www.asu.pl :: Zobacz temat - -5 stopni , nie chce przełączać na gaz
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

-5 stopni , nie chce przełączać na gaz

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Sob Gru 22, 2007 9:35    Temat postu: -5 stopni , nie chce przełączać na gaz Odpowiedz z cytatem

witam !
to znów ja i moje problemy Very Happy
od dwóch dni nowa dolegliwość , od rana niska temperatura ( -5 ) autko jedzie sobie , na benzynce i w momencie kiedy przełącza na gaz zaczyna piszczeć przełączam go z powrotem na benzynkę , przejeżdżam jeszcze jakis kawałek i dopiero znów wrzucam gaz , no i już jest dobrze Smile przełącza sie przy 25 stopniach , ale jak jest wyższa temperatura na dworzu , to z kolei przejeżdżam 4-5 kmów zanim się przełączy , tak myślę , że jak mi zwiększą temperaturę przy której ma włączać sie gaz , to jak będzie trochę cieplej , to zdąże do pracy dojechać zanim się przełączy Rolling Eyes zresztą nie wiem tak naprawdę o ile ewentualnie później włączy sie gaz jeśli przestawią , o powiedzmy 5 stopni .... a może to wina gazu , że jakiś trefny ? płyn chłodzący , jest tyle co powinno , właściwości ma dobre , na benzynie chodzi jak laleczka , wdzięczny będe za każdą podpowiedź Wink
pozdrawiam
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Sob Gru 22, 2007 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakiej firmy masz gaz ? Podobno w BRC jest jakis nowy program do inst i ma jakis fabryczny blad tylko nie pamietam dokladnie ktorej czesci inst dotyczy,a objawial sie w ten sposob ze nie chcial na zimnym silniku przelaczyc na gaz - wczoraj bylem u gazmistrza i mi to mowil podobno trzeba podjechac i uaktualnic program no ale to chodzi o inst BRC
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lutek34
*
*


Dołączył: Oct 09, 2005
Posty: 2665
Skąd: Krosno-Rzeszów podkarpackie

PostWysłany: Sob Gru 22, 2007 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kama muszą ci podnieś temperature przełączenia na gaz i może czas również.
U mnie na samym początku przełączenie było ustawione chyba na 25stopni lub 7min i kiedy po pierwszej nocy po zainstalowaniu gazu wsiadłem do samochodu, dojechałem do skrzyżowania i akuratnie przełączył mi się na gaz to nie mogłem ruszyć z pod tego skrzyżowania. Wyłączyłem gaz i przejechałem jeszcze kilka kilometrów i wtedy jak ręcznie właczyłem gaz było OK. Podjechałem do gazowników którzy dzień wcześniej montowali tą instalacje, powiedziałem co i jak, przestawili temperature przełączenia chyba na 30stopni i czas na 10min i teraz jest OK.
_________________
2008 Subaru Tribeca H6 3.6l + BRC LPG
 www.posadzkizywiczne.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Sob Gru 22, 2007 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam ! dzięki Panowie za podpowiedź , no właśnie mam 25 miałem najpierw 20 , przestawili , bo kiedyś mi tam zgasł , teraz już nie gaśnie , ale jak wyjeżdżam na lepszą drogę i jadę sobie tak powiedzmy 70 , to gaz włącza się po 4-6 kmach , boję się , że jak mi przestawią do 30 , to do pracy dojadę i się nie przełączy Very Happy fakt wcześniej tak się nie działo , ale tez temperatura gwałtownie zmalała rano jest -5 jak wychodzę ... nie wiem nawet , jaką mam instalację , kompa mam Zenit JZ 2005 , tak jest przynajmniej na nim napisane , no i wiem , że sekwencja Smile zapytam przy najbliższej okazji , bo w sumie warto takie rzeczy wiedzieć Wink
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mdzalewscy
*
*


Dołączył: Dec 25, 2007
Posty: 220

PostWysłany: Wto Gru 25, 2007 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tą temperaturą to porażka straszna, zapalanie przy 30 stopniach, a nawet słyszałem że niektórzy mają więcej jeszcze, mam do pracy 4km i prakrycznie zapali się na parkingu firmowym. Mam Nissana Primerę P10 2.0 i po 5latach i przebiegu 100tyś km na samym gazie nic się nie dzieje (instalacja LPG prymityw), odpalałem nawet gazie przy -10 stopniach i nic , teraz mam w Villagerze silnik nissana i będe starał sie tak ustawić temperaturę przełączania aby była przy +10, max +15 stopniach,
_________________
CADILLAC ESCALADE 6.2 V8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Wto Gru 25, 2007 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie zauważyłem ciekawa rzecz , jeśli wsiądę w auto i jadę , to powiedzmy , po 3-4 kmach przełącza się na gaz i wszystko jest cacy , natomiast w sytuacji kiedy najpierw go odpalę , a potem poskrobię sobie szyby , czy w ogóle ruszę za jakiś czas , to ten problem występuje , może ten czujnik nie jest we właściwym miejscu albo walnięty ??? bo rzeczywiście wg wskazań na desce , wygląda to tak , jakby silnik dopiero zaczynał nabierać temperatury , ten mój gazer mówił , że jeszcze nie miał takiej sytuacji , niby ma coś wymyślić , ale jak znam życie podniesie o 5 stopni temperaturę Wink
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sikor
*
*


