www.asu.pl :: Zobacz temat - dziwny odgłos
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dziwny odgłos

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
krianksan3
*
*


Dołączył: Feb 15, 2007
Posty: 98
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Czw Lip 26, 2007 12:14    Temat postu: dziwny odgłos Odpowiedz z cytatem

wymieniłem amortyzatory z przodu i z tyłu w grand voyagerze 1996 3,8, i myślałem że ten odgłos mi ustanie, lecz nadal jest jak przejeżdżam na przykład przez karby na jezdni tak zwane policjanty, słyszę wtedy tak jakby guma ocierała się o część metalową i dziwnie skrzypnie przy dobiciu, na pewno nie są to gumy stabilizatora bo też wymieniłem odgłos jest z przedniego zawieszenia gdzieś z prawej strony czyżby sprężyny były już zmęczone i nowe amortyzatory wraz z odbojnikami sobie nie radzą, bo to przecież sprężyny mają też na celu wytłumienie efektu dobijania przy najeździe na nierówności drogowe,co może być tego dobicia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Czw Lip 26, 2007 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napewno cos w zawieszeniu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
januszmonster
*
*


Dołączył: Jun 17, 2006
Posty: 168

PostWysłany: Czw Lip 26, 2007 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie pamietam gdzie to pisalem na forum ale mialem to samo - trzeba wymienic gorne mocowanie amortyzatora - nie łożysko tylko mocowanie
jest to "puszka" w której obsadzone jest mocowanie w gumowej poduszce jesli sie wybije to nie ma rady - tylko wymiana ale niestety trzeba znowu rozbierac zawieszenie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Lip 26, 2007 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wiosnę wymieniłem przednie stare amorki Monroe jeszcze amerykańskie na nowe KYB gazowe, oraz górne mocowanie z łożyskami. W niecały miesiąc po wymianie zaczęły sie z zawieszenia wydobywać różne dźwięki, szczególnie przy przejeżdżaniu poprzecznych garbów typu "śpiący policjant" . Wymieniłem też gumy wszystkie i nic. Dałem sobie spokój z poszukiwaniami źródła tych odgłosów, bo ze starości to wszystko skrzypi Laughing
Ale tak prawdę mówiąc to poprzednie amorki były bardziej miękki i jazda była bardziej komfortowa.
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Lip 26, 2007 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem podobny problem i częściowo go rozwiązałem, po wymianie amorów, górnych mocowań z łożyskami, łączników stabilizatora pojawił się dziwny dźwięk (taki skrzyp) w wolnych chwilach przeglądałem wszystko, byłem nawet na trzepaku i doszedłem downiosku że skrzypi pomiędzy sprężyną a gumą pod górnym mocowaniem am., problem jest taki że nie chce mi się kolejny raz rozbierać zawiecha, więc wziąłem strzykawkę z olejem i spryskałem tą gumę. Laughing
Efekt dźwiękowy ustał Wink
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 6:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma sie co martwic,typowe zjawisko z nowa guma,jak sie podociera i zabrudzi to przestanie skrzypiec,sposob na przyszlosc to przy wymianie roznych gum wystarczy je pomarowac smarem
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
krianksan3
*
*


Dołączył: Feb 15, 2007
Posty: 98
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sob Sie 04, 2007 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spryskałem tą gumę i efekt jest ten sam, gdy przejeżdżam przez garby na jezdni lub spowalniacze prędkości jest odgłos ten co był, a może sprężyna jest zmęczona?czy co ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 07, 2007 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A spryskaj gumę od drążka stabilizującego. Miałem podobną sytuację po jego wymianie. Trochę oliwki na gumę i pomogło.
_________________
Chrysler 300M 3,5 '99 gaz jedyny w okolicy - już nie
Chrysler Town&Country 3,8 '05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krianksan3
*
*


Dołączył: Feb 15, 2007
Posty: 98
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sro Sie 08, 2007 8:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o może to nowe gumowe osłony i odboje na przednich amortyzatorach się układają na nierównościach bo niedawno wymieniałem wszystkie amortyzatory z przodu i z tyłu, głos dochodzi z przodu tak jakby one były powodem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krianksan3
*
*


Dołączył: Feb 15, 2007
Posty: 98
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Sro Sie 08, 2007 8:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może to być?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Zawieszenie Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group