www.asu.pl :: Zobacz temat - tankowanie w Italii
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

tankowanie w Italii

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
maciek_dm
*
*


Dołączył: Aug 17, 2007
Posty: 49

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 12:55    Temat postu: tankowanie w Italii Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich serdecznie!

w niedługim czasie planuję podróż swoim Voykiem do Włoch; mam instalację gazową, ale ktoś sprzedał mi info, ze np. w Italii mają koncówki do tankowania o innej średnicy i że trzeba zakupić przejściówkę; w związku z tym mam prośbę do osób, które juz tankowały na zachodzie, o informację, czy ten problem faktycznie tam występuje i jak sobie z nim poradziły.

z góry dziekuję za podzielenie się ze mną wiedzą na ten temat.

pozdrawiam serdecznie

maciej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat w Italii końcówki są takie same jak u nas bo adoptowaliśmy ich system. Za to po drodze możesz napotkać inne systemy. Inny jest w Niemczech, w Holandii (ale to akurat nie po drodze).
Poniżej jest link do aukcji z allegro gdzie masz redukcję do gazu:

http://www.allegro.pl/item331418870_lpg_redukcja_przejsciowka_adapter_uniwer_eu_ss.html

Sam muszę ją zakupić na dniach.
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maciek_dm
*
*


Dołączył: Aug 17, 2007
Posty: 49

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piękne dzięki, już zakupiłem!!!!

pozdro

maciek

benchi napisał:
Akurat w Italii końcówki są takie same jak u nas bo adoptowaliśmy ich system. Za to po drodze możesz napotkać inne systemy. Inny jest w Niemczech, w Holandii (ale to akurat nie po drodze).
Poniżej jest link do aukcji z allegro gdzie masz redukcję do gazu:

http://www.allegro.pl/item331418870_lpg_redukcja_przejsciowka_adapter_uniwer_eu_ss.html

Sam muszę ją zakupić na dniach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wmarek65
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 1049
Skąd: Małopolska

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Słowacja ,Węgry,Czechy, Austria,Słowenia,Chorwacja,Włochy mają te same końcówki do tankowania co u nas ,nie trzeba żadnych adapterów .Tankowałem w tych krajach i zawsze końcówka pasowała Wink W niemczech można spotkac system holenderski ale przewaznie mają tą redukcje (główni klienci to polacy) czasem w nocy chcą kaucje za końcówkę ale nie na wszystkich stacjach,
Na Allegro opisy tych redukcji są takie żeby ci się wydawało że wyjeżdzając za granice musisz miec tą redukcje Laughing
_________________
--------------------------------------------------
Chrysler Grand Voyager AWD 3,8 2000 +sek Landi Renzo Omegas
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
benchi
*
*


Dołączył: Jan 17, 2008
Posty: 575
Skąd: Janików

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że nie trzeba mieć tej redukcji ale spotkałem się z sytuacją, że akurat nie było i musiałem na benzynie jechać. Wychodzę z założenia, że lepiej mieć niż się prosić...
_________________
36 Plaskaczy - Dawno, dawno temu
Ford Windstar - Trochę później
Ford Explorer - Jeszcze później
Chevrolet Blazer - Całkiem niedawno
Ford Explorer - Dopiero co sprzedany
Co następne? Kto wie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
CRAZY-LER
*
*


Dołączył: Sep 29, 2007
Posty: 85
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli będziesz jechał przez Austrię via Wiedeń to masz tylko jedną stację z gazem więc tankuj do oporu - 104 km za Wiedniem ,w kierunku Grazu , znak miejscowości Loipersdorf, stacja Agip. Zjazdy na stację z obu kierunków autostrady uważaj nie przegap bo będziesz pomykał na benzynie pół Austrii, nastepna stacja z gazem kilkadziesiąt kilometrów za granicą włoską. A w Itali dużostacji prawie jak u nas i końcówki oczywiście pasują. Jeżeli będziesz podróżował np. po Niemczech , Francji to się przygotuj że sam sobie musisz zatankować gaz ,więc się nie zdziw. Stacji w Niemczech ostatnio przybyło więc dałem radę nawet z 40 litrowym zbiornikiem przez cały Reich. .Za to we Francji duzo gazu i jeden z droższych w Europie. W necie znajdziesz rozpiskę stacji i aktualnych cen w Europie. Sporo stacji zamykają ale powstają nowe.
_________________
CHRYSLER Town&Country 3,8 2002 + LPG "SE-KWĘKA"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maciek_dm
*
*


Dołączył: Aug 17, 2007
Posty: 49

PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CRAZY-LER napisał:
Jeżeli będziesz jechał przez Austrię via Wiedeń to masz tylko jedną stację z gazem więc tankuj do oporu - 104 km za Wiedniem ,w kierunku Grazu , znak miejscowości Loipersdorf, stacja Agip. .


bardzo Ci dziękuję za Twoje cenne uwagi. Za kilka dni wyjeżdzam w podróż, więc bede miał możliwość sprawdzenia tego miejsca. Zaraz też wpiszę sobie to miejsce do GPSa. A czy nie wiecie czasem czy jest możliwość sciągnięcia sobie na gps całej bazy stacji lpg z danego kraju/ Europy?

pozdrawiam

maciej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cZyNo
*
*


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 233

PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 8:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest taka mozliwość, ze strony http://www.gas-tankstellen.de/ tylko trzeba konwertować go gps'a jaki uzywasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maciek_dm
*
*


Dołączył: Aug 17, 2007
Posty: 49

PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cZyNo napisał:
jest taka mozliwość, ze strony http://www.gas-tankstellen.de/ tylko trzeba konwertować go gps'a jaki uzywasz


Ja mam Gramina, musze sie kogos poradzic jak to sie robi bo nie mam pojecia.................
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cyberda_
*
*


Dołączył: May 09, 2008
Posty: 641
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Cze 17, 2008 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka lat temu przejechałem Włochy aż pod samą Sycylię i z tankowaniem nie bylo problemów, a autko spalilo ponad litr na 100 mniej niż u nas (chyba mają lepszy gaz). Czasmi musisz dłużej poczekać na obslugę - Włosi to straszne lenie i się im nie spieszy - na jednej stacji nalewacz przyjechał do mnie ... na rowerze choc miał zaledwie z 60 metrów do tanowiska tankowania (myślałem że ze śmiechu wpadnę pod auto).
CRAZY-LER z tą stacją za Wiedniem ma rację - bardzo łatwo ją minąć, a potem z LPG kicha.

Pozdrowionka
_________________
DODGE Grand  Caravan SPORT 3,3 LPG model 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group