www.asu.pl :: Zobacz temat - Ciśnienie w oponach
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ciśnienie w oponach

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 11:18    Temat postu: Ciśnienie w oponach Odpowiedz z cytatem

Za każdym razem jak sprawdzam ciśnienie coś się nie zgadza. To za mało, za dużo.... ciągle coś. Pojechałem wczoraj po sprawdzeniu wału na orlen i patrze a tam w kołach zamiast 2,5, 1,5. Dopompowałem na 2,5 i mocno się podniosło, prawie zero ugięcia opony. Już sam nie wiem czym sprawdzać ciśnienie. Poprzednio sprawdziłem 3 "zabawkami" i wyszło że mam 2,35 i dość spore ugięcie opon z przodu.
Chińszczyzna zalewa nasz rynek bublami i nawet ciśnienia nie można sprawdzić dobrze Very Happy
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
viwaldi
*
*


Dołączył: Jun 28, 2007
Posty: 53
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyńszczyzna - to plaga naszych czasów Smile. Wychodzę z założenia że oszczędny - skapy dwa razy traci. U mnie powietrze czasami schodzi winie za to stare felgi. ( zawsze pompuje na jednej stacji bo na innych nie mogę napompować za krótkie i głebokie wentyle - koła oryginał z usa )

A tak co do opon i ciśnienia ma Hankkook W400 225/65/15 i przy 2,5 jeszcze nadal jest ugiście dokładam 2,8 i coś nadal jest i tak jeżdzę.

A tak do pompowania to warto odwiedzać niektóre stacje - są fajne dziewczyny ... zawsze można zagadać. Bo wszędzie indziej żona jak cień Smile
_________________
Dodge Grand Caravan 96' LE 3,3 Canada zagazowany- Sprzedany Sad
Ford Explorer III 02' 4,0L wersja XLS zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viwaldi napisał:
A tak co do opon i ciśnienia ma Hankkook W400 225/65/15 i przy 2,5 jeszcze nadal jest ugiście dokładam 2,8 i coś nadal jest i tak jeżdzę.


Cóż... ja mam tylko jedną stację, najdroższą a dziewczyny hmmm mało ich Smile

To ładne masz płaskostopie. Ja tam myśle nad wymianą na 205, a mam 215, przynajmniej mniej dziur będzie zbierać, mniej palić... jeszcze zobacze czy będzie się opłacało Smile
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znajdz stacje z elektronicznym kompresorem.zadajesz cisnienie i ci dopompowuje lub upuszcza. wersja druga-podjedz do gumiarza .oni czasem miewaja jakies sensowne manometry. roznica pomiedzy np 2.4 a 2,6 w moim aucie jest drastycna(na oponach general 205/70R15) 2,4 ma dos dzue ugieacie ale niezly komfort a 2,6 jade tak jak na samych felgach:)
no i najwazniejsze. sprawdzac cisnienie na zimnych oponach!!!
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elektroniczny... to nawet takiego na oczy nie widziałem Smile Gumiarzy było u nas sporo teraz został jeden z "prawdziwego zdarzenia" ale i tak wszyscy używają jakiś bubli z makro, selgros czy innych popierdółek.

Jadk sobie zrobiłeś takie ładne duże zdjęcie w podpisie. Za każdym razem jak chciałem zrobić taki wymiar to mi odrzuca, to jest zależne od czegoś?
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam współdzielony z ojcem porządny kompresorek, pochodzi jeszcze z fiata 125p, daje rade napompować całą oponę od zera i ma świetny miernik ciśnienia Very Happy
Chiński bubel spalił mi się przy dopompowywaniu trzeciego koła Wink
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group