www.asu.pl :: Zobacz temat - miganie kontrolki overdrive
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

miganie kontrolki overdrive

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
pablo_pl
*
*


Dołączył: Aug 02, 2007
Posty: 11
Skąd: ¯ÓRAWINA K/WROC£AWIA

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 14:53    Temat postu: miganie kontrolki overdrive Odpowiedz z cytatem

Witam szanownych forumowiczów
Mam kolejne pytanie dotyczące zasady działania samochodu Ford Windstar, które brzmi : co oznacza migająca kontrolka overdrive w dźwigni zmiany biegów? Dodam, że owa kontrolka zapala się tylko gdy jadę na tempomacie.Bardzo proszę o wytłumaczenie tego zjawiska !!!
pozdrawiam Paweł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

skoro ci sie zapala i miga to masz jakis BLAD!!!!! a wiec bez kompa sie nie obejdzie
overdrive moze c sie palic tylko wtedy gdy wcisniesz przycisk na tej galce
zapalona lampka na stale onacza ze jest on zalaczony a zatem bedziesz mogl krecic autko (silnik) do duzo wyzszych obrotow przez co uzyskasz wieksze moce i przyspieszenie np.przy jezdzie pod gorke lub podczas wyprzedzania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pablo_pl
*
*


Dołączył: Aug 02, 2007
Posty: 11
Skąd: ¯ÓRAWINA K/WROC£AWIA

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i tak też myślałem ale to chyba nic strasznego bo w zasadzie wszystko działa ok w czasie migania tej lampki. Dzieki za radę. Po niedzieli wraca z urlopu elektronik asu to trzeba go odwiedzić. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzycho bo ci piwko zniknie:)
overdrive ma nieco inne zastosowanie-nie wprowadzaj w blad kolegow Wink
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
adam77
*
*


Dołączył: Jul 07, 2007
Posty: 216
Skąd: Bielawa.Windstar 3.0l 95r+gaz

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W winim overdrive gdy jest załaczony to skrzynia pracuje na trzech biegach i dodatkowo jest hamowanie silnikiem , a co do przyspieszen i moce to bajka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
darioso
*
*


Dołączył: Mar 17, 2005
Posty: 208
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Komputer po podpięciu żeby sprawdzić dlaczego miga kontrolka overdrive niekoniecznie musi dać odpowiedź. Ale napewno warto to zrobić dla świętego spokoju.
Mniej więcej od 2 lat mam podobny objaw, kontrolka zaczyna mrygać jeśli jadę w dłuższą trasę, tak po ok. 50-70 km. Kiedy zatrzymam samochód i go wylączę, to po ponownym uruchomieniu lampka nie mryga już. Podpinałem komputer kilka razy i nie stwierdził żadnego błędu. Mechaniory mówią żeby zdjąć skrzynię, rozebrać i popatrzec do środka, poeksperymentować. No, ale to koszt ok. 1500-2000 zł. Mówię im, ze na eksperymenty nie mam takiej kasy. No więc jeżdżę dalej. Dodam też, że gdy mi mruga overdrive to on normalnie działa tzn. gdy go wcisnę (pomimo, że mruga) to on działa, czyli mam tylko 1,2 i 3 bieg. Osobiście uzywam overdrive rzadko, tylko raczej w trasie gdy trzeba dość szybko wyprzedzić. Załączony overdrive wyłącza 4 bieg, no a 3 bieg przy 200 KM jest zajebiście mocny, nawet na gazie i nie ma chu...a we wsi żeby mi ktoś w tym przeszkodził. Czynię to niezmiernie rzadko, wyrosłem już z ułańskiej fantazji, poza tym Windstarek to nie jest autko do ścigania tylko majestatycznego poruszania się. Tydzień temu pokonałem trasę Warszawa-Zgorzelec-Warszawa (jechałem po motor, który spokojnie zmieścił się do budy) ponad 1000 km, mrugnęła mi kontrolka tylko raz w strone do Zgorzelca. Z powrotem się nie zapalała, spalanie gazu przy jeżdzie 100-120 km/h 13,4 litrów. (przejechałem na 57 litrach gazu 425 kilometrów).
A propos tej usterki sam jestem ciekaw co może powodować błąd i mruganie kontrolki overdrive'a. Podejrzewam, że może to być związane z którymś z zaworów na płycie sterującej, bądź sama elektronika daje jakieś złe odczyty. A może temepratura oleju w skrzyni powoduje zły odczyt (mam chłodniczkę, ale prawdę mówiąć dawno jej nie sprawdzałem czy nie jest przypchana, czy swobodnie przez nią przechodzi płyn chłodzący). ASU - może trafił się wam podobny przypadek z Windstarem i możecie coś podpowiedzieć. Podobno w Windstarach żeby sprawdzić płytę sterującą nie trzeba wywalać skrzyni.
Podsumowując, ten rodzaj usterki to czasem czarna dziura. Czyli jest jakiś błąd, a mimo to komputer tego nie widzi. No i bądź tu mądry.

pzdr Smile
_________________
WINDSTAR 96 3.8 ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
pablo_pl
*
*


Dołączył: Aug 02, 2007
Posty: 11
Skąd: ¯ÓRAWINA K/WROC£AWIA

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i ja mam tak samo dokładnie a przypomniałem sobie właśnie, że ta usterka pojawiła sie po wymianie oleju w skrzyni i filtra. Nalałem dextrona III Elf matic zgodnie z zaleceniem Asu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group