.pl :: Zobacz temat - Pilnie potrzebna pomoc - Chrysler Neon
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pilnie potrzebna pomoc - Chrysler Neon

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Artax
*
*


Dołączył: Jul 06, 2005
Posty: 3

PostWysłany: Sro Lip 06, 2005 0:54    Temat postu: Pilnie potrzebna pomoc - Chrysler Neon Odpowiedz z cytatem

witam,
od niedawna jestem wlascicielem chryslera neona 2.0 sohc 16v rok prod.1996 i mam z nim pewien problem... po przejechaniu jakis 30/40 kilometrow zagrzewa mi sie silnik do maximum a potem przez zbiorniczek wyrownawczy wycieka mi wrzaca woda... wpierw myslalem ze to moze cos z wlacznikiem radiatora ale ten chodzi bez problemu (podlaczylem go tak zeby mi od razu po odpaleniu samochodu ochladzal silnik). Okazalo sie jednak ze to nie wiatraczek, kolejna mysl uszczelka pod glowica, ale bylem u mechanika i sprawdzal kilka rzeczy i stwierdzil ze raczej wszystko w porzadku... zostal termostat, no i dzis chcialem z kolega go wymontowac a tam... nic, nie ma termostatu wiec samochod nie powinien sie nagrzewac wogole... co moze byc zle? czyzby zapchana chlodnica? a moze cos innego, bardzo prosze o rade co moze sie dziac z tym pieknym samochodem. Z gory dziekuje.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Sro Lip 06, 2005 2:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To rzeczywiście wygląda na źle pracującą chłodnicę. Może być zakamieniona. Znajomy tak miał i wsypaliśmy specjalny preparat do czyszczenia i odkamieniania układów chłodzenia, potem kilkadziesiąt kilometrów na wodzie z tym preparatem i zlaliśmy płyn i wlaliśmy nowy. Do teraz wszystko jest OK, ba nawet skrzynia automat zdecydowanie lepiej pracuje.
Jeżeli masz wodę w układzie, a nie płyn to napewno masz kamień i trzeba to zlikwidować. Potem koniecznie zalej dobry płyn (jak najwyższa temperatura gotowania się go) i załóż termostat mimo wszystko. Na płynie nie oszczędzaj w amerykańcach to bardzo wżne. (absolutnie nie woda)
Pozdrawiam
_________________
Lincoln Town Car 2003
Ford Expedition 2003 Eddie Bauer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Artax
*
*


Dołączył: Jul 06, 2005
Posty: 3

PostWysłany: Sro Lip 06, 2005 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za rade, tak tez zrobie, a moze jakies nazwy plynow? Byle nie polskie bo mieszkam w GB. Jeszcze raz dzieki.
pozdrawiam

p.s
czy zamiast proszku mzoe byc plyn?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomcio-td
*
*


Dołączył:
Posty: 220
Skąd: Słowackiego 9/40

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 3:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie pamiętam nazwy, ale na pocieszenie nie był to polski preparat Very Happy
Nie mam jak sprawdzić nawet bo czasowo przebywam w Chinach, a wracam dopiero za kilka miesięcy.
Może ktoś z forumowiczów się będzie orientował Confused
Pozdrawiam
_________________
Lincoln Town Car 2003
Ford Expedition 2003 Eddie Bauer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zyzo
*
*


Dołączył: Feb 01, 2005
Posty: 137
Skąd: Stolyca

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byle nie DexCool bo zlatwisz uszczelke pod glowica,
byle nie Borygo bo bedzie j.w.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Artax
*
*


Dołączył: Jul 06, 2005
Posty: 3

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupilem Radiator Cleaner'a firmy Liqui Moly, z tego co sie orientuje bardzo dobra firma. Jutro bede czyscil chlodnice zobaczymy, mam nadzieje ze to to. Dzieki wszystkim, bede jeszcze tutaj pisal rezultat, do zobaczenia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Cycholek
*
*


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 18
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Lip 08, 2005 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak przy okazji sprawdź jeszcze pompę wody Smile
_________________
pozdrawiam Cychol Very Happy
na razie Citroen XM 3,0 V6, automat, exclusive
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group