www.asu.pl :: Zobacz temat - OPINIE O AUTOMATACH W AMERYKANACH
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

OPINIE O AUTOMATACH W AMERYKANACH

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
CRAZY-LER
*
*


Dołączył: Sep 29, 2007
Posty: 85
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 22:31    Temat postu: OPINIE O AUTOMATACH W AMERYKANACH Odpowiedz z cytatem

WITAM. PRZECZYTAŁEM SPORO POSTÓW I SIĘ ZACZYNAM BAĆ CZY RZECZYWISCIE AUTOMATYCZNE SKRZYNIE BIEGÓW W AMERYKANACH TO TAKA "PADLINA". Sad MOŻE KTOŚ NAPISZE COŚ O NICH POZYTYWNEGO, JAKIES UWAGI CO DO EKSPLOATACJI, SAM OD NIEDAWNA JEŻDŻĘ CHRYSLEREM A PRZEDTEM JEŻDZIŁEM "NIEMCEM" Z AUTOMATEM DOSC DŁUGO I WSZYSTKO BYŁO OK. POZDRAWIAM.


__________________________________________________
CHRYSLER TOWN&COUNTRY 3,8L 2002R +LPG "SE-KWĘKA"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To amerykanie wymyślili automaty, więc to europejczycy są w tym względzie oseskami Laughing .
Co do słynnej "awaryjności" - totalna bzdura - skrzynia eksploatowana we właściwy sposób jest praktycznie bezawaryjna, oczywiście są tarczki, taśmy które jak każdy materiał eksploatacyjny muszą po pewnym czasie zostać wymienione. Musisz dbać o skrzynie, regularne sprawdzanie stanu i poziomu oleju, okresowa wymiana oleju z filtrem, stosowanie oleju zgodnego z normą producenta i najważniejsze - to jest auto amerykańskie a w USA max. prędkość wynosi 55mil/h, dlatego też skrzynia jest skonstruowana dla takich prędkości podróżnych, długotrwałe jeżdżenie z większymi prędkościami powoduje przegrzanie oleju (utratę właściwości) co jest powodem 99% awarii skrzyni.
Co do ogólnej opinii - awaryjna to jest skrzynia multitronic (Audi) a koszta ewentualnej naprawy skrzyni amerykańskiej są procentem kosztów naprawy skrzyni w europejskim samochodzie. Ale się nastukałem Laughing
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
CRAZY-LER
*
*


Dołączył: Sep 29, 2007
Posty: 85
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 0:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anthrax napisał:
To amerykanie wymyślili automaty, więc to europejczycy są w tym względzie oseskami Laughing .
Co do słynnej "awaryjności" - totalna bzdura - skrzynia eksploatowana we właściwy sposób jest praktycznie bezawaryjna, oczywiście są tarczki, taśmy które jak każdy materiał eksploatacyjny muszą po pewnym czasie zostać wymienione. Musisz dbać o skrzynie, regularne sprawdzanie stanu i poziomu oleju, okresowa wymiana oleju z filtrem, stosowanie oleju zgodnego z normą producenta i najważniejsze - to jest auto amerykańskie a w USA max. prędkość wynosi 55mil/h, dlatego też skrzynia jest skonstruowana dla takich prędkości podróżnych, długotrwałe jeżdżenie z większymi prędkościami powoduje przegrzanie oleju (utratę właściwości) co jest powodem 99% awarii skrzyni.
Co do ogólnej opinii - awaryjna to jest skrzynia multitronic (Audi) a koszta ewentualnej naprawy skrzyni amerykańskiej są procentem kosztów naprawy skrzyni w europejskim samochodzie. Ale się nastukałem Laughing



DZIĘKI ANTHRAX ŻE CHIAŁO CI SIE TROCHE POSTUKAC. JESTEM GOŚCIEM KTÓRY RACZEJ DBA O SPRZET PROBLEM MOŻE RACZEJ POLEGAC NA TYM ŻE MOŻE BYC BRAK WIEDZY JAK ZADBAC I DLATEGO CZYTAM UWAŻNIE POSTY NA FORUM NA TYLE NA ILE MI CZAS POZWALA.DRUGĄ RZECZA ZŁĄ JAKA MOŻE SIĘ PRZYDARZYĆ TO TRAFIĆ Z PROBLEMEM (JEŻELI TAKI JUŻ ZAISTNIEJE) DO LUDZI - MECHANIKÓW KTÓRZY POWINNI MIEC SĄDOWY ZAKAZ ZBLIŻANIA SIĘ DO SAMOCHODÓW (TYCH CUDZYCH )DO KOŃCA ŻYCIA.JA MIAŁEM KILKA TAKICH DOŚWIADCZEŃ I TYLKO PAMIĘĆ O MOJEJ NAJBLIŻSZEJ RODZINIE UCHRONIŁA NIEKTÓRYCH Z NICH OD.... ! CO ZA KOMPLETNY BRAK SZACUNKU DLA POSZANOWANIA CUDZEJ WŁASNOŚCI JEST W NIEKTÓRYCH "LUDZIACH" ?! POZDRAWIAM


