www.asu.pl :: Zobacz temat - Jarecek, pytanie do Ciebie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jarecek, pytanie do Ciebie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
yon
*
*


Dołączył: Mar 21, 2005
Posty: 26
Skąd: Wrocław NW

PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 18:30    Temat postu: Jarecek, pytanie do Ciebie Odpowiedz z cytatem

mam zagazowanego Jeep'a '90 4.0 -inst BRC. pisaliście wcześniej, że nie odczuwacie zmian LPG/Bnzyna. Ja czuję!!
inaczej zmienia biegi, nie ma takiego kopa, jak go mocno zmęcze w terenia potrafi nawet "się udławiać" i gaśnie.
trasa: 95 Pb - 12 l. , LPG 13,5- 16 l
miasto:95 Pb - 14-16 l., LPG 15 nawet do 20,5 kiedy było bardzo zimno

nie wiem jaki mam model tej isnt. ale zakładana w lipcu '04 za jakieś 2.700,-
jeśli chodzi chodzi o spalanie , myśle że nie jest źle, ale z tą różnicą - to ja ją odczuwam, auto na LPG ma wyraźnie mniej mocy.
słyszałem też opinię,że z gazem zużywa się też olej z silnika i trzeba troszkę tam dolewać co jakiś czas.
z twoich wcześniejszych wypowiedzi wynika ,że masz sporą wiedzę na ten temat, czy mógłyś więc ustosunkować się jakoś do mojego pytania?
wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wto Mar 29, 2005 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4,0 to ma prawo tyle wżłopac gazu po mieście a szczególnie w zime ale przy tej pojemności i załozeniu instalacji poprawnie tzn.dobranie mocy parownika i przekroju przewodów gazowych tak aby autko mialo zapas mocy parownika a nie zrobione na styk zobacz dane swojego parownika czy jest co najmniej 150kw ?? powinienes dostac certyfikat i homologacje na niego i tam jest opisana górna granica mocy jęzeli masz 100kw to masz przyczyne poprostu autko nie dostaje w danym momencie odpowiedniej dawki i jest zamulone wiec zeby je rozpedzic trzeba deptac a to sie wiaze ze zwiekszonym spalanie.Trudno mi jest cos pomóc na odległosc nie znajac modelu i nie widząc na własne oczy jak to jest zamontowane po cenie domniewac moge ze to gaz II generacji wiec sprawdź to co ci napisałem Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
yon
*
*


Dołączył: Mar 21, 2005
Posty: 26
Skąd: Wrocław NW

PostWysłany: Sro Mar 30, 2005 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie znalazłem nigdzie mocy mojej inst. mam tylko
nazwę : Tipo "AT90E" , lotto
Lambda system: Bingo-S.6
ciśnienie wody: 0.62 bar
pojemność : 132 cm3
Max przepustowość: 28 kg/h

może to coś Ci powie
dziękuję i pozdrawiam, wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sro Mar 30, 2005 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maksymalna moc parownika TIPO 90-100kw niestety to jest zaleta naszych profesjonalistow od gazu autku brakuje mocy i paliwa a objawia sie to wiekszym spalaniem w przeciwienstwie do tego co niektorzy mysla ze slabszy to oszczedniejszy to jest nie prawda wpadnij do tego co ci zalozyl i zapytaj go o to zobaczysz jak gały wywali ze go ktos zlapal na goracym uczynku wiecie co czasami sie zastanawiam dlaczego tak robia skoro to i tak klient placi za parownik Pozdr
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
yon
*
*


Dołączył: Mar 21, 2005
Posty: 26
Skąd: Wrocław NW

PostWysłany: Czw Mar 31, 2005 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, teraz wiem przynajmnej na czy stoję.
pojadę do almagazu, może da się z tym coś zrobić.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Mar 31, 2005 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie daj sie-jestesmy z toba! powiedz im,ze jek ci nie zaloza odpwiedniego parownika to maja tam za chwile z 20 amerykancow na placu Smile
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
yon
*
*


