www.asu.pl :: Zobacz temat - serdecznie witam i o gaz pytam......
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

serdecznie witam i o gaz pytam......

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
maciek_dm
*
*


Dołączył: Aug 17, 2007
Posty: 49

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 11:08    Temat postu: serdecznie witam i o gaz pytam...... Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich serdecznie,
jestem od niedawna na tym forum; sprawa jest bardzo prosta; nie tak dawno temu stalem sie, poki co szczesliwym (ale nie zapeszajmy) posiadaczem chryslera town & country z 2001, bez gazu. jeżdżę póki co na benzynie, ale oczywiście myślę o gazie. jest to temat zupełnie dla mnie nowy i staram się podejść do niego rozsądnie. W Krakowie jest np. firma Fugazi, która montuje włoskie instalacje - są one droższe od innych na rynku, bo koszt sekwencyjnej IV generacji Landi Omegas to między 5 a 5,7 tys pln. Ni chodzi mi o pieniądze, bo byłbym to w stanie przełknąć, ale prosiłbym Was, którzy macie doświadczenie z gazem, o odpowiedź czy warto, czy różnica na instalacji, tej np. którą montuje Luk do tej włoskiej jest aż tak znaczna, że warto. tak jak powoedziałem nie szukam najtańszej, ale najlepszej, ale czy włoskie produkcje właśnie takie są? Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie
maciek


Ostatnio zmieniony przez maciek_dm dnia Pią Wrz 07, 2007 11:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stasheck
*
*


Dołączył: Mar 03, 2007
Posty: 451
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fugazi do amerykańca nie polecam - drogo i jakoś tak niepewnie się przy nich czułem. Uciekłem od nich do Adaru we Wrocławiu, teraz pewnie skorzystałbym z usług Luky'ego - po prostu dlatego, że sprawdzony i pewnie zakłada.
_________________
Dodge Intrepid 3,2l ES '99
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
maciek_dm
*
*


Dołączył: Aug 17, 2007
Posty: 49

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stasheck napisał:
Fugazi do amerykańca nie polecam -


to cenna uwaga, dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zanim go zagazujesz to zlitrazuj go kilka razy na bezynie, bedziesz mial pozniej porownanie.

5 tys to nawet jak na wloska instalacje to troche za drogo.

ja montuje calkowicie polska instalacje, jest kilka zalet i wad-jak zawsze. generalnie polscy producenci juz w wiekszosci produkuja dobre i solidne produkty, coraz mniej krolikow doswiadczalnych-coraz trwalsze i lepsze komponenty.

z wlochami jest tak ze dlugo u nich trwa reklamacja (w razie gdyby...)-a nie kazdy zaklad ma wszystkie podzespoly zeby wymienic od reki-pozatym sa liderami w tej dziedzinie i instalacje sa z gornej polki, choc zdazaja sie tez wpadki (nawet firmie brc)

jedank 90% niesprawnych instalacji to jest blad montazowy,oraz brak sprzetu diagnostycznego (kazdy gazownik powinien miec skaner obd2-do twojego auta taki jest potrzebny do poprawnej kalibracji, ewent do szybkiej i precyzyjnej eliminacji jakiegos bledu czy usterki-takie jest moje zdanie).

najmniej trwalym elementem z calej instalacji i najbardziej istotnym to sa i byly listwy wtryskowe: producentow jest kilkunastu i sa rozne opinie, ja nie przerobilem wszystkich, poprzestalem i zostane przy: valtec, matrix, pegas i intech.
do naszych wolnossacych smokow laduje te ostatnie-swietnie sie sprawdzaja i sa tanie i proste w budowie (mozna je przeczyscic, ewent naprawic-metoda dla oszczednych) i jest 2 lata gwarancji-wada ich jest np glosna praca tzw swierszcze:)

omijaj tez instalacje V generacji-wtrysk gazu cieklego(przynajmniej narazie) -jest kosztowna, awaryjna i sa duze problemy z naprawami i reklamacjami-miejmy nadzieje ze juz niedlugo.

podsumowujac:

nie ma reguly na czym i za jaka kwote dluzej pojezdzisz i bedziesz zadowolony:)

pozdrowienia
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maciek_dm
*
*


Dołączył: Aug 17, 2007
Posty: 49

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luky napisał:
zanim go zagazujesz to zlitrazuj go kilka razy na bezynie, bedziesz mial pozniej porownanie.

nie ma reguly na czym i za jaka kwote dluzej pojezdzisz i bedziesz zadowolony:)

pozdrowienia


dzięki wielkie za rozsądny głos znawcy! Wiesz, co, nawet jak u Ciebie nie zamontuję gazu, to i tak masz u mnie duże piwo i to niejedno w Krakowie, daj znać kiedy tylko będziesz.

Pozdrawiam serdecznnie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem dosc czesto przejazdem Smile
napijemy sie na zlocie jakims jak juz cos:)
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maciek_dm
*
*


Dołączył: Aug 17, 2007
Posty: 49

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

luky napisał:
jestem dosc czesto przejazdem Smile
napijemy sie na zlocie jakims jak juz cos:)


a jeszcze mam takie pytanie: czy włoską instalację też mógłbyś założyć?

miłego weekendu!

maciek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2007 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie zakladam wloskiej poniewaz pracuje u producenta polskiej:)
wloski daje reduktor i wielozawor:)
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Instalacje gazowe Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group