www.asu.pl :: Zobacz temat - Problem ze skrzynia w Dodge GC 3,8 SX 1996
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem ze skrzynia w Dodge GC 3,8 SX 1996

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
sonix111
*
*


Dołączył: Aug 25, 2007
Posty: 11

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 14:38    Temat postu: Problem ze skrzynia w Dodge GC 3,8 SX 1996 Odpowiedz z cytatem

Witam szanownych forumowiczow,

Niedawno wpadł mi w ręce Dodge GC SX. Autko jest piękne i gdyby nie to, że po miesiącu od zakupu musiałem wymienić uszczelkę głowicy, kolektor, uszczelkę pokrywy silnika, amortyzatory, drążek kierowniczy, sworznie, wahacze, przewody od chłodziwa, tylną sondę lambda, świece, wszystkie płyny oraz pompę paliwa byłoby ok.

Po tych kosmetycznych naprawach jeździło mi się całkiem przyjemnie i myślałem, że to już koniec kłopotów spowodowanych tym, że samochód stał w szopie ze 3 lata nieużytkowany.

Po dwóch miesiącach bezstresowej jazdy skrzynia przeszła mi w tryb awaryjny. Wyłączenie i włączenie silnika pomogło na 2 tygodnie, później tydzień i tak za każdym razem coraz szybciej skrzynia przechodzi mi w tryb awaryjny. Skanowanie OBD wykazuje 2 błędy : za małe ciśnienie na elektrozaworze przy redukcji na bieg 2 oraz przy wrzucaniu na bieg 4.

Czytając lekturę forum doszedłem do wniosku, że najbardziej prawdopodobną przyczyną może być filtr oleju, gdyż sam olej był wymieniony niedawno (niestety nie wiem na jaki). Skrzynia przed wstawieniem do "szopy" miała generalny remont - powymieniano jakieś uszczelki, sprzęgiełka(?), kabelki, elektrozawory i zaprogramowano komputer.

Dlatego też zwracam się do was z prośbą o pomoc, co jeszcze może być przyczyną takiego zachowywania się mojej ASB. Mój mechanik wraca dopiero za 2 tygodnie, czy powinienem jeździć przez te 2 tygodnie - nie czekając na wymianę filtra, czy raczej przesiąść się do komunikacji miejskiej?

A może znacie kogoś, kto za sensowną cenę wymieni mi w Warszawie filtr oleju. Józefów odpada - bo mają ostatnio złą sławę, a na Bitwy Warszawskiej nie chcę tego robić, gdyż mają ceny z kosmosu (podpięcie OBD - 200 PLN !!!)

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Nie Sie 26, 2007 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak napisales olej w skrzyni byl wymieniany,ale razem z olejem nalezy wymienic filtr.Jesli filtr zostal stary byc moze jest zapchany i na nim traci sie cisnienie.Wymien kompleksowo olej,filtr,uszczelke miski i moze bedzie ok.A w sprawie oleju i filtra dzwon do sklepu asu www.sklep.asu.pl
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
trawoolta
*
*


Dołączył: Oct 01, 2007
Posty: 24

PostWysłany: Pią Paź 05, 2007 16:54    Temat postu: Podobny problem Odpowiedz z cytatem

Mam podobny problem..Powiedz mi jak sobie z tym poradziłes? GG 1953575
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sonix111
*
*


Dołączył: Aug 25, 2007
Posty: 11

PostWysłany: Pią Paź 05, 2007 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po przerwie Smile


Wymiana switcha PRNDL razem z termostatem pomogła - teraz prowadzi sie bajecznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group