www.asu.pl :: Zobacz temat - Co doradzacie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co doradzacie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Inmar
*
*


Dołączył: Jul 05, 2007
Posty: 34
Skąd: Jastrzębie ZdrĂłj

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2007 21:33    Temat postu: Co doradzacie Odpowiedz z cytatem

Mam zwykłą instalację gazową bo taka była i jest założony filtr stożkowy.Myślę,że właściciel dał nowy przed sprzedaniem bo wyglądał na nowego.Mam strzały do filtra dość często.Teraz ten filtr jest cały powypalany.Gazownik zrobił przegląd i niby ogólnie jest OK.Oczywiście doradza założenie sekwencji.Swiece są nowe,kable powiedział,że wymieniał niedawno.Wiem,że mam do wymiany katalizator i jedną z sąd lambda.Denerwuje mnie ta sytuacja bo pewni szkodzi to silnikowi i jest niebezpiecznie,ostatnio jak chciałem przeskoczyć skrzyżowanie to strzelił mi na środku,stracił moc i o mało nie miałem kuku z innym autem.Co można zrobić w takiej sytuacji jak najniższym kosztem? a może niekoniecznie najniższym.
_________________
Dodg Grand Caravan 1996 r 3,8 Gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2007 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest tylko jedna rzecz jaka mozna zrobic :
natychmiast zaprzestac eksploatcji auta na gazie( o ile juz nie jest za pozno) i skontaktowac sie ze slynnym gazownikiem "luky" ktory instalacje do takich samochodow robi przed sniadaniem. koszt takiej instalacji jest niewspolmiernie nizszy od wymiany silnika.
kontakt z luky:691300444
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2007 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mam instalacje II gen i nie nażekam.
Choć na początku miałem strzały.
U ciebie winowajcą na 99,9% jest ten filtr stożkowy+ zła regulacja.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2007 17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stożek jak stożek ale jego umiejscowienie oraz regulacja i jeszcze raz bardzo dobra regulacja. Usytuowanie stożka powinno być blisko wlotu powietrza z zewnątrz, a najlepiej oddzielone od silnika aby pobierał zimne powietrze. Być może pobiera ciepłe z komory i to może powodować podgrzanie mieszanki gazowej i w efekcie wybuchy. Wybuchy rozregulowują pracę i tak w kółko.
_________________
Chrysler 300M 3,5 '99 gaz jedyny w okolicy - już nie
Chrysler Town&Country 3,8 '05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Inmar
*
*


Dołączył: Jul 05, 2007
Posty: 34
Skąd: Jastrzębie ZdrĂłj

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2007 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spytałem gościa od gazu jak z regulacją to odpowiedział,że nic nie da się poregulować bo wszystkim steruje komputer,a poza tym fałszuję zepsuta sonda lambda.Już ktoś niedawno proponowano mi zmianę mechanika.Czytałem tu info,że niejeden ma taką instalację i da się jeździć.Co tyczy się filtra stożkowego to denerwuje mnie jeszcze jego głośna praca.Od począdku wiedziałem,że trzeba coś zrobić z tą instalacją i na pewno wywalić ten stożkowy.
_________________
Dodg Grand Caravan 1996 r 3,8 Gaz


Ostatnio zmieniony przez Inmar dnia Czw Wrz 13, 2007 9:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2007 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, ze stożkiem da się bezproblemowo jeździć. Faktycznie autko jest głośniejsze, a cały problem polega na odizolowanu stożka od gorącego powietrza z komory silnika Cool
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Inmar
*
*


Dołączył: Jul 05, 2007
Posty: 34
Skąd: Jastrzębie ZdrĂłj

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2007 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie stożek leży na silniku,czyli musiałbym dorobić jakąś rurę i umiejscowić go gdzieś dalej choć jeszcze nie wiem gdzie.A co z tą regulacją-co się reguluje ?Na pewno zgłoszę się też do Luky.tym bardziej,że w Częstochowie mam teścia Very Happy
_________________
Dodg Grand Caravan 1996 r 3,8 Gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2007 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam zalozyc oryginalna puszke na filtr i rezonator.jak juz na sile musisz miec cos "tuningowego" to kup sobie mokry wklad do oryginalnej puszki. oczywiscie tak jak filtr stozkowy tak i mokry wklad daja podobne skutki jak magnetyzery: satysfakcje uzytkownika:) cena mokrego wkladu stokilkanasie zl cena zwyklego ok 30 zl. do mokrego jeszcze olej do nasaczenie i plyn do czyszczenia. niestety nie sa to rzeczy za darmo. moze i ten stozek ma sens w jakims sportowym aucie z turbina gdzie kazde 0,5 KM ma dla uzytkownika drastyczne znaczenie. jakis czas temu czytalem o tych filtrach i ogladalem wyniki testow. przy 100 konnym silnikiem udalo sie podniesc prze taki filtr moc o ok 1,5-2KM co nie jest wynikiem zauwazalnym i miesci sie chyba w bledzie pomiaru.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Inmar
*
*


