www.asu.pl :: Zobacz temat - wymiana filtru gazowego
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

wymiana filtru gazowego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Cze 05, 2005 9:59    Temat postu: wymiana filtru gazowego Odpowiedz z cytatem

wymienialem filtr gazowy i malo mnie nie zabila jego obudowa:P nie wiedzialem,ze bedzie tam takie cisnienie(czyli wiedzialem ale sie zagapilem) bo jakos mi nie przyszlo do glowy,ze on jest zalozony po stronie wysokocisnieniowej:P
wystrzelila mi tez uszczelka ale na szczescie nie rozerwalo jej.jaecek jaki jest system wymiany tego filtra bez niespodzianek-gdzie mozna spuscic gaz z przewodow delikatniej?
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Nie Cze 05, 2005 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sądzę ze na pracującym silniku można by zakręcić gaz na butli i poczekać aż samochód wypali wszystek gaz i zgaśnie.
Ja kiedyś w poldku jak czyściłem reduktor to po zakręceniu na butli popuściłem przewód doprowadzajązy aż zaczął delikatnie syczeć i poczekałem aż wsztstko zejdzie. Ale myślę że lepiej go wypalić.

Wojtek Windstar LX 3,8/95 na gazie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Nie Cze 05, 2005 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie poleca sie wypalania gazu bo przy zubożeniu mieszanki moze strzelic w kolektor a tego każdy w instalacjach podcisnieniowych chce uniknac najlepiej spuścic gaz na przewodzie cisnieniowym doprowadzajacym gaz do filtra upewniając się najpierw że mamy zamkniety gaz na butli w nowych wielozaworach w butli jest to rozwiazane elektromagnetycznym zaworem a w starszych trza zakręcic zawór na butli po czym delikatnie popuścic złączkę na przewodzie wchodząca do filtra i poczekac na to aż gaz zejdzie powoli z instalacja po każdej takiej naprawie polecam sprawdzenie szczelności chociażby mydlinami bo PROPAN-BUTAN to wredny gaz szczególnie dla osób garażujących auta bo zalega na podłodze i trudno sie rozprasza a mała iskierka i nie mamy garażu,auta lub domku w którym to był garaż w piwnicy Smile wyciołem sam taki numer że spusciłem gaz do kanału w warsztacie na szczęscie wywietrzył sie ale miałem ciepło w rajtuzkach Smile wiec zachowajcie naprawdę duzo rozwagi i ostrożności jak coś robicie po stronie zasilania gazem Pozdr.
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group