www.asu.pl :: Zobacz temat - Przekładnia linki szybkościomierza w skrzyni AX4S (Windstar)
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przekładnia linki szybkościomierza w skrzyni AX4S (Windstar)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Kupię nowe/używane
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
stewoj
*
*


Dołączył: Dec 12, 2006
Posty: 34

PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 10:53    Temat postu: Przekładnia linki szybkościomierza w skrzyni AX4S (Windstar) Odpowiedz z cytatem

Witam
Może komuś zostały resztki używanej skrzyni z Windstara 3,8 / 95. Np. po remoncie.
Poszukuję zębatek napędzających linkę szybkościomierza i czujnik prędkości. Mogę przesłac zdjęcia. Duża zębatka jest na dyferencjale, mała (ślimak) na osi czujnika. Chociaż nie jestem pewien czy pasowałyby z innych modeli (3,0 lub późniejsze) również będe wdzięczny za kontakt. Może okaże się że są takie same.
_________________
Stefan - Gliwice
Windstar LX /95/3,8
(gaz tylko w kuchni)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zadam pytanie przy okazji:
czy przez te czesc masz jaki objawy blednie pracujacej skrzyni??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stewoj
*
*


Dołączył: Dec 12, 2006
Posty: 34

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 7:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha, ewidentnie błędne !
Tak się składa, że na kroćcu wyjściowym linki prędkościomierza umieszczony jest czujnik VSS (vehicle speed sensor) i jeżeli nie kręci się linka, czujnik nie podaje sygnału o prędkości do komputera i komputer nie pozwoli na włączenie 3go i 4go biegu. Jedzie tylko "do dwójki".
W początkowej fazie usterki przekładnia nie działała tylko przy zimnej skrzyni i było jak wyżej. Po nagrzeaniu "załapała" i wszystko działało ok.
Towarzyszyło temu rytmiczne wahanie wskazówki prędkościmierza więc myślałem że to tylko linka sie ukręca. Rzeczywistość jednak okazała się bardziej brutalna...
Ps. Puściłem ten wątek również w dziale "skrzynia" w nadziei, że może tam przeczyta ga posiadacz poszukiwanej przeze mnie części.
_________________
Stefan - Gliwice
Windstar LX /95/3,8
(gaz tylko w kuchni)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a widzisz czemu pytam:
czytales moze moje posty?odnosnie objawów skrzyni?u mnie tez wskazówka skacze
i zdarza sie tez ze np. stoje na P na autostradzie spie w aucie silnik chodzi by bylo cieplo w kabinie spie z 30 minut pozniej probuje jechac i auto glupieje miedzy 3,4 a 2 po 15-20 km jest ok
i jeszcze jeden objaw po zatrzymaniu czasami nie mam 1 wskakuje ona po paru sekundach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stewoj
*
*


Dołączył: Dec 12, 2006
Posty: 34

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o "głupienie" między 2-3-4 to potwierdzam że tak właśnie się działo. Chociaż bardziej między 2-3. Mój pierwszy test był następujący: Unieś i podeprzyj przód samochodu tak, żeby koła mogły się obracać swobodnie. Otwóż maskę, rozepnij linkę do szybkościomierza na łączeniu pośrednim. Na szczęście w tym aucie linka składa się z dwóch części a ich łączenie jest w okolicy końca skrzyni biegów tam, gdzie jest bagnet do sprawdzania pozomu oleju. Dostęp trochę trudny ale da się. Uruchom silnik i daj na "1" (jeśli dasz na "D" to może szaleć z biegami) puść hamulec i niech sobie swobodnie kręci. Wtedy weź laterkę i poświeć do pancerza od strony skrzyni i zobacz czy linka wewnątrz się kręci i czy kręci się płynnie. W ten sposób możesz sprawdzić czy od strony skrzyni jest ok. Ja tak zrobiłem i u mnie się nie kręciła mimo obracania kołami.
Ważne: zrób ten test przy zimnym silniku (skrzyni) bo jak piszesz to właśnie wtedy występuje usterka.
Jeśli chodzi o opóźnone właczanie jedynki to zdecydowanie nie potwierdzam. Uszkodzenie przekładni nie może mieć na to wpływu bo na postoju tam się nic nie kręci (V=0 km/h) U mnie wchodziła idealnie.
Rozbiórka skrzyni potwierdziła uszkodzenie przekładni. Przebieg 220 tyś.
Opisany przeze mnie test możesz zrobić bo jest stosukowo prosty i nie wymaga dużego nakładu pracy i czasu. Ale szczerze mówiąc nie sądzę abyś miał tą samą usterkę. I jeszcze jedno: u mnie nawet przy dużych skokach wskazówki (20-30 km/h) skrzynia działała dobrze. Dopiero gdy prędkościomierz wogóle nie działał (0 km/h) zaczynały się problemy z przełączaniem biegów.
_________________
Stefan - Gliwice
Windstar LX /95/3,8
(gaz tylko w kuchni)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sad ale żeście mi dali do myślenia !!?? Idea u mnie w "winim" też lekko drży wskazówka prędkościomierza ! - to może mieć wpływ na pracę skrzyni ?? Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stewoj
*
*


Dołączył: Dec 12, 2006
Posty: 34

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie spokojnie, zwacam uwagę na 2 fakty:
1. moja skrzynia przejechała 220 tyś km.
2. w 9 na 10 przypadków drżenie wskazówki spowodowane jest
złą pracą samej linki. Dlatego pierwotnie myślałem że to tylko kewstia jej wymiany.
Powtarzam stanowczo: problemy z biegami zaczęły się dopiero gdy prędkościomierz całkowicie przestał działać a nie gdy drżała wskazówka. Z podskakującą wskazówką przejeździłem chyba z 10 tyś km i skrzynia działała znakomicie. A więc bez paniki...

Czekam na pomoc w zdobyciu części, ale na pytania również będę odpowiadał.
_________________
Stefan - Gliwice
Windstar LX /95/3,8
(gaz tylko w kuchni)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
orzech
*
*


Dołączył: Nov 16, 2007
Posty: 337
Skąd: Chorzów

PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stewoj !! tu masz numery telefonów na części do Fordów nowe i używane :
0-61-830-50-54 ; 0-609-730-494 ; 0-601-750-250
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stewoj
*
*


Dołączył: Dec 12, 2006
Posty: 34

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za numery telefonów. Rzeczywiście w Poznaniu mieli takie zebatki z rozebranej skrzyni jak nówki. Kontakt miły, przy okazji kupiłem parę innych części w dobrym stanie. Polecam wszystkim "Windstarowcom"
_________________
Stefan - Gliwice
Windstar LX /95/3,8
(gaz tylko w kuchni)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 7:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tym niedzialajacym predkosciomierzem to chyba tez nie jest tak....
..nie wiadomo od czego to jest zalezne ja zrobilem z 15 tys km bez linki i bylo wszytko ok z biegami
widocznie odczyt elektroniki wystarcza dla skrzyni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stewoj
*
*


Dołączył: Dec 12, 2006
Posty: 34

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2008 8:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie ---> bez linki, ale ze sprawną przekładnią nadajnika który dziłał. To tam znajduje się czujnik, a nie w szybkościomierzu. Powtarzam: ja miałem uszkodzoną przekładnię w skrzyni i nie kręcił się magnes w czujniku.
_________________
Stefan - Gliwice
Windstar LX /95/3,8
(gaz tylko w kuchni)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Kupię nowe/używane Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group