www.asu.pl :: Zobacz temat - koło dojazdowe w Voyku
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

koło dojazdowe w Voyku

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
shershen
*
*


Dołączył: Oct 05, 2007
Posty: 41

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 9:28    Temat postu: koło dojazdowe w Voyku Odpowiedz z cytatem

witam,
mam mały problem zkołem zapasowym w voyku (1997), szukałem na forum ale nie znalazlem nic w tym temacie.

KOło jest pod podłogą odkręcane od góry z bagaznika.
I tu mam problem - według instrukcji wystarczy trochę odkręcić i blokada po słyszalnym kliknięciu puszcza koło.
U mnie kliknięcie słychać ale blokada nie puszcza koła, dalsze krecenie powoduje tylko wysuwanie sie stalowej linki która wychodzi z blokady na której przymocowane jest kkolo pod podłoga.

Moze komuś trafił sie podobny przypadek? niechce na razie robić nic na siłe zeby nie urwać całego mocowania.
Pomozcie bo na wakacje tak nie moge jechac...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stara guma pod wpływem temperatury lubi się kleić, zwłaszcza jeśli ktoś konserwował auto lub dojazdówki nigdy nie używał. Jak linka zejdzie, pociągnij koło w dół. Uważaj bo dojazdówka nie jest lekka.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
shershen
*
*


Dołączył: Oct 05, 2007
Posty: 41

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolo od podlogi odchodzi, trzyma jakas blokada, taki pret przez ktory przechodzi linka nie puszcza....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to tak:
kręcisz tak długo aż wyciągniesz sobie koło prawie przed zderzak, żeby było wygodniej. Ustawiasz je tak, żeby ten plastikowy element był wyciągnięty ze środka koła. Zsuwasz, nazwijmy to skrzydełko, uchwytu do tył na linke i wtedy cały uchwyt robi się mniejszy, dwuczęściowy i możesz go przełożyć przez otwór w feldze.
Chyba o to Ci chodziło.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz zapieczoną (zardzewiałą )blokadę opuszczania koła.Musisz trochę popuścić koło (zeby ta linka się trochę wysuneła)obrócić ten plastikowy motylek tak aby kolo niego przez otwór w feldze zobatrzyć pionową blaszkę do której przymocowany jest cienki drut.Trzeba ją podwarzyć wkrętakiem plaskim i wtedy koło puści.Potem wystarczy nasmarować smarem i będzie działało jak nowe Razz Do zrobienia tego dobrze by było mieć kanał.Ta blaszka jest po lewej stronie (na 9-tej) stojąc z tyłu auta twarzą w przód Very Happy
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group