Dołączył: Mar 21, 2005
Posty: 26
Skąd: Wrocław NW

PostWysłany: Czw Mar 31, 2005 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki za wsparcie Esdarek.
Jarecek, da się wymienić sam parownik na "mocniejszy" bez wymiany całej inst?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Mar 31, 2005 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jarecka jak nima tak nima:) jesli to jakas normalna instalacja to sie da.jest tam w zasadzie wlot gazu pod cisnieniem i wylot do silnika krokowego i miksera. do tego wlot i wylot plynu chlodzacego i jeszcze elektrozawor jak sie nie myle. nie widze przeszkod co do wymiany parownika na mocniejszy!!! jak jarecek dotrze to sie przekonamy:)
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JARECEK
*
*


Dołączył: Jan 26, 2005
Posty: 780
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Czw Mar 31, 2005 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem jestem mialem troche roboty z nówka skoda fabią a fuj co za kretyńskie auto psuje się wiecej niż amerykańce Smile Co do parownika to nie ma najmniejszego problemu żeby go wymienić na większy byc może trzeba by było nowy przewód gazowy wiekszy i elektrozawór ale to sie okaże jak gazownik zobaczy jaka masz instalacje Pozdr.
_________________
JEEP GRAND CHEROKEE WH Smile GG.1798493 Skype. TECHTRON E-mail. Techtron@wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
yon
*
*


Dołączył: Mar 21, 2005
Posty: 26
Skąd: Wrocław NW

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2005 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki chłopaki, już nie mogę się doczekać kiedy będę miał więcej mocy na gazie, chociaż po wizytach na tej tronce troszkę naczytałem i nie mam ochoty tak butować mojego Jeep'a.
tak czy inaczej koników nigdy za dużo Very Happy
naciskajcie ASU i zróbmy jakiś zlot, porzebne jest odpowiedznie hasło, bo długi weekend majowy przed nami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Kwi 03, 2005 13:26    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Zlocik napewno zrobimy w maju ale to obgadamy za kilka dni w innym temacie. Pomyslimy gdzie i kiedy i mniej wiecej ile osob sie zadeklaruje ze przyjedzie.


Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Piotrek
*
*


Dołączył:
Posty: 124

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2005 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko taki co najmniej 3 dniowy albo z kierowca bedzie potrzebny!!! jak znam zycie to pewnie sie poleje Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2005 17:06    Temat postu: zlot Odpowiedz z cytatem

Tylko skad wziac kierowce ?? Confused

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
darioso
*
*


Dołączył: Mar 17, 2005
Posty: 208
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2005 18:17    Temat postu: Parownik Odpowiedz z cytatem

Mój Winnie 3.8 pali gazu jak smok ok. 22 litrów po mieście. Kupiłem go już z zamontowaną instalacją II generacj (z elektroniką) w 2004. Pojechałem oczywiście do warsztatu, tam "gazownik" spojrzał i powiedział, że mam założony parownik do pojazdu, którego pojemnośc silnika nie powinna przekraczać 2500cm, jednym słowem mam zamontowany parownik o zbyt małej mocy w stosunku do pojemności silnika. W przyszłym tygodniu będę go wymieniał i napiszę, czy wyraźnie spadło spalanie gazu. Przyznam, że jestem przerażony taką ilością gazu jaką spala moje autko, a jeżdżę spokojnie. Potwierdzam fakt podawany już przez innych użytkowników, mianowicie Windstar 3.8 jest bardzo "mułowaty" na instalacji o zbyt niskiej mocy parownika w stosunku do pojemności silnika.
Pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yon
*
*


Dołączył: Mar 21, 2005
Posty: 26
Skąd: Wrocław NW

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2005 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak to już jest Darioso, że nasze autka potrafią wypić znacznie więcej niż my Very Happy
mimo wszystko Twój to gazoholik, jak wiesz ja też mam podobny problem , a mimo to mieszczę się w 16 l. w mieście (czasem Very Happy).
koniecznie napisz jak się sparwuje po wymianie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group