www.asu.pl :: Zobacz temat - DODGE CARAVAN - jedzie do przodu tylko chwilę
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

DODGE CARAVAN - jedzie do przodu tylko chwilę

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mariuszm8
*
*


Dołączył: Aug 31, 2007
Posty: 5

PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 17:30    Temat postu: DODGE CARAVAN - jedzie do przodu tylko chwilę Odpowiedz z cytatem

Witam, na początek napiszę jaki samochód: DODGE CARAVAN 1992 AWD z skrzynia automatyczna A601(4-biegowa).

Mam dosc ciekawy problem, a mianowicie po odpaleniu samochodu i wrzuceniu D samochodzik jedzie normalnie lecz po kilkunastu sekundach jazdy cos w skrzyni sie dzieje, samochód sam wyhamowuje i przestaje ciągnąć. Zachowuje się wtedy tak jak był by na parkingu, pomimo że jest wrzucony drive.
Wsteczny działa podczas tych cudów cały czas normalnie, co dziwne po chwili jazdy w tył gdy włączam D znowu przez moment działa normalnie i znowu wychamowanie i zero oznak w przód (zachowanie jak na parkingu).
Nie jest to zalezne od rozgrzania, zdarza się zarówno na ciepłym jak i zimnym silniku.

Dodam jeszcze, że gdybym zostawił go na D i toczył się na wolnych obrotach to jest OK, wyżej opisane cuda zaczynają się dziać gdy dodam gazu.

Bardzo proszę o pomoc, skrzynia jest z ekektryką, co tam sie może dziać?

W razie jakichś niejasności chętnie dopowiem.
Pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Pią Sie 31, 2007 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zawsze w tego typu przypadkach podstawowe pytania:
- jaki jest poziom oleju w skrzyni,
- kiedy wymieniany był filtr oleju w skrzyni?
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maniekmach
*
*


Dołączył: Oct 26, 2005
Posty: 120
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 8:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
miałem kiedyś coś podobnego,tylko mi sam włanczł z D na 2 i była to wina pozycionera skrzyni.tam gdzie dochodzi linka od dzwigni zmiany biegów i kostki elektryczne
_________________
FORD WINTSTAR 3.0 L 97r FULL OPCJA
"KIEDY RAZ ZAZNASZ LOTU, BĘDZIESZ CHODZIŁ Z OCZAMI WPATRZONYMI W NIEBO, PRAGNĄC TAM POWRÓCIĆ"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mariuszm8
*
*


Dołączył: Aug 31, 2007
Posty: 5

PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, dziekuje za odpowiedzi. Co do oleju i filtra to niestety nie wiem bo dopiero co kupilem to autko, bedzie na pewno wymieniony ale przed tym chce rozeznać temat troszke, więc tu następne pytanie, mysle ze olej MIDLAND ATF M3 PLUS? bo mopary atf3+ juz nie do kupienia, czy mam racje?
Jezeli chodzi o poziom to przy włączonym silniku jest odpowiedni przy danej temperaturze.

Co do odpowiedzi "maniekmach" mam pytanko - czy chodzi o tą puszkę gdzie idzie taka większa kostka (chyba tam znajdują się elektrozawory?), bo w innych wątkach na forum wypatrzylem ze podobne rzeczy dzieją się gdy te wlasnie elektrozawory beda zle dzialac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 9:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olej Midland ATF+3 będzie odpowiedni, no i koniecznie wymień filtr.
Poziom oleju sprawdzaj po przejechaniu pewnej trasy, na włączonym silniku.
Maniekmach - pisze o windstarze a ty masz voyka.
Jak zdejmiesz miskę w skrzyni zobacz na jej zawartość, może po wymianie oleju wszystko wróci do normy. Wink

A skrzynie masz A604 Cool
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
maniekmach
*
*


Dołączył: Oct 26, 2005
Posty: 120
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak to wygląda w woyku ale myślę ,że zasada działania jest podobna.Zanim trafisz na jakiś warsztat to popatrz tam dobrze czy nie poluzowała się linka od dzwigni przeczyść kostki jakimś tam wd 40 wymień olej itp.
_________________
FORD WINTSTAR 3.0 L 97r FULL OPCJA
"KIEDY RAZ ZAZNASZ LOTU, BĘDZIESZ CHODZIŁ Z OCZAMI WPATRZONYMI W NIEBO, PRAGNĄC TAM POWRÓCIĆ"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mariuszm8
*
*


Dołączył: Aug 31, 2007
Posty: 5

PostWysłany: Sob Wrz 01, 2007 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok, dziekuje za pomoc, bede dzialal sam, rozkrece, popatrze na płyte, zaworki, kostki (z tatą bo ma wprawe bo tez ma voyka Smile tyle ze 3-biegowego), wymienie olej, filtr i zobaczymy Smile

Trzeba to weliminować i to porządnie bo jest to niebezpieczny objaw, jak by sie zblokowalo przy większej prędkości to nie wiem co by bylo, jeszcze zima idzie...

Pozdrawiam serdecznie, jezeli ktos mialby jeszcze jakas zlotą myśl co do tego przypadku to mój mail: mariomini86@o2.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group