www.asu.pl :: Zobacz temat - Bonneville-cisnienie oleju
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bonneville-cisnienie oleju

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
driver



Dołączył:
Posty: 0

PostWysłany: Wto Cze 08, 2004 7:46    Temat postu: Bonneville-cisnienie oleju Odpowiedz z cytatem

Mam pewna zagwostke oprocz skrzyni. Chodzi o cisnienie oleju. Od jakiegos czasu strzalka od cisnienia nie utrzymuje sie w jednym miejscu tylko w zaleznosci od temperatury silnika znajduje sie na 3/4(na zimnym) i 1/3(na goracym). Wczesniej strzalka stala zawsze rowno w polowie.
Czy te objawy sa grozne? Co to moze byc?
Silnik 3,8 V6 z 1987r. bez turbo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Cze 08, 2004 22:13    Temat postu: Re olej Odpowiedz z cytatem

Witam. I tu takrze moze byc kilka przyczyn :

Na zimnym silniku olej jest gesty i wiadomo , ze cisnienie bedzie lepsze. Natomiast jak sie silnik nagrzeje , olej staje sie rzatszy i cisnienie gdzies ucieka Confused . W takim wypadku silnik do roboty.
Bardziej optymistyczna wersja to uszkodzony czujnik lub wskaznik cisnienia oleju.

Proponuje zmienic olej na dobry mieneralny firmy : TEXACO, MOCRO OIL, MOBIL itp

Jesli sytuacja sie nie poprawi to radzilbym sie zglosic do mechanika. Jazda z kiepskim cisnieniem oleju moze tylko bardziej zaszkodzic silnikowi.

PS. Niezdziwilbym sie jesli problem z cisnieniem pojawil sie po problemach ze skrzynia ( 4000 to duzo dla takich silnikow przy kazdej zmianie biegow z 1 na 2 ).

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
roko



Dołączył:
Posty: 0
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Wto Cze 08, 2004 22:47    Temat postu: Re: Bonneville-cisnienie oleju Odpowiedz z cytatem

Polecam Texaco 15W40. Jeśli możesz to podaj przebieg.
_________________
AMERICAN EXPRESS - CHEVROLET CORVETTE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Cze 08, 2004 23:22    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Przy 87 rok napewno jest przebieg spory Wink .
Dolaczam sie do zalecen "roko" i tez polecam TEXACO 15W40
( ewentualnie Micro Oil - inaczej Quacker 15W40 ).

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
driver



Dołączył:
Posty: 0

PostWysłany: Sro Cze 09, 2004 7:47    Temat postu: Olej Odpowiedz z cytatem

Aktualnie jezdze na 10W40 TEXACO ale moje sugestie co mozliwej awarii sa nieco inne. Problemy pojawily sie przy przebiegu 120000 mil gdy zmienilem rozrzad. Wiem juz ze istnieje niejaki zawor cisnieniowy i on bardzo czesto sie zacina. Tylko ja moge posluchac bajek ktore ktos mi wciska i tak nie znam sie na tym.
Jutro zmienie olej na 15W40 i zaloze nowy filterek i zobaczymy po dluygim weakendzie.

Dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
driver



Dołączył:
Posty: 0

PostWysłany: Nie Cze 20, 2004 10:34    Temat postu: cisnienie ????? Odpowiedz z cytatem

Zmienilem olej na 15W40 i hmmm. Jest jeszcze fajniej niz bylo:)(.
Teraz przy naprawde goracym silniku cisnienie rowniez spada ale gdy go mocniej przegazuje to wzrasta do 3/4 a wczesnij nie przekroczyl 1/2 na rozgrzanym silniku i przez kilka minut nawet na wolnych obrotach utrzymuje sie na poziomie 1/2 Shocked hmmm poczekam do nastepnej zmiany za 4000 mil.
Moze teraz macie jakies sugestie.

Adam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Pon Cze 21, 2004 22:30    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Cisnienie sie zwiekszylo gdyz jest gestrzy olej. Mam przeczucie , ze silnik w koncu bedzie do roboty Confused . Jednak narazie poki jezdzi to nie ma sie czym przejmowac ( z czasem moze byc coraz gorzej Confused ).

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group