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 239
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Wto Gru 25, 2007 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim autku temp. ustawiona jest na 20 st. C. W praktyce oznacza to, że z zimnego silnika jadę na gazie już po ok. 300 metrach, lub ok. 1 km teraz przy przymrozkach. Uważam, że przełącza na gaz bardzo szybko i wcale nie mam zamiaru z tego powodu narzekać.
_________________
sikor
Ford Windstar 3,0 '96
sekwencyjny
To był naprawdę świetny wóz, ale go sprzedałem... Sad
Ford Maverick 2,7 tdi long
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Gru 25, 2007 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poczekajmy na wypowiedz lukiego. u mie ustawil tak magicznie,ze w lato przlacza sie po wyjechaniu z parkingu ,a jesli jest cieplo i tego dnie juz gdzies jezdzielm to w zasadzie od zaraz. natomiast w zimie po nocy ok 500m i jest na gazie. bez szarpania,bez gasniecia itp.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Sro Gru 26, 2007 0:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luky ratuj Very Happy
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BZYKU
*
*


Dołączył: Nov 23, 2007
Posty: 291
Skąd: KOLNIK PLANET EARTH

PostWysłany: Sro Gru 26, 2007 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie nawet nie wiem jaka jest temp przelaczania ale po 1km chodzi na gazie bez zadzych uwag a jak musze poskrobac szyby to jak zakoncze i wsiadam do auta to juz jest gaz
_________________
chrysler voyager 2.4 manual z sekwa!SUPERRR!!
A taki ladny!!!AmerykanCki!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mdzalewscy
*
*


Dołączył: Dec 25, 2007
Posty: 220

PostWysłany: Sro Gru 26, 2007 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BZYKU napisał:
U mnie nawet nie wiem jaka jest temp przelaczania ale po 1km chodzi na gazie bez zadzych uwag a jak musze poskrobac szyby to jak zakoncze i wsiadam do auta to juz jest gaz


i to jest chyba to co powinno być, jak się jeździ krótkie odcinki to nie można sobie pozwolić na przełączanie się po 5km
_________________
CADILLAC ESCALADE 6.2 V8 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jarek1
*
*


Dołączył: May 22, 2007
Posty: 48
Skąd: Kartuzy

PostWysłany: Sro Gru 26, 2007 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc moze i nie jestem specem. ale prosze opiszcie wasze instalacje bo z mojego doswiadczenia to wiem ze
pierwsza generacje mozna odpalac juz na gazie
druga mozna regulować (powiedzmy to tez na mikserze)
a sekwencja to inna bajka. bo tam to musi byc gaz w fazie lotnej zeby wtryski mogły go rozpylic.
tak ze prosze podzielcie na rodzaje instalacji a potem omawiajcie
niektórym bedzie łatwiej... Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to takie trudne wpisać w google pare słów??
http://www.auto-gaz.biz/rodzaje_instalacji.htm

Cytat:
pierwsza generacje mozna odpalac juz na gazie
druga mozna regulować (powiedzmy to tez na mikserze)
a sekwencja to inna bajka. bo tam to musi byc gaz w fazie lotnej zeby wtryski mogły go rozpylic.


Radzę kolego abys cos sie dowiedział na temat inst.LPG a pozniej pisał Shocked .
_________________
Windstar 3.0L 95r+ LPG D.T.
Scorpio 2.9L 93r+ Blos
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sikor
*
*


Dołączył: Dec 10, 2007
Posty: 239
Skąd: Chojnice

PostWysłany: Czw Gru 27, 2007 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarek1- coś mi sie zdaje kolego, że mylisz fazę lotną z ciekłą, lub nie bardzo wiesz o co chodzi w instalacjach gazowych.
_________________
sikor
Ford Windstar 3,0 '96
sekwencyjny
To był naprawdę świetny wóz, ale go sprzedałem... Sad
Ford Maverick 2,7 tdi long
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
MarkusCal
*
*


Dołączył: Sep 14, 2007
Posty: 292
Skąd: Czestochowa

PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 0:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kama1976 napisał:
Luky ratuj Very Happy


Muszę powiedzieć że ja mam TEN SAM PROBLEM:
- gaśnie przy pierwszym przełączeniu na gaz
- obroty silnika TAŃCZĄ Laughing Confused

i luky już z tym walczy no i muszę powiedzieć że na razie jest 1:0 dla GAZU Confused bo nadal gaśnie - ale po nowym roku jestem umówiony (luky na urlopie) to zobaczymy jak się zakończy rywalizacja Question

- no a teraz doszło już całkiem zwariowana praca silnika na GAZIE - ale to prawdopodobnie przyczyna HU...... go GAZU Evil or Very Mad
_________________

Chrysler Voyager Family 2.0 98r
I zagazowany

Chrysler Town&Country 3,6 2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Pią Gru 28, 2007 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie na 99,9 % czujnik , będzie wymieniony po nowym roku , bo takiego nie mieli , no i w innym miejscu go umocują , podobno ma być już wtedy dobrze , tymczasowo temperaturka podniesiona o 5 stopni no i na razie to tyle Smile instalacje mam AG Wink
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kama1976
*
*


Dołączył: Nov 25, 2007
Posty: 74

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam !
no i jdnak czujnik , zamontowany był na silikon z lewej strony reduktora , nagrzewał się od silnika , a za chwilę chłodziło go powietrze , teraz jest z prawej i mierzy temperaturę płynu , a nie powietrza i już jest oki , chociaż trzeba jeszcze poczekać na mrozy , generalnie przy obecnych temperaturach przerzuca na gaz po max 1,5 km , więc dla mnie oki Smile
_________________
Dodge Caravan 3.3 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group