CHRYSLER TOWN&COUNTRY 3,8L 2002R + LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 7:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trudno sie z toba nie zgodzic w kwestii mechanikow(pisz prosze malymi literami-netykieta sie klania)najczesciej ludzie ktorzy zajmyja sie mechanika zawodowo to ignoranci i dyletanci zeby nie uzyc tu innych slow. na szczescie jest kilku zapalencow, ktorzy pomimo zupelnie innego wyksztalcenia ,a czasem i innego zawodu mogli by uczyc cala ta holote szumnie zwana mechanikami ....
jeden z takich zapalencow wyzej odpisal ci o skrzyni.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
marcelsr
*
*


Dołączył: Jul 26, 2007
Posty: 35
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli w skrócie:

1. wymieniaj olej w AT zgodnie z zaleceniami co do przebiegu, i gatunku oleju.
2. zawsze wymieniaj filtr w AT
3. jak nie wymieniasz oleju sam to bądź cały czas przy tej operacji, jeśli nie korzystasz z warsztatu sprawdzonego przez minimum 5 zadowolonych Twoich znajomych posiadających auta z USA
4. dostarczaj własny olej i filtr
5. Przygotuj się merytorycznie do wymiany i nie daj sobie wmówić żadnych herezji - jeśli cokolwiek wzbudza Twoją nieufność to jak najprędzej to sprawdź!!!
6. jeśli zacznie się dziać coś niepokojącego w Twojej AT to jak najkrótszą drogą jedź na skaner DRBIII który ma np ASU.
7. poważniejsze naprawy wykonuj tylko w warsztatach, które są wypróbowane, wystawiają gwarancję i gwarantują, że skrzynia, którą dostaniesz będzie Twoja a nie czyjaś (używana lub podmieniona).


ad. 5:Przykład: widziałem niedawno miskę olejową w AT z wywierconą dziurą!?! bo mechanik najprawdopodobniej stwierdził że się nie da spuścić oleju!!! i potem ją zaspawał!!!

Powodzenia,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 18:42    Temat postu: skrzynie Odpowiedz z cytatem

Hmmm. Z czego powstaja plotki o awaryjnosci skrzyn :

1. Windstar. Glowna przyczyna wszystkich usterek jest wadliwa plyta ktora jak sie wymieni to jest problem z glowy (natomiast nikt tych plyt nowych nie sprowadza).

2. Voyager. Glowna przyczyna wchdzenia w tryb awaryjny jest wadliwa przystawka ktora kosztuje okolo 1000zł.

3. Trans Sport 3.8L . Najczesciej siada elektrozawor zalaczajacy nadbieg lub konwenter.

Tych aut jezdzi najwiecej i z tad wszyscy mowia ze skrzynie w amerykancach padaja.... A np. Cherokee, Blazer itp. maja skrzynie nie do zajechania....

Pozatym w kazdym aucie cos sie psuje, na tym polega polityka producenta.

Reasumujac: jak sie dba o skrzynie i szybko wymienia sie to co trzeba wymienic to bedzie sluzyc latami....
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i jeszcze jedna dobra 3T40(TH125) Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 19:50    Temat postu: Re: skrzynie Odpowiedz z cytatem

asu napisał:


2. Voyager. Glowna przyczyna wchdzenia w tryb awaryjny jest wadliwa przystawka ktora kosztuje okolo 1000zł.



chodzi o senoloidy ? a co sądzisz o regenerowanych za 300 pare zł Question
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 20:34    Temat postu: Re: skrzynie Odpowiedz z cytatem

qazws napisał:
asu napisał:


2. Voyager. Glowna przyczyna wchdzenia w tryb awaryjny jest wadliwa przystawka ktora kosztuje okolo 1000zł.



chodzi o senoloidy ? a co sądzisz o regenerowanych za 300 pare zł Question


Zawsze możesz samemu zregenerować - komplet naprawczy elektrozaworów A 604 :
1. do skrzyń do 99 - około 150 zł;
2. do skrzyń po 99 - około 200 zł
Cool
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 21:57    Temat postu: zestawy naprawcze Odpowiedz z cytatem

Gdzie masz takie zestawy ?? Z tego co wiem tego się nie regeneruje.
(Tak masz napisane na przystawce), komputer jak wyswietla mi blad to tez jest napisane ze jest to nie do zregenerowania.... Jak są takie zestawy to sam chetnie je przetestuje Confused
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
romekf
*
*


Dołączył: Nov 26, 2006
Posty: 55
Skąd: Warmińsko-mazurskie

PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 0:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż, na elektrozaworach rzeczywiście napisane jest że nie naprawialne, ale amerykańska firma Sonnax produkuje zestawy naprawcze. Ceny, które podajecie to chyba z "drugiej" ręki. Zaopatruję się w firmie, oto ich strona http://www.samko.pl/sklep/index.php i osobiście po czternastu latach mam 30% upustu, co przekazuje klientowi. Tak więc można tanio naprawić skrzynkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Paź 04, 2007 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam zapytac o to rowniez w www.midparts.pl
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group