www.asu.pl :: Zobacz temat - Krajoznawcza nawigacja iGo.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Krajoznawcza nawigacja iGo.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 2:57    Temat postu: Krajoznawcza nawigacja iGo. Odpowiedz z cytatem

Zabójcze iGo.

Przygode z mapami gps zacząłem kilka lat temu na smartphonie z mapą tomtoma. Wtedy to była jedyna która oferowała cokolwiek w Polsce. Tomtom popełniał błędy w wyznaczniu krótkich tras. Poprowadził mnie raz pod Leszno ale gruntową drogą, na której złapałem prawie 10cm gwoździa.
Przyszedł czas na PDA i automape 3.9. Po przesiadce z 3D tomtoma nie mogłem połapać się w automapie. Tutaj również przyszedł czas na zadanie bojowe, dojechać do "szefa". Niestety ten produkt nie zawierał 20 letniego osiedla w Poznaniu. Po roku "szef" się przeprowadził i znowu klapa, bo osiedle było za młode, a że mieszkańcy tez nie wiedzieli gdzie mieszkają jechałem do niego 20km przez 2 godziny Very Happy
Niedawno kolega pokazał mi Igo, mapę w wersji 3D. Jak się ucieszyłem że mam to co lubię, na dodatek szybka i w miarę dokładna. Pierwszy test, wyjazd do Gorzowa. Na mapie nie ma prawie żadnych rond i częśto jeździ się ulicami których nie ma, a mapy z 2007 r. Odpuściłem te małe nieścisłości, bo Gorzów to jeden wielki plac budowy. Nerwy mi puściły jak na starej ulicy każe mi skręcać w nieistniejącą drogę. Dzisiaj jade na nowe osiedla w Poznaniu. Po drodze znowu pare nieścisłości, typu niestniejące drogi i źle naniesione. Dojechałem więc plusik wymazał minus. Teraz powrót do Szamotuł z osiedla którego nigdy na oczy nie widziałem, a w tej dzielnicy byłem kilkanaście lat temu. Jade wg iGo w lewo, prawo... i nagle skręć w lewo, patrze a tam drogi niema. Jadę dalej i dojeżdża, do wiochy. Słyszę skręć w lewo, patrze a to wjazd na teren jakiejś firmy, płot miał ze 20 lat. Kawałek dalej znowu jedź w lewo i znowu to samo. Za trzecim razem nawigacja trafiła i skręciłem w drogę, którą miałem jechać ponad 2km. Po 1,5km zobaczyłem szlaban, zakaz ruchu i wielką tablicę Poligon Wojskowy. Teraz to już mi ciśnienie podskoczyło. Wróciłem z pamięci do Poznania. Po drodze iGo ciągle mnie kierował na poligon, nawet jak byłem 10km od niego. Po wyjeździe w ciemno wyprowadził mnie na drogę którą nie chciałem jechać i wkurzony skręciłem w zły zjazd na złą wioche. Zatrzymałem sie i ustawiłem żeby pomijała drogi gruntowe i zaprowadziła mnie do celu. iGo zafunfdowało mi taką wycieczkę krajoznawczą, że zabładziłem z nawigacją gps:D Jechałem ponad 2km gruntowa drogą, przypominiającą odcinek specjalny dle terenówek. Ciągle prowadziła mnie na inne gruntowe i niesitniejące drogi. Teraz już się wk..łem i zadzwoniłem do kolegi który po tych chęchach jeździ. Dzięki niemu wiedziałem gdzie się kierować. Jutro wypieprzam nawigację która chciała mnie zamordować na poligonie i wpuściła w maliny:D
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 6:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.allegro.pl/item285477809__atlas_drogowy_polski_wydanie_na_rok_2008_.html Rolling Eyes
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja trase sobie wytyczam w google earth,nastepnie sprawdzam z atlasem no a nadajnik GPS mam w glowie,zawsze trafiam do celu nawet jadac pierwszy raz Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam mio p 350 i najnowszą automapę i jest bardzo dokładna pokazuje nawet dojazdy do posesji w odcinkach drogi od 50-100metrów chodzi np.ślepe uliczki.sprawdzałem nawet drogi osiedlowe i bardzo dobrze mnie prowadziła.tylko trzeba podać jej dokładny adres wtedy prowadzi bez problemu.system ten pracuje na windołsie. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sato napisał:
ja mam mio p 350 i najnowszą automapę i jest bardzo dokładna pokazuje nawet dojazdy do posesji w odcinkach drogi od 50-100metrów chodzi np.ślepe uliczki.sprawdzałem nawet drogi osiedlowe i bardzo dobrze mnie prowadziła.tylko trzeba podać jej dokładny adres wtedy prowadzi bez problemu.system ten pracuje na windołsie. Very Happy