Dołączył: Jul 05, 2007
Posty: 34
Skąd: Jastrzębie ZdrĂłj

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2007 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi na pewno nie zależy na poprawieniu mocy a raczej na spokojnej jeździe, jak pisałem ten stożek już był jak kupiłem.Chętnie wróciłbym do orginalnej konstrukcji ale po pierwsze musiałbym uporać się z strzałami,aby nie rozwaliło by mi nowego filtra a po drugie prosiłbym o namiary gdzie mogę kupić obudowę filtra.
_________________
Dodg Grand Caravan 1996 r 3,8 Gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2007 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najprosciej i najtaniej kupisz chyba na allegro.poszukaj tu http://moto.allegro.pl/search.php?string=chrysler&category=4121&description=1&country=1&p=1 lub popytaj ludzi ktorzy sprzedaja silniki z rozbiorki . mozesz tez poprosic jednego z naszych kolegow ktory ma uklady w usa i czasem pomaga nam sprowadzic czesci w b. dobrych cenach.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Inmar
*
*


Dołączył: Jul 05, 2007
Posty: 34
Skąd: Jastrzębie ZdrĂłj

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2007 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś ma ofertę sprzedaży to poproszę jestem zielony i nawet nie wiem od czego zacząć.
_________________
Dodg Grand Caravan 1996 r 3,8 Gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2007 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wejdź też na Allegro. Jest wiele części do amerykańców. Np na ten adres lub na inny http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=242138573 i dzwonisz do klienta z zapytaniem o rezonator i obudowę filtra powietrza z gumami. Negocjuj cenę.
_________________
Chrysler 300M 3,5 '99 gaz jedyny w okolicy - już nie
Chrysler Town&Country 3,8 '05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Inmar
*
*


Dołączył: Jul 05, 2007
Posty: 34
Skąd: Jastrzębie ZdrĂłj

PostWysłany: Nie Paź 07, 2007 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodzwoniłem się do gościa z Krakowa oferuje rezonator za 500 zł i obudowę filtra za 300 zł.To dobra cena ?.Zaoferował też przeróbkę instalacji gazowej z wykorzystaniem części starej za 2500-3000 zł.Co sądzicie ?
Na razie wymieniłem świece,kable i dałem nowy stożek.Teraz nie strzela.
_________________
Dodg Grand Caravan 1996 r 3,8 Gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Nie Paź 07, 2007 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inmar napisał:
Dodzwoniłem się do gościa z Krakowa oferuje rezonator za 500 zł i obudowę filtra za 300 zł.To dobra cena ?.Zaoferował też przeróbkę instalacji gazowej z wykorzystaniem części starej za 2500-3000 zł.Co sądzicie ?
Na razie wymieniłem świece,kable i dałem nowy stożek.Teraz nie strzela.


za 3000 to ja cala nowa zakladam.

za 2000 wywale ci ta stara i zaloze nowy przod-sekwencje-co do stozka to jest roznie-na sekwencji nie ma az takiego wplywyu na instalacje gazowa jak na 2 generacji-ale zawsze gaz jest bardziej wrazliwym zasilaniem niz benzyna
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Inmar
*
*


Dołączył: Jul 05, 2007
Posty: 34
Skąd: Jastrzębie ZdrĂłj

PostWysłany: Nie Paź 07, 2007 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz mi pali gazu 20L w mieście,czy po zmianie instalacji mogę spodziewać się obniżenia spalania i o ile ?
_________________
Dodg Grand Caravan 1996 r 3,8 Gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Paź 07, 2007 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

inmar ale ty sie miotasz....
wez kup oryginalna puszke,jedz do luky'ego ,zamontuje ci to i zalozy normalna instalacje wtryskowa.
20 po miescie...no coz masz gdzies spora nieszczelnosc w instalacji:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Inmar
*
*


Dołączył: Jul 05, 2007
Posty: 34
Skąd: Jastrzębie ZdrĂłj

PostWysłany: Nie Paź 07, 2007 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy podane przeze mnie ceny za używane części są w porządku ?.Może luky masz dojścia do tych części i jeśli nazbierałbym kasy to załatwilibyśmy to za jednym razem ?
_________________
Dodg Grand Caravan 1996 r 3,8 Gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Paź 07, 2007 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troszku drogie te części, rezonator można kupić za 200-250 a obudowę filtra za 150zł, ważniejsza jest instalacja gazowa. Układem dolotowym możesz zająć się w dalszej kolejności, może też okazać się że oprócz głośności reszta będzie OK.
Ja też jeżdże na stożku bez rezonatora i do dźwięku przyzwycziłem się a reszta jest OK.
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Pon Paź 08, 2007 7:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inmar napisał:
Teraz mi pali gazu 20L w mieście,czy po zmianie instalacji mogę spodziewać się obniżenia spalania i o ile ?


nie mam pojecia Smile zalezy jakie miasto i jak jezdzisz no i od samej kondycji auta.

zakladajac ta sama instalacje do tych samych aut i silnikow- wychodzi rozne spalanie od 12 do 20:)
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group