www.asu.pl :: Zobacz temat - klimatyzacja w Chryslerze Stratusie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

klimatyzacja w Chryslerze Stratusie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
rallytrac



Dołączył:
Posty: 0
Skąd: krakĂłw

PostWysłany: Pią Sie 27, 2004 17:14    Temat postu: klimatyzacja w Chryslerze Stratusie Odpowiedz z cytatem

Czy wiecie jak dobrze naprawić klimatyzacje w Chryslerze Stratusie ? W autoryzowanym serwisie miałem już 3 razy na gwarancji wymieniany kompresor klimatyzacji. Gwarancja sie skończyła i on sie znowu zepsuł... Co jest grane ? Confused
_________________
sprzedaje nowe cześci zawieszenia i eksploatacyjne...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pią Sie 27, 2004 22:39    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Jesli byla juz wymieniana 3 razy to nalezy poszukac przyczyny takich uszkodzen. Jesli w sprezarkach siada np. przedni uszczelniacz to przyczyną moze byc zabity uklad klimatyzacji. Jednak mało kto wie , że układ klimatyzacji się czyści ( mało firm posiada taki sprzęt ). Co 2 lata nalezy robić także przegląd klimatyzacji.
Napisz co dokladnie "siada" w tych sprężarkach.

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Piotrek
*
*


Dołączył:
Posty: 124

PostWysłany: Sob Sie 28, 2004 11:19    Temat postu: klima Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie będziesz miał za duże opory przepływu czynnika co prowadzi do przegrzewania sie sprężarki lub druga możliwość żle działający zawór wtryskowy który z kolei zalewa sprężarke ciekłym czynnikiem opisz dokładniej co sie dzieje ze sprężarką czy sie grzeje czy jest mokra lub cała zimna w czasie pracymoże wtedy coś wymyśle. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rallytrac



Dołączył:
Posty: 0
Skąd: krakĂłw

PostWysłany: Sob Sie 28, 2004 12:51    Temat postu: Sprężarka Odpowiedz z cytatem

Jakby to rzec ponieważ wymieniano je na gwarancji nie wiem co było. Generalnie zaczynała głośno pracować - kompresor. Ostatnia po zimie przy próbach doładowania czynnikiem chłodzącym hałasowała okrutnie. Na wakscje pojechałem bez tego gazu i w tej chwili nie ma ciśnienia w przewodach - jest cicho i gorąco w aucie bo klima nie działa. Mam mozliwośc zakupu tanio spreżarki ale obawiam się że po wymianie szlag ja trafi jak poprzednie. Podobno powinno sie przy wymianie oczyścić przewody z opiłków po zatarciu kompresora ale w Chryslerze tweirdzą ze wg instrukcji nie trzeba...
_________________
sprzedaje nowe cześci zawieszenia i eksploatacyjne...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Piotrek
*
*


Dołączył:
Posty: 124

PostWysłany: Nie Sie 29, 2004 8:25    Temat postu: klima Odpowiedz z cytatem

Hmm. po takiej dawce informacji nadal obstawiam przy tych dwóch opcjach ze skłonnościa do zabitych przewodów klimy trzeba wymienić filtr wszystko przedmuchać azotem o koniecznie sprawdzić zawór przy parowniku (niewiem czy jest tam mały filterek zajmuje sie dokładnie klima stacjonarną) dopiero wtedy zamontować nową sprężarke wpiąć zegary na ssanie i tłoczenie i dokładnie nabić klime jeśli będzie dobrze a znowu padnie to jest coś w instalacji co powoduje uszkodzenia np. opiłki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rallytrac



Dołączył:
Posty: 0
Skąd: krakĂłw

PostWysłany: Pon Sie 30, 2004 9:19    Temat postu: Właśnie opiłki Odpowiedz z cytatem

Wszystko było wymieniane przy drugiej awarii (cała klima oprócz przewodów... Właśnie opiłki to samo powiedział inny fachowiec od klimy jak sie ich pozbyć bo w serwisie chyba nie wiedzą ....
_________________
sprzedaje nowe cześci zawieszenia i eksploatacyjne...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Piotrek
*
*


Dołączył:
Posty: 124

PostWysłany: Pon Sie 30, 2004 21:07    Temat postu: klima Odpowiedz z cytatem

Przed samą sprężarką trzeba zamontować filtr zanieczyszczeń stałych na średnice co najmniej 15mm a najlepiej 18mm tylko jest jeszcze mały problem dla chłodnictwa czy klimatyzacji stacjonarnej takie coś kupujesz za małą kase a do samochodówki nawet niewiem czy coś takiego istnieje musisz popytać wrazie czego daj znać wyśle ci taki z nakrętkami. ale nie mam końcówek ale to chyba bez problemu załatwisz w jakimś serwisie. Nie mam za bardzo już pomysłu jak ci pomóc. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group