Jaką masz wersje 3.x czy 4.x?
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja korzystam z navieksperta w tel komorkowym(pracuje na javie). jest 3D,ma opcje przeliczania trasy jak p pobladzisz lub celowo z niej zjedziesz, jest wybor rodzaju trasy,info o radarach i innych punktach magicznych, info o korkach i objazdach trwajacych aktualnie(nawet o wypadkach) i to wielka przewaga tego systemu. oczywiscie tez potrafi niezle wqr....c. niemniej problemy wynikaja zwykle z 2 powodow: oszczednosc czyli trasa krotka(puscil mnie kiedy brodem!!!) lub zbytnie zaufanie do systemu(brak myslenia za kierownica,tylko sluchanie komend). generalnie nawigacja fana rzecza ale niema sie czym podniecac.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam 4 tj.4,1,2 (426) taki symbol wyświetla. mam całej europy.jak ustawiam trasę to zawsze szybka i jest wybór innych dróg tj.drogi gruntowe albo utwardzone. itd i wybieram odpowiednik tego typu drogi. .podałbym ci teraz nie moge znależć bo dawno się tym nie bawiłem ale prowadzi dobrze.ale podstawą jest to dobrze ustawić w menu.ta automapa pokazuje wszystko co jej wskażesz pod warunkiem ,że dane instytucje są wprowadzone do automapy. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie na wersje 4 chce się przerzucić, 3 miała za dużo braków w Poznaniu. No i w końcu jest 3D. Na poligon też mnie nie wyprowadzi Very Happy
Swoją drogą to iGo powinno sprzedawać swoje systemy wojsku Very Happy
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
almado
*
*


Dołączył: Jul 14, 2005
Posty: 597
Skąd: Oława

PostWysłany: Pią Gru 21, 2007 0:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MIO jest OK, ostatnio omijałem korki w Warszawie i nieźle to poszło... prawdą jest jednak, ze warto uzywać gps-a jako wskazówki a nie wyroczni Smile
_________________
Pontiac Trans Sport 3.8, 1993
- sprzedam, 602436559
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Pią Gru 21, 2007 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na aktualne mapy gorzowa nie masz co liczyc gorzów inwestuje ostatnio w drogi i strasznie sie zmiienia w ciagu ostatnich 2 lat
ja mam tomtoma nigdzie nie narzekam poza gorzowem
dostep mam tez do garmini i sony oby dwa testowalem i wypadly wg mnie gorzej od tom tom
jezdze duzo po okolicy i bardzo duzo za granica tom tom nigdy mnie nie zawiodl zna wszystko co musi i nigdy nie wpuszcza pod prad w jednokierunkowa duzo jezdzilem po parytzu bezblednie monachium tez berlin tez
tom tom raz tylko mi sie zapetlikl i na autostradzie jezdzilem 3 razy ta sama serpetyna w kolko ale wystarczylo go wylaczyc przejechac 5km i ponownie wlaczyc i po problemi
byla jeszcze jedna glupia sytuacja w alpach na serpentynach gorkich gdzie co jakis czas darl sie zawroc jesli to mozliwe a z czego to wyniklo ?pewnie tylko z tego ze czlowiek jechal 5 km serpentyna i nagle byl 200 m wyzej drogi ktora jechalo sie wczesniej i ktora szla nizej a dla satelity to prawie to samo ale tak ma kazda nawigacja w koncu patrzy z satelity z gory
pozdrawiam
a i na buczacka wskazuje idealnie tylko ze przez łąkę po dziurach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
as-max
*
*


Dołączył: Jul 09, 2007
Posty: 4

PostWysłany: Pią Gru 21, 2007 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sato napisał:
mam 4 tj.4,1,2 (426) taki symbol wyświetla.....

Pojawiła się właśnie nowa wersja automapy 4,5 i z tego co widzę to ma nawet trójwymiarowe budynki. Zaraz zabieram się za ściąganie aktualizacji Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pią Gru 21, 2007 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzycho1978 napisał:
na aktualne mapy gorzowa nie masz co liczyc gorzów inwestuje ostatnio w drogi i strasznie sie zmiienia w ciagu ostatnich 2 lat


kurde to musi być miasto wielkości stolycy conajmniej

krzycho1978 napisał:
tom tom raz tylko mi sie zapetlikl i na autostradzie jezdzilem 3 razy ta sama serpetyna w kolko ale wystarczylo go wylaczyc przejechac 5km i ponownie wlaczyc i po problemi


Nie chce być uszczypliwy, ale ... 3 razy serpentyną na autostradzie ?
Chcę zwrócić uwagę na połączenie słów: serpentyna+autostrada.
I do tego jeszcze kierowca, który 3 razy tą serpentynę przejeźdżał?
_________________
entuzjasta... bo nie mam już amerykańca ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
DaRu
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 117

PostWysłany: Nie Gru 23, 2007 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podstawą jest dobry soft i związana z tym dokładność map. Obecnie na polskim rynku (jeżeli chodzi o mapy Polski), najlepsza jest Automapa. Żadne Toom Toomy, Igo, Navi, Destinatory czy MapaMapy. Nawet Garmin uważany za prekursora drogowej nawogacji satelitarnej, został prześcignięty przez nasz rodzimy produkt Automapa.
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 - 05r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sato
*
*


Dołączył: Sep 13, 2007
Posty: 1350
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: Nie Gru 23, 2007 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się rozmawiałem z kilkoma gościami na temat automapy i jest rewelacyjna i jeszcze jedno w niektórych urzadzeniach nie ma windołsa który jest popularny i więkrzoś programów pisanych po niego najlepiej pracuje bo w niektórych nawigacjach nie ma wogóle możliwości wgrania automapy i windołsa także przy zakupie należy pytać o system operacyjny. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group