www.asu.pl :: Zobacz temat - Pęknięty tłoczek zacisku hamulca
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pęknięty tłoczek zacisku hamulca

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 16:45    Temat postu: Pęknięty tłoczek zacisku hamulca Odpowiedz z cytatem

Witam,co dopiero zrobiłem głowice w voytku a teraz chyba czas na zawieszenie i hamulce.Rozebrałem zaciski w celu wymiany klocków(podczas hamowania słyszalne tarcie,myślałem że to szczęki już do blachy doszły)ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem pęknięty tłoczek zacisku- czy ktoś wie z czego jest wykonany bo matariał przypomina mi jakiś spiek typu kamionka(z wyglądu przypomina preszpan),kosztuje około 100 zł może ktoś w okolicy mazowieckiego ma taki tłoczek na sprzedanie.Jeśli nic tańszego nie znajdę prawdopodobnie wytoczę sobie nowy z pręta chromowanego fi 60 materiał mam za darmo,myślę że nie będę miał problemów typu zapieczenie tłoczka w zacisku. Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o rany jeszce czegos takiego nie czytałem dla paru złotych robic cos samemu cos co nie ma homologacji badań wytrzymalościowych cisnieniowych temperaturowych i jakosciowych przeciez tam dzialaja te wszystkie czynniki siła, temperatura, sciskanie, itp
i to w UKLADZIE HAMULCOWYM ....
nie ładnie nie ładnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie byłoby tak żle pręty posiadam z regenerowanych siłowników hydraulicznych,wytrzymują bardzo duże naprężenia (ciśnienie 200 bar),ale pomysł uleciał jak przypomniało mi się że mam zaciski od scorpiaczka - suwmiarka w rękę no i strzał w dziesiątkę PASUJE!!!Drobny szczegół(przy montażu na nowych klockach uszczelniacz gumowy nie wchodzi w rowek tłoczka)ale na lekko zużytych a brakuję dosłownie 2 mm byłoby wszystko oki.
Co do materiału tłoczka wykonany z nie znanego mi materiału chodzi o rozszerzalność cieplną,wątpię czy chodzi o wagę przecież to nie formuła tylko van.
Aha oferowane mi tłoczki też już są sprzedawane z metalu.
Złożyłem,wykonałem jazdę próbną,wszystko gra bez zarzutu,zaoszczędzone kilka grosików